یخچال هوشمند چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

یخچال های هوشمند دارای ویژگی رابط صفحه لمسی و قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای برای فراهم آوردن تعدادی دیگر از ویژگی های هوشمند هستند. یخچال های هوشمند شامل دوربین های داخلی ، گزینه های خنک کننده با قابلیت کنترل کاربر انعطاف پذیرتر و امکان تعامل با ویژگی های آن با استفاده از تلفن هوشمند یا تبلت در هنگام دور بودن از خانه هستند. برخی از یخچالهای هوشمند حتی می توانند با سایر دستگاه های هوشمند خانه شما ارتباط برقرار کنند. مانند بلندگوها ، تلویزیون های هوشمند و حتی ماشین ظرفشویی هوشمند یا مایکروویو هوشمند شما.

ویژگی های یخچال هوشمند

ویژگی های یخچال هوشمند

ویژگی های یخچال هوشمند

این ویژگی ها از مدلی به مدل دیگر و حتی از شرکت سازنده ای به شرکت سازنده دیگر متفاوت هستند اما در این قسمت میتوان به مواردی اشاره کرد که شما هرگز نخواهید دانست که یک یخچال هوشمند قادر به انجام آن است. به خاطر داشته باشید تمام یخچال های هوشمند از ویژگی های یکسانی برخوردار نیستند.

استفاده از رابط صفحه لمسی برای :

اتصال صفحه لمسی

اتصال صفحه لمسی

 • برنامه ها را برای هر یک از اعضای خانواده هماهنگ کنید.
 • دستور العمل ها را جستجو کرده و از یخچال خود بخواهید که قدم به قدم مراحل آشپزی را برای شما بخواند.
 • لیست های مواد غذایی را ایجاد کنید تا با تلفن هوشمند شما همگام شوند.
 • تاریخ انقضا برای مواد غذایی را تعیین کنید و برای استفاده از مواد غذایی تا زمانی که به انقضا نرسیده اند اعلان دریافت کنید.
 • عکس های مورد نظر را برای به نمایش درآمدن بارگزاری کنید.
 • برای هر یک از اعضای خانواده ، پروفایل های جداگانه ایجاد کنید تا یادداشت های شخصی و لیست کارهایی را برای آنها ارسال کند.
 • برای گذاشتن پیام برای خانواده خود از گزینه تخته سفید استفاده کنید.
 • صفحات لمسی شفاف به شما امکان می دهند بدون باز شدن در ، به داخل یخچال نگاه کنید.
 • از اتاق دیگر خود به وسیله تلویزیون هوشمند خود به دورن آشپرخانه نگاهی بیاندازید.
دستور العمل آشپزی در یخچال هوشمند

دستور العمل آشپزی در یخچال هوشمند

صفحه لمسی تنها کاری نیست که یخچال هوشمند می تواند انجام دهد. همچنین می توانید از ویژگی های یخچال هوشمند خود استفاده کنید تا :

 • دما را به وسیله کشو یا محفظه کنترل کنید.
 • از دوربین های درونی یخچال هوشمند خود استفاده کنید تا هنگامی که در فروشگاه هستید متوجه شوید کدام ماده غذایی رو به اتمام است.
 • در صورت نیاز به تغییر فیلتر آب ، یخچال به شما هشدار میدهد.
 • یخ ساز را از طریق تلفن هوشمند خود روشن یا خاموش کنید.

یخچال های هوشمند به روش های زیادی میتوانند شما را تحت تاثیر خود قرار دهند:

بعضی از مدلهای یخچالهای هوشمند آب سرد و گرم فراهم می کنند. شما درجه حرارت و مقدار آبی را که می خواهید گرم شود انتخاب می کنید و یخچال هوشمند شما با آماده شدن آب گرم شده شما یک اعلان برای تلفن هوشمند شما ارسال می کند. حتی تعداد کمی از آنها با یک قهوه ساز تک فنجانی Keurig تعبیه شده اند ، که باعث صرفه جویی در فضای پیشخوان شده و برنامه صبحانه شما را کمی ساده تر می کند.

ویژگی های خاص در یخچال ها

ویژگی های خاص در یخچال ها

این یخچال های هوشمند دارای حسگر هایی هستند که برای باز شدن درب یخچال هنگامی که دستانتان پر باشد به راحتی سازگار شده و درب را برای شما باز میکنند. حسگرهای داخل درب برای باز کردن درب حتی با یک ضربه آرام نیز پاسخ می دهند. برخی از مدل ها نیز سنسورها را در پایین یخچال تعبیه کرده اند تا به لمس پا واکنش نشان دهند و درب را برای شما باز کنند. و اگر درب یخچال به طور کامل بسته نشده باشد این سنسور ها به یخچال دستور میدهند تا درب را کشیده و ببندد تا مواد غذایی درون یخچال خراب نشوند و از خارج شدن هوای خنک و جلوگیری از هدر رفت انرژی کمک به سزایی کنند.

نگرانی های رایج در خصوص یخچال های هوشمند :

با وجود تمام ویژگی های یک یخچال هوشمند ، برخی از مردم هنوز در خصوص استفاده از این یخچال ها نگرانی هایی دارند.دراین قمست به برخی از این نگرانی ها میپردازیم.

آیا یخچال های هوشمند گرانتر از یخچال های معمولی نیستند؟

در حالی که قیمت اولیه آنها بسیار گرانتر بود ، اما با در دسترس قرارگرفتن مارک ها و مدل های بیشتر ، قیمت ها به طور قابل توجهی کاهش یافته است. انتخاب یخچال هوشمند نسبت به یخچال های هوشمند (غیر هوشمند) با فریزر کشوی زیرین یا سبک درب فرانسوی ممکن است به قیمت چند صد دلار بیشتر یا دوهزار دلار بیشتر باشد. همه چیز به مدل و مارکی که انتخاب می کنید بستگی دارد.

آیا کسی می تواند یخچال هوشمند من را هک کند و کنترل آن را در دست بگیرد یا از آن علیه من استفاده کند؟

نکته مهمی که باید در مورد همه فناوری های خانه هوشمند که به اینترنت متصل هستند به خاطر داشته باشید این است که این فناوری معمولا از همان دسترسی وای فای شما برای سایر دستگاه ها برای دسترسی به اینترنت مانند تلفن های هوشمند ، تبلت و کامپیوتر و تلویزیون شما استفاده میکند. شما نیاز دارید که مودم یا کنترلر شما از یک امنیت مناسب و پسورد قوی و پیچیده پشتیبانی کند تا به شما اطمینان دهد ، که تمام دستگاه ها و لوازم متصل از ایمنی کافی برخوردار خواهند بود.

اتصال تلفن همراه با یخچال 

اتصال تلفن همراه با یخچال

ممکن است از خود بپرسید که چه چیزهایی را میتوان هک کرد. ویژگی هوشمند در یخچال هوشمند بدین معنی است که یک کامپیوتر داخلی با صفحه نمایش و دسترسی به اینترنت دارد. میتوانید هر روز به برنامه هایی که میخواهید از جمله تقویم وارد شوید تا بر روی یخچال شما به نمایش در بیایند. این اطلاعاتی که هنگام ورود وارد میکنید میتواند مورد استفاده قرار گیرد ( به همین علت باید از رمز های پیچیده و قوی سیستمی کمک گرفت ). تمام این موارد میتوانند باعث آسیب پذیری یخچال های هوشمند بشوند و باید دید که سازندگان چگونه با این مشکلات کنار می آیند.

آیا تعمیرات یخچال های هوشمند گرانتر از یخچالهای معمولی است؟

بله و خیر. هزینه نگهداری یا تعمیر اجزای اصلی یخچال مانند سیم پیچ های کندانسور ، فن ها ، کمپرسورها و … به همان اندازه یک یخچال معمولی است. بدین معنی که در هر صورت یخچال هوشمند نیز یک یخچال است. در صورت خراب شدن یا خرابی ویژگی های خاص مانند سنسورهای باز کردن درب بدون نیاز به دست ، قهوه ساز داخلی یا رابط صفحه لمسی ، هزینه های اضافی برای تعمیرات به طور بالقوه به وجود خواهد آمد. با این حال ، تولیدکنندگان این نوع یخچال ها را با استفاده معمول از خانواده و طول عمر متوسط یخچال (حدود 15 سال) طراحی کردند.

آیا با عرضه مدل های جدید مدل های قدیمی تر منسوخ خواهند شد؟

اتصال Wi-Fi به این معنی است که این یخچال شما هنگام توسعه و انتشار می تواند به روزرسانی های نرم افزاری جدید و احتمالاً ویژگی های جدیدی را دریافت کند. یخچال هوشمند شما باید هوشمندتر شود و به مرور از آخرین فناوری ها مطلع شود. و اکثر شرکت های فناوری از طریق به روزرسانی نرم افزار در طول شب اقدام می کنند تا از دردسر کاربران جلوگیری کنند ، بنابراین به روزرسانی ها باید تقریبا یکپارچه به نظر برسند.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 21/01/16 ساعت 2021 ژانویه 16 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *