سناریو نویسی در کنترلر خانه هوشمند Vera

برای سناریو نویسی در کنترلر خانه هوشمند ورا گزینه Scenes را انتخاب و سپس گزینه Add Scene را بزنید ، سناریو نویسی در کنترلر خانه هوشمند ورا دارای 3 مرحله کلی می باشد :

مرحله اول ، انتخاب تریگر یا فعال کننده سناریو

نوع تریگر در سناریو نویسی کنترلر خانه هوشمند ورا سه نوع می باشد :

در این تریگر ، وضعیت یک وسیله که از قبل به کنترلر خانه هوشمند ورا اضافه شده به عنوان تریگر سناریو انتخاب می گردد ، برای مثال ما یک Motion Sensor  را انتخاب کرده ایم:

پس از انتخاب وضعیت مورد نظر خود برای سنسور گزینه Validate را بزنید ، حال سنسور به عنوان تریگر یا فعال کننده سناریو تنظیم شده است

در صورتی که می خواهید سناریو شما دو یا چند تریگر داشته باشد گزینه Add another trigger را انتخاب کرده و تریگر بعدی را برای سناریو خود تنظیم نمایید.

2- برنامه زمانی

برنامه زمانی خود دارای 5 نوع می باشد:

الف) فاصله زمانی :  با انتخاب این گزینه می توانید مشخص نمایید که سناریو با یک فاصله زمانی (چند ثانیه تا چند روز) به صورت اتوماتیک اجرا شود.

ب) روزانه : با انتخاب این  گزینه می توانید مشخص کنید که سناریو در چه ساعاتی از شبانه روز یا برحسب طلوع و غروب خورشید اجرا شود.

ج) هفتگی : با انتخاب این  گزینه می توانید مشخص کنید که سناریو در یک ساعت معین در یک روز معین از هفته یا برحسب طلوع و غروب خورشید در روز های معین هفته اجرا شود.

د) ماهانه: با انتخاب این  گزینه می توانید مشخص کنید که سناریو در ساعات معین از روزهای معین در یک ماه  یا برحسب طلوع و غروب خورشید در روز های معین ماه اجرا شود.

ه) یک مرتبه در یک تاریخ : با انتخاب این  گزینه می توانید مشخص کنید که سناریو در یک ساعت از یک تاریخ اجرا شود.

3- دستی :

با انتخاب این گزینه سناریو بایستی به صورت دستی اجرا گردد.

با انتخاب تریگر سناریو گزینه Next Step را زده و وارد مرحله دوم شوید.

مرحله دوم ، انتخاب Actions یا اقدامات:

در این مرحله بایستی از بین وسیله هایی که از قبل به کنترلر خانه هوشمند اضافه شده اند ، وسیله ای را که میخواهید با اجرا شدن این سناریو تغییر وضعیت دهد را انتخاب و نوع تغییر آن را مشخص نمایید (برای مثال با فعال شدن سناریو یک لامپ از حالت خاموش به حالت روشن تغییر وضعیت دهد).

اگر میخواهید به محض فعال شدن تریگر اقدامات شما انجام شود گزینه Select Devices  و اگر میخواهید اقدامات مورد نظرتان با تاخیر اجرا شود گزینه Add delayed action را انتخاب کرده و مدت تاخیر را مشخص نمایید.

پس از مشخص کردن اقدامات گزینه Next Step را زده تا وارد مرحله سوم شوید.

مرحله سوم ، ارسال کد Luup ، انتخاب اسم و اتاق:

 

در این مرحله می توانید برای کنترل سایر تجهیزات هوشمند کد Luup ارسال نمایید ، بدین معنا که با اجرای سناریو یک کد Luup نیز ارسال می گردد ؛ برای انجام این عمل می توانید از مقاله http://yon.ir/PMXNI استفاده نمایید.

سپس اسم سناریو و اتاق آن را مشخص کرده و گزینه Finish را بزنید.

برای آشنایی بیشتر و مشاهده یک مثال در ارتباط با نوع سناریو نویسی در کنترلر خانه هوشمند ورا می توانید از سناریو ” کنترل روشنایی با مشاهده فرد ” به آدرس http://yon.ir/3ib77استفاده نمایید.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 19/10/02 ساعت 2019 اکتبر 2 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند ورا | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *