کنترل تلویزیون های هوشمند سامسونگ توسط کنترلر خانه هوشمند ورا

مقدمه:

یکی از ویژگی های کنترلر خانه هوشمند ورا قابلیت کنترل تجهیزات هوشمند دیگر می باشد که این ویژگی باعث یکپارچه شدن تجهیزات در خانه هوشمند می شود که باعث عملکرد تجهیزات با یگدیگر شده و کاربر بوسیله یک برنامه می تواند تمام تجهیزات را کنترل نمایید. توسط اپلیکیشن Samsung TV Remote  (قابل دانلود از MIOS Market)  کنترل تلویزیون هوشمند سامسونگ بوسیله سیستم خانه هوشمند ورا محیا می شود. از ویژگی های این پلاگین می توان تغییر کانال، تغییر صدا، خاموش کردن تلویزیون و در کل تمامی امکاناتی که اپلیکیشن ریموت کنترل تلویزیون هوشمند سامسونگ در تلفن های هوشمند سامسونگ در اختیار شما می گذارد را نام برد.

چند نکته:

**زمانیکه تلویزیون هوشمند سامسونگ شما خاموش باشد آنرا از طریق این اپلیکیشن نمی توانید روشن کنید که این موضوع به تلویزویون مربوط می شود که چنین امکانی را فراهم نمی کند.

**این اپلیکیشن یک تابع پینگ دارد که بوسیله آن به وضعیت روشن یا خاموش بودن تلویزیون پی می برد. فعال سازی و فرکانس پینگ توسط پارامترها در قسمت تنظیمات اپلیکیشن قابل تنظیم می باشد.

نصب و راه اندازی پلاگین:

بوسیله مرورگر خود به کنترلر خانه هوشمند ورا متصل شده و از قسمت Apps وارد Install Apps شده و Samsung TV Remote را پیدا کرده و وارد آن شوید. بر روی Install  کلیک کرده و منتظر بمانید تااین برنامه روی کنترلر خانه هوشمند ورا نصب شود.(حدود 5 دقیقه)

بعد از نصب شدن پلاگین کنترلر ورا را از صفحه Net & Wi-Fi در قسمت Settings با کلیک کردن بر روی Reboot ، مجددا راه اندازی کنید. دقت شود که بعد از ریبوت کردن کنترلر خانه هوشمند ورا مرورگر خود را refresh نمایید.

پلاگین بعد از نصب شدن بصورت زیر در کنترلر خانه هوشمند ورا نمایش داده می شود.

پس از اینکه کنترلر ورا مجددا راه اندازی شد با کلیک کردن بر روی  وارد پلاگین شوید و  Control را انتخاب نمایید.

در قسمت Control بر روی Automatic config کلیک نمایید و منتظر بمانید تا کنترلر خانه هوشمند ورا تلویزیون هوشمند سامسونگ را پیدا کند. ( توجه شود که تلویزیون باید روشن باشد و به شبکه وصل شده باشد)

اگر کنترلر ورا تلویزیون هوشمند سامسونگ را در شبکه پیدا کند IP Address و TV String  تلویزیون نمایش داده می شود.

در قسمت Variables از صفحه Advanced تنظیمات پلاگین سه پارامتر را می توان تنظیم و تغییر داد:

Ping Delay:

شما می توانید با تنظیم کردن زمان “پینگ” از وضعیت تلویزیون خود (روشن و یا خاموش) مطلع شوید. با خالی گذاشتن باکس این گزینه، Ping غیر فعال میشود. با قرار دادن عدد به تنهایی در باکس، زمان Ping بر حسب ثانیه، (به عنوان مثال 30 معادل30 ثانیه)، با قرار دادن عدد و به دنبال آن حرف “m” زمان Ping بر حسب دقیقه (به عنوان مثال 1m معادل 1 دقیقه) و با قرار دادن عدد و به دنبال آن حرف “h” زمان پینگ بر حسب ساعت (به عنوان مثال 1h معادل 1 ساعت) قابل تعریف می باشد.

اگر تشخیص خودکار تلویزیون هوشمند سامسونگ نوسط کنترلر هوشمند ورا بدرستی عمل نکند، شما می توانید تنظیمات را به صورت دستی وارد کنید:

TV IP:

در این قسمت IP تلویزیون را باید وارد کنید که آنرا می توانید از طریق منو تلویزیون در قسمت    à Network Status Network پیدا کنید.

TV App String:

باید شماره مدل تلویزیون شما در این گزینه قرار داده شود.

توجه داشته باشید که ممکن است تلویزیون IP خود را تغییر دهد که در این صورت نیاز است تغییر به وجود آمده در تنظیمات اعمال شود.

 

استفاده از پلاگین:

هنگامی که پلاگین نصب و راه اندازی شود به عنوان یک کنترل از راه دور استفاده می شود. در حالت استاندارد شما فقط می توانید از تابع OFF در سناریوها استفاده نمایید ولی همیشه می توانید از طریق حالت پیشرفته از تمام کلید های روی کنترل از راه دور در سناریوها استفاده کنید.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/05/10 ساعت 2020 مارس 7 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند ورا | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *