قابلیت Ping Sensor در کنترلر خانه هوشمند Vera

از گزینه هایی که یک خانه هوشمند در اختیار صاحب خانه می تواند قرار دهد اجرای سناریو ها بر اساس حضور و یا عدم حضور یک وسیله IP دار در شبکه خانه هوشمند می باشد که این وسیله می تواند روتر، تلفن های هوشمند، پرینترهای تحت شبکه، کامپیوتر ها و حتی وب سایت ها باشد. این امر توسط برنامه کاربری (پلاگین) Ping Sensor در کنترلر خانه هوشمند ورامحقق می شود. توسط این پلاگین که مانند یک سنسور عمل می کند کنترلر خانه هوشمند ورا با ارسال دستور PING به وسیله های IP دار از در دسترس بودن و یا نبودن آنها در شبکه مطلع می شود که از آن می توان به عنوان ورودی جهت به اجرا درآمدن سناریوهای متفاوت استفاده نمود.

نصب و راه اندازی:

پس از وصل شدن به کنترلر خانه هوشمند ورا (Vera) در قسمت Apps وارد صفحه Install Apps شده و اپلیکیشن Ping Sensor را پیدا کرده و بر روی ورا نصب نمایید.

بعد از نصب شدن پلاگین، کنترلر ورا(Vera) را از صفحه Net & Wi-Fi در قسمت Settings با کلیک کردن بر روی Reboot ، مجددا راه اندازی کنید. دقت شود که بعد از ریبوت کردن کنترلر خانه هوشمند ورا (Vera)، مرورگر خود را refresh نمایید.

پس از نصب، کنترلر ورا پلاگین را بصورت زیر نمایش می دهد:

*** در صورتیکه پلاگین Arm باشد فعال بوده و در صورت Bypass بودن غیرفعال می باشد.

*** اگر پلاگین – که بصورت یک سنسور عمل می کند – در حالت Normal باشد در صورت وجود یک وسیله IP دار تریگ می شود و در صورتی که پلاگین در حالت Invert  باشد در صورت غیاب وسیله IP دار تریگ می شود.

با کلیک کردن بر روی  وارد صفحه تنظیمات پلاگین شوید.

در صفحه ای که نمایش داده می شود می توانید نام پلاگین را به نام دلخواه تغییر دهید و اتاقی به آن اختصاص دهید. (کلیک کردن بر روی Save Changes فراموش نشود)

با کلیک کردن بر روی Settings صفحه زیر نمایش داده شده که در قسمت Address  باید IP وسیله مورد نظر را وارد کنید و در قسمت Poll Period مدت زمان وقفه بین ارسال دستور Ping توسط کنترلر ورا را بر حسب ثانیه وارد نموده و در انتها Save and Reload را کلیک نمایید.

پلاگین آماده کار بوده و شما می توانید از آن برای مثال در PLEG به عنوان ورودی در برنامه نویسی جهت سناریوهای خانه هوشمند استفاده نمایید.

***لازم به ذکر است پس از نصب این پلاگین و یا در کل اکثر پلاگین ها بر روی کنترلر خانه هوشمند ورا می توان به تعداد نامحدود از وسیله ای که نمایش داده می شود جهت استفاده در شرایط مختلف و یا اتاق های مختلف آن وسیله را ایجاد نمود برای مثال با داشتن دو Ping Sensor می توان از دو وسیله متفاوت IP دار در سناریو ها استفاده کرد. برای این امر به قسمت Apps رفته بر روی Details پلاگین مربوطه کلیک نمایید و در صفحه ای که باز می شود یر روی Create another کلیک نمایید. منتظر بمانید تا ورا از پلاگین کپی با ID متفاوت ایجاد کند. نوجه داشته باشید که پلاگین ایجاد شده کاملا مستقل از پلاگین های مربوطه قبلی عمل خواهد کرد.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/01/20 ساعت 2020 ژانویه 20 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند ورا | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *