اضافه کردن ماژول روشنایی دوپل به شبکه زی ویو خانه هوشمند ورا

در ادامه مقاله های خانه هوشمند و اهمیت سیستم روشنایی هوشمند در این مقاله نحوه اضافه کردن ماژول کنترل روشنایی دو پل شرکت فیلیو به کنترلر خانه هوشمند ورا را آموزش خواهیم داد. ابتدا ماژول مربوطه را طبق شکل زیر در محل خود نصب نمایید.(هنگام وصل٬ از قطع بودن برق اصلی اطمینان داشته باشید).

کنترلر خانه هوشمند ورا را به نزدیکی ماژول برده و آنچنان که در زیر شرح داده شده٬ آنرا در حالت Inclusion  قرار دهید.

با فشردن یکبار دکمه Sync٬  کنترلر خانه هوشمند ورا وارد حالت Inclusion شده که در این حالت چراغ زی ویو (Z-Wave) روی ورا به آرامی روشن/خاموش می شود ( نشانگر مد Inclusion ).برای خارج شدن از این مد(حالت)٬ دکمه Sync را فشار داده و رها کنید.

با فشار دادن و نگه داشتن دکمه Sync برای مدت 3 ثانیه٬ ورا وارد حالت Exclusion می شود.( چراغ زی ویو با سرعتی بیشتر از حالت Inclusion روشن/خاموش می شود). برای خارج شدن از این مد٬ دکمه Sync را دو بار فشار داده و رها کنید.

بعد از وارد کردن ورا به مد Inclusion ٬ سه بار دکمه زی ویو (Z-Wave) روی ماژول را بصورت متوالی فشار داده و رها کنید(این عمل باید در زمانی کمتر از 1.5 ثانیه انجام شود).حال به چراغ زی ویو روی ورا توجه شود. زمانیکه Inclusion به درستی انجام شود این چراغ برای مدتی کوتاهی با سرعتی بیشتر از حالت Exclusion ٬ روشن/ خاموش شده٬ سپس به حالت نرمال خود( روشن/خاموش شدن در مد Inclusion ) باز می گردد.(به پیام های بالای صفحه ورا در مرورگر خود دقت نمایید)

در پایان با فشردن دکمه Sync٬  ورا را از حالت Inclusion خارج  نمایید.

Inclusion: در این حالت کنترلر خانه هوشمند ورا آماده است تا تجهیزات زی ویو به شبکه آن اضافه شوند.

Exclusion: در این حالت کنترلر خانه هوشمند ورا آماده است تا تجهیزات زی ویو از شبکه آن خارج شوند

ماژول اضافه شده به صورت زیر در ورا نمایش داده می شود که وسیله با ای دی زی ویو کوچکتر وسیله مادر (مستر) بوده و سه وسیله دیگر را کنترل می نمایید. همچنین تمام تنطیمات بر روی این وسیله باید اعمال شود.

با کلیک کردن بر روی   وارد تنظیمات هر یک از وسیله ها شده٬ آنرا نام نامگذاری کرده٬ اتاقی که ماژول در آن نصب می باشد را مشخص کنید و ذخیره نمایید.

با کلیک کردن بر روی  وسیله اصلی ( که کوچکترین ای دی (ID) زی ویو را بین وسیله های این ماژول دارد- (Appliance Module)  وارد قسمت Device Options شده و پارامتر 31 که 1 بایتی می باشد را 2 قرار دهید.

پارامتر 4 که یک بایتی می باشد مشخص کننده نوع کلید خارجی متصل به ماژول به صورت زیر می باشد:

مقدار 1 : مشخص  کننده کلید دو حالته حساس به لبه مثبت

مقدار 2 : مشخص کننده کلید فشاری

مقدار 3 : مشخص کننده کلید دو حالته

Exclusion:

برای خارج کردن ماژول روشنایی دو پل فیلیو از شبکه زی ویو، ورا را در حالت Exclusion قرار دهید و دکمه زی ویو ماژول را سه مرتبه در زمانی کمتر از 1.5 ثانیه فشار دهید. صبر کرده تا ماژول از شبکه زی ویو خارج شود.(به پیام های بالای صفحه ورا در مرورگر خود دقت نمایید)

ریست کردن:

برای ریست کردن ماژول دکمه زی ویو آنرا سه مرتبه در زمانی کمتر از 1.5 ثانیه فشار داده و در زمانی کمتر از 1 ثانیه برای مرتبه چهارم دکمه زی ویو آنرا فشار داده و 5 ثانیه نکه دارید.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/05/10 ساعت 2020 فوریه 3 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند ورا | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *