ترموستات هوشمند Heltun

بررسی اجمالی:

ترموستات هوشمند Heltun با تکنولوژی Z-Wave کار میکند که می تواند خانه هوشمند شما را تبدیل به یک خانه قابل برنامه ریزی کرده و دمالی محیط را مطلوب نگه دارد.

این ترموستات هوشمند طوری طراحی شده که در قوطی های معمولی قابل نصب باشد.

ترموستات خانه هوشمند Heltun دارای 3 خروجی برای سرعت های فن کوئل (کند ، متوسط و تند ) و 2 خروجی برای رله های فن کوئل (شیر برقی) بوده که جریان مجاز هریک از این خروجی ها 5 آمپر می باشد.

همچنین این ترموستات هوشمند دارای دو ورودی بوده که یک ورودی به عنوان ورودی برای خروجی 1 تا 3 و ورودی دیگر به عنوان ورودی برای خروجی های 4 و 5 طراحی شده است.

ترموستات هوشمند هلتون دارای یک صفحه نمایش لمسی با قابلیت تنظیم شش حسگر به صورت دستی یا اتوماتیک بوده و درای چهار حالت آب و هوایی گرمایش/سرمایش ، فقط گرمایش ، فقط سرمایش و تهویه (Heating & Cooling, Heating only, Cooling only, Ventilation ) می باشد.

صفحه نمایش ترموستات هوشمند Heltun درارای یک رابط کاربری زیبا بوده که میزان دما ، میزان رطوبت  ، دمای تنظیم شده برای محیط ، حالت کار ، حالت آب و هوایی ، سرعت فن ، ساعت ، روز هفته و وضعیت شبکه Z-Wave را نشان می دهد.

مشخصات فنی:

دارای 5 خروجی 5 آمپر ( 3 خروجی برای کنترل سرعت های فن کوئل و 2 خروجی برای کنترل شیر برقی گرمایش / سرمایش)

دارای 2 ورودی

مجهز به سنسورهای دما ، رطوبت و نور

ابعاد فریم: 89*89*9 mm

ابعاد پشت (داخل قوطی) : 53*53*28 mm

دمای کار : -10 – +60 °C

ولتاژ تغذیه : 100 – 230 VAC / 50-60 Hz

مصرف انرژی ترموستات هوشمند : 1.5W

محدوده اندازی گیری دما : / -40 – +125 °C با دقت 0.5±

محدوده اندازه گیری رطوبت : 0 – 80 % / با دقت 0.3%

محدوده تنظیم دما : 4 – 37 °C

مقاومت در برابر عوامل خارجی : IP21

نصب و راه اندازی :

توصیه می شود نصب و راه اندازی توسط افراد آموزش دیده انجام شده و در ارتفاع 1.5 متر از کف که نشان دهنده دمای متوسط محیط است نصب گردد و همچنین محل نصب ترموستات در خانه هوشمند به دور از تابش نور مستقیم خورشید باشد.

سازگاری با کنترلر های خانه هوشمند Z-Wave :

ترموستات خانه هوشمند Heltun با بیشتر کنترلر های خانه هوشمند Z-Wave  در دنیا ( Vera , Fibaro HCL & HC2 , Eedomus , Popp-HUB , Z-Wave.me , HomeSeer , Zipato , … ) سازگار می باشد.

پنل لمسی:

ترموستات خانه هوشمند Heltun دراری شش دکمه لمسی خازنی می باشد که کاربرد هر یک در زیر نشان داده شده است.

حالت های آب و هوایی:

ترموستات هوشمند هلتون دارای چهار حالت آب و هوایی گرمایش/سرمایش ، فقط گرمایش ، فقط سرمایش و تهویه (Heating & Cooling, Heating only, Cooling only, Ventilation ) می باشد.

Time Mode :

ترموستات خانه هوشمند هلتون این امکان را به شما می دهد که دمای خانه هوشمند  را با توجه به عادات شخصی خود در طول مدت شبانه روز تنظیم نمایید . شما می توانید یک شبانه روز را به 4 دوره تقسیم کنید، برای مثال ساعات شبانه روز را به چهار دوره از ساعت 7 تا 9 ( زمان بیدار شدن)، 9 تا 18 ( زمان فعالیت معمول روزانه) ، 18 تا 23 ( زمان شب ) و 23 تا 7 (زمان خواب) تقسیم کرده و دمای دلخواه خود را برای این چهار دوره در شبانه روز تنظیم نمایید.

Settings Mode:

برای فعال کردن حالت تنظیمات به مدت 3 ثانیه دکمه Climate را فشار دهید تا منوی تنظیمات باز شود .

برای خارج شدن از حالت تنظیمات ترموستات خانه هوشمند به مدت 3 ثانیه دکمه Climate را فشار دهید یا 10 ثانیه صبر نمایید.

اضافه کردن ترموستات خانه هوشمند Heltun به شبکه Z-Wave :

با نگه داشتن دکمه Climate به مدت 3 ثانیه به قسمت Setting رفته و با استفاده از دکمه Speed (پیمایش به سمت بالا ) و دکمه Mode (پیمایش به سمت پایین) به پارامتر Parameter 17 – nEt بروید و کنترلر خانه هوشمند خود را در حالت inclusion قرار دهید.

دکمه”  + “  (Plus) که بر روی ترموستات خانه هوشمند Heltun  قرار دارد را فشار دهید تا فرایند اضافه شدن ترموستات خانه هوشمند به شبکه Z-Wave آغاز گردد.

اگر ترموستات خانه هوشمند به شبکه Z-Wave اضافه گردد نماد اتصال بر روی صفحه نمایش با خطوط اتصال نمایش داده خواهد شد.

خارج کردن ترموستات خانه هوشمند Heltun از شبکه Z-Wave :

با نگه داشتن دکمه Climate به مدت 3 ثانیه به قسمت Setting رفته و با استفاده از دکمه Speed (پیمایش به سمت بالا ) و دکمه Mode (پیمایش به سمت پایین) به پارامتر Parameter 17 – nEt بروید و کنترلر خانه هوشمند خود را در حالت exclusion قرار دهید.

دکمه – “ “ که بر روی ترموستات خانه هوشمند Heltun  قرار دارد را فشار دهید تا فرایند حذف ترموستات خانه هوشمند از  شبکه Z-Wave آغاز گردد.

اگر ترموستات خانه هوشمند به شبکه Z-Wave حذف گردد نماد اتصال بر روی صفحه نمایش بدون خطوط اتصال نمایش داده خواهد شد.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 19/10/02 ساعت 2019 اکتبر 2 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: تجهیزات زی ویو | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *