معرفی ترموستات هوشمند فن کوئل MCOHome

ترموستات هوشمند فن کوئل MCO Home  یک  دستگاه با تکنولوژی Z-Wave Plus برای کنترل دمای داخلی خانه های هوشمند می باشد. این ترموستات هوشمند به فن کوئل های تک شیربرقی یا دو شیر برقی (2 Pipe or 4Pipe ) متصل شده و دمای محیط خانه هوشمند را به وسیله خاموش ، روشن و تغییر سرعت فن به دمای دلخواه می رساند. ترموستات خانه هوشمند MCO Home  با کنترلر های خانه هوشمند از جمله Vera , Fibaro , Philio … سازگار می باشد.

امکانات:

دکمه های لمسی خازنی

پنل شیشه ای ضد خش با آلیاژ PC

ذخیره اطلاعات هنگام قطع برق

خاموش و روشن و کنترل سه سرعت فن کوئل و همچنین کنترل یک یا دو شیر برقی

نصب و راه اندازی آسان ، دارای قاب فولادی برای نصب روی دیوار

مشخصات:

منبع تغدیه: 85-230 VAC / 50-60Hz

جریان مجاز: 3A

مصرف ترموستات: 1W

دقت اندازه گیری دمای محیط: 1 °C

محدوده دمایی کار: 0-55 °C

محدوده تنظیم دما: 5-35 °C

ابعاد: 86*86*42 mm

تکنولوژی ارتباطی: Z-Wave Plus EU (868.42 MHz)

نکات ایمنی:

قبل از اقدام به نصب، ولتاژ محل مورد نصب را با ولتاژ کاری ترموستات خانه هوشمند تطابق دهید.

تا پایان مراحل نصب، ولتاژ برق را قطع کرده تا از آسیب به افراد و ترموستات خانه هوشمند جلوگیری شود.

هنگام نصب، ترموستات خانه هوشمند را از آسیب های فیزیکی حفظ نمایید.

برای افزایش طول عمر ترموستات خانه هوشمند را از گازهای خورنده و اسیدی محافظت کنید.

نصب و سیم کشی:

بهتر است محل نصب ترموستات خانه هوشمند در ارتفاع 1.5 متری از سطح زمین بوده و در محلی از خانه هوشمند قرار گیرد که میانگین دمایی خانه هوشمند را نشان دهد .

همچنین ترموستات خانه هوشمند به دور از نور مستقیم خورشید یا هر منبع تولید حرارت (به دلیل جلوگیری از ارسال دمای غلط) نصب گردد.

مرحله 1 : قاب فولادی ترموستات خانه هوشمند را به وسیله دو پیج به قوطی از قبل نصب شده درون دیوار نصب کنید.

مرحله2: سیم های تغذیه ، سه سرعت فن کوئل و شیر برقی را به ترمینال های ترموستات خانه هوشمند متصل و محکم کنید، نحوه سیم بندی مدل 2pipe  و 4pipe در نقشه زیر نشان داده شده است

مرحله 3 : ترموستات خانه هوشمند را درون قاب فولادی قرار داده و با کمی فشار جا بزنید.

مرحله 4 : ترموستات خانه هوشمند را روشن کرده و تست نمایید.

دکمه ها و صفحه نمایش:

عملکرد ترموستات خانه هوشمند:

خاموش و روشن نمودن ترموستات خانه هوشمند:

دکمه به منظور خاموش و روشن کردن ترموستات استفاده می شود ، هنگامی که کلمه OFF  روی صفحه نمایش ترموستات خانه هوشمند نشان داده شود بدان معنی بوده که تمامی خروجی های ترموستات هوشمند خاموش می باشند.

تنظیم زمان محلی در ترموستات هوشمند:

برای تنظیم تاریخ و زمان محلی دکمه M   را فشار داده و نگه دارید و برای تغییر مقدار ساعت از      استفاده نمایید ، همچنین برای ذخیره تغییرات دکمه M   را فشار دهید یا اینکه 15 ثانیه صبر کنید.

تنظیم حالت کار:

دکمه M   را فشار دهید تا به تنظیمات حالت کار وارد شوید ، با وارد شدن به تنظیمات حالت کار ترموستات خانه هوشمند با   می توانید یکی از حالات         را انتخاب کرده و برای ذخیره تغییرات دکمه M  را زده و یا 15 ثانیه صبر نمایید.

تنظیم دما:

برای تنظیم دمای خانه هوشمند دکمه    را لمس نمایید و مقدار دمای دلخواه خود را برای ترموستات خانه هوشمند تنطیم کرده و برای ذخیره تغییرات، دکمه M را زده  یا  15 ثانیه صبر نمایید.

تنظیم سرعت فن کوئل:

برای تنظیم سرعت فن کوئل زمانی که ترموستات خانه هوشمند در حالت نرمال قرار دارد دکمه    را لمس کنید ، می توانید سرعت فن کوئل را در حالت کند ، متوسط ، تند و اتومات قرار دهید و برای ذخیره تغییرات دکمه M را زده  یا  15 ثانیه صبر نمایید.

کنترل دستی سرعت فن کوئل:

اگر سرعت فن کوئل به صورت دستی تنظیم شده باشد ترموستات خانه هوشمند به صورت زیر عمل می کند:

در حالت سرمایش:

در حالت گرمایش:

کنترل اتوماتیک سرعت فن کوئل:

اگر سرعت فن کوئل به صورت اتوماتیک تنظیم شده باشد ترموستات خانه هوشمند به صورت زیر عمل می کند:

تنظیم واحد دما:

زمانی که صفحه نمایش ترموستات خانه هوشمند در حالت نرمال قرار دارد دکمه    را فشار دهید سپس علامت  روی صفحه نمایش ترموستات خانه هوشمند شروع به چشمک زدن می کند ، در این هنگام می توان با نگهداشتن دکمه     واحد اندازه گیری دما را از سلسیوس به فارنهایت تغییر دهید.

توجه داشته باشید زمانی که واحد اندازه گیری دما در ترموستات خانه هوشمند فارنهایت باشد علامت °F روی صفحه نمایش ترموستات خانه هوشمند نشان داده نخواهد شد.

خطای سنسور دما:

اگر به هر دلیل سنسور اندازه گیری دما در ترموستات خانه هوشمند کار نکند روی صفحه نمایش علامت E1 نشان داده شده و فن از کار افتاده و شیر برقی به طور خودکار بسته خواهد شد.

تنظیم پارامتر:

برای وارد شدن به منوی تنظیم پارامتر در ترموستات خانه هوشمند ، زمانی که ترموستات در حالت خاموش قرار دارد دکمه M را فشار داده و رمز عبور که 5138 می باشد را وارد نمایید.

پارامتر های ترموستات خانه هوشمند به شرح زیر می باشد:

برای مثال پارامتر P-01 برای تنظیم روشنایی صفحه نمایش ترموستات خانه هوشمند می باشد. زمانی که مقدار این پارامتر 0 ذخیره شود اگر دکمه های ترموستات لمس نشود صفحه نمایش ترموستات خانه هوشمند پس از مدتی خاموش می گردد و اگر مقدار این پارامتر 1 ذخیره شود صفحه نمایش ترموستات خانه هوشمند همیشه روشن می ماند.

مقدار از پیش تعیین شده این پارامتر 0 می باشد.

اضافه کردن ترموستات خانه هوشمند به کنترلر مرکزی:

برای اضافه کردن ترموستات خانه هوشمند به شبکه Z-Wave  ، ترموستات خانه هوشمند را خاموش کرده و کنترلر خانه هوشمند را در حالت Including قراردهید سپس دکمه     را نگهداشته تا علامت — روی صفحه نمایش ترموستات خانه هوشمند نشان داده شود سپس دکمه     را رها کرده و مجددا یک بار دیگر دکمه  را فشار دهید ، در صورتی که عمل اضافه کردن به درستی انجام شده باشد یک عدد روی صفحه نمایش ترموستات خانه هوشمند نشان داده می شود که نشان دهنده ID  ترموستات خانه هوشمند در شبکه Z-Wave   می باشد.

برای حذف کردن ترموستات خانه هوشمند از شبکه Z-Wave کنترلر خانه هوشمند را در حالت Excluding   قرار داده و عمل فوق را انجام دهید.

پارامتر های ترموستات خانه هوشمند در شبکه Z-Wave :

 

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/06/24 ساعت 2020 ژانویه 19 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: تجهیزات زی ویو | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *