مروری مختصر بر کنترلر خانه هوشمند ورا

پس از نصب و راه اندازی و تنظیمات اولیه، کنترلر ورا آماده است تا تجهیزات خانه هوشمند اعم از  زی ویو (Z-Wave)، زیگ بی (Zigbee)،بلوتوث و وای فای به آن اضافه شوند.

برای اتصال به ورا از طریق کامپیوتر وارد  سایت home.getvera.com شده  نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده و بر روی Login کلیک نمایید.

پس از کلیک کردن بر روی Login صفحه زیر باز می شود. در این صفحه Connect روبروی کنترلر خانه هوشمند ورا را کلیک کرده و منتظر شوید تا به Vera وصل شوید.

پس از متصل شدن به ورا (VERA) صفحه زیر باز می شود:

در سمت چپ صفحه نواری را ملاحظه می کنید که به ترتیب:

Dashboard:

بطور مفصل توضیح داده خواهد شد.

Devices:

کلیه تجهیزات شبکه زی ویو (Z-Wave) و سایر پروتکل های دیگر خانه هوشمند (زیگ بی،بلوتوث و وای فای) پس از اضافه شدن به شبکه در این قسمت نمایش داده می شوند. همچنین در این قسمت اضافه یا حذف کردن یک وسیله صورت می گیرد.

Cameras:

در این قسمت تمامی دوربین هایی که به کنترلر خانه هوشمند ورا اضافه گردیده اند نمایش داده می شوند. همچنین اضافه یا حذف کردن دوربین به کنترلر ورا در این قسمت انجام می شود.

Scenes:

در این قسمت سناریوهای خانه هوشمند تعریف شده و نمایش داده می شوند.

Settings:

تمامی تنظیمات کنترلر خانه هوشمند ورا از جمله تنظیمات شبکه، موقعیت جغرافیایی، زمان و … در این قسمت به شرح ذیل قابل تغییر می باشند.

Rooms: در این قسمت می توانید بدون محدودیت اتاق ها را اضافه، حذف و یا تغییر نام دهید.

پس از کلیک کردن بر روی Rooms صفحه زیر باز می شود:

که برای اضافه کردن اتاق در سیستم باید بر روی Add Room ( نشان داده شده در شکل بالا) کلیک کرده تا صفحه زیر باز شود.

سپس در قسمت مشخص شده اتاق را نامگزاری کرده و بر روی  Add Room  کلیک نمایید. پیام Room Created در صفحه نشان داده شد، OK را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که در حالت کلی پس از کلیک کردن بر روی Rooms در Settings در صفحه ای که باز می شود لیستی از کلیه اتاق های موجود نمایش داده می شود که در همان صفحه می توان نام اتاق ها را تغییر داد و یا آنها را حذف نمود.

 

Location: در این قسمت همانگونه که در نصب و راه اندازی ورا (VERA)توضیح داده شده موقعیت مکانی (شهر،کشور) و

زمان محلی مکانی که کنترل خانه هوشمند ورا در آن قرار دارد انتخاب می شود.

Apps:

تمامی برنامه های کاربردی در این قسمت در کنترلر ورا نصب میگردند و در همین صفحه نمایش داده می شوند.

Install Apps: با کلیک کردن بر روی این گزینه صفحه ایی باز می شود که تمامی برنامه های کاربردی ورا در آن نمایش داده می شود. با کلیک کردن بر روی هر برنامه و انتخاب گزینه Install برنامه مورد نظر در ورا نصب میشود( ممکن است نصب یک برنامه بر روی ورا تا 5 دقیقه زمان نیاز داشته باشد.)

User & Account Info:

کلیه امور مربوط به حساب کاربری از جمله تغییر رمز عبور، اضافه کردن کاربر جدید و … در این قسمت انجام می شود.

Logout:

خروج از حساب کاربری و کنترلر خانه هوشمند ورا

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 19/09/23 ساعت 2019 سپتامبر 23 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند ورا | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *