5 نوآوری برتر در زمینه دوچرخه هوشمند

نوآوری در صنایع

نوآوری در هر صنعتی وجود دارد و به شرکت ها کمک می کند تا علاوه بر محصولات و خدمات خود ، خود را بازآفرینی کنند. این موضوع در حال حاضر مطرح است زیرا از طریق نوآوری است که مارک ها ارتباط خود را با مصرف کنندگان حفظ می کنند. روند تغییر در صنعت به طور مستقیم بر زندگی مصرف کنندگان اثر میگذارد. جمعیت مصرف کنندگان به طور انفرادی از صنایع استفاده نمیکنند ، بلکه آنها کالاها و خدمات را از مجموعه ای از صنایع دریافت و مصرف میکنند. همانطور که نوآوری ها بخشی از ابعاد  زندگی مصرف کنندگان را تغییر میدهد ، آنها به دنبال این نوآوری در بخش های دیگر نیز خواهند بود. به طور کلی ، این صنایع مختلف که نیازهای کاملاً متفاوتی را برای مصرف کنندگان برآورده می کنند ، در حال افزایش هستند. مجموعه کیان دور اندیش همواره در حال جستجو برای نوآوری ها در زمینه هوشمند سازی بوده که در این مقاله نیز همانند مقالات گذشته به این موضوع پرداخته خواهد شد. موضوع این مقاله در خصوص دوچرخه های هوشمند و نوآوری های موجود در این صنعت در کنار فناوری های خاصی که هم اکنون در حال توسعه هستند، میباشد.

در خصوص خود دوچرخه

دوچرخه هوشمند

دوچرخه هوشمند

پیشرفت های بسیاری در دهه های اخیر رخ داده که میلیون ها نفر شاهد آن بوده اند. با نوآوری ها در زمینه اتومبیل های الکترونیکی ، اتومبیل های خورشیدی و غیره ، تنها به کمی زمان نیاز بود تا بتوان مفهوم دوچرخه هوشمند را از یک نظریه تنها به واقعیت تبدیل کرد. دوچرخه های هوشمند یا دوچرخه های الکترونیکی ممکن است مانند دوچرخه های معمولی به نظر برسند ، اما با یک موتور الکتریکی کوچک همراه با باتری قابل شارژ عرضه می شوند. چندی پیش دوچرخه هوشمند به صحنه آمد و قبلاً شاهد پیشرفتهای تکراری زیادی بوده است. استفاده از این ویژگی هوشمند توسط تلفن های هوشمند و ویژگی های اتصال بیسیم در دسترس خواهد بود. مواردی که برای هوشمند سازی دوچرخه ها به آن اضافه شده اند باعث ایجاد تاثیرات مثبت در آینده و همچنین افزایش سهولت و کارایی این دستگاه هوشمند میباشد. بدون احتساب طراحی های جذاب و رویایی آنها ، در این مقاله به 5 ویژگی برتر که بر آینده دوچرخه هوشمند تثیر میگذارد ، پرداخته میشود.

  1. قفل دوچرخه الکترونیکی هوشمند

اگر فکر میکنید که این موضوع چیز جدیدی نیست ، یک اشتباه بزرگ است. آینده دوچرخه های هوشمند شاهد بهبود قفل استاندارد دوچرخه هستند ، شامل تغییر زنجیرهای سنگین و غیر استاندارد به طراحی های خاص و سبک که با استفاده از اتصالات بیسیم کار میکنند ، میباشد. استفاده از ویژگی های بیسیم به عنوان یک مزیت برای ایجاد سهولت و کارایی بیشتر کاربرد دارد.

قفل دوچرخه الکترونیکی

قفل دوچرخه الکترونیکی

این موضوع تمام ماجرا برای قفل های هوشمند الکترونیکی نیست ، در آینده مواردی جدیدتری به دوچرخه های هوشمند اضافه خواهند شد. به عنوان مثال ، شرکت VICE یک نمونه اولیه ابتکاری برای عملکرد باتری این قفل های الکترونیکی دوچرخه هوشمند را توسعه داده است. این دوچرخه با تلفن همراه شما و فرستنده چرخ شما برای پیدا کردن موقعیت مکانی شما جفت میشود و با قفل دوچرخه نیز ارتباط برقرار کرده و در صورت نزدکی شما به محل دوچرخه آنها باز میکند.

  1. ویژگی های ضد سرقت

ویژگی ضد سرقت باعث توقف اکثر سرقت های دوچرخه در سال های اخیر شده است. زیبایی این ویژگی تطبیق پذیری و تنوع آن است. از آژیرها و هشدارها گرفته تا نقشه های نشانگر سرقت ، باعث میشوند تا شما به ایمن بودن دوچرخه اطمینان کنید. آینده نوید سیستم های امنیتی جدید و ابتکاری را می دهد. با ظهور مداوم در زمینه فناوری دوچرخه هوشمند ، راکد بودن این دوچرخه ها و عدم پیشرفت آنها غیر ممکن است.

ویژگی های ضد سرقت دوچرخه هوشمند

ویژگی های ضد سرقت دوچرخه هوشمند

دوچرخه های هوشمند دارای GPS یا دستگاه های ردیابی نامرئی هستند که در دوچرخه ها نصب می شوند ، که برای ردیابی دوچرخه های سرقت شده کار می کنند. در آینده ، ما امیدواریم که برنامه های تلفن همراه داشته باشیم تا روند کار را بسیار آسان تر کند. شرکت Sherlock این نوید را داده است.

  1. سیستم مانیتورینگ دوچرخه الکترونیکی هوشمند (SEMS)

سیستم مانیتورینگ دوچرخه الکترونیکی هوشمند وسیله ای برای به دست آوردن داده ها در زمان حل مسئله است. این سیستم داده ها را که از طریق مانیتورینگ بر سیستم موقعیت یابی جهانی و ورودی سنسور و همچنین داده های شخصی سوارکار به دست آمده را تجزیه و تحلیل میکند.

سیستم مانیتورینگ دوچرخه الکترونیکی هوشمند

سیستم مانیتورینگ دوچرخه الکترونیکی هوشمند

سوارکاران می توانند داده های خود را از طریق یک رابط آنلاین ابتکاری مشاهده کرده و در صورت نیاز در شبکه های اجتماعی خود نیز به اشتراک بگذارند. این داده های تجزیه و تحلیل شده برای محققان نیز مفید بوده و میتوانند در زمینه های مختلف از آن استفاده کنند. این ویژگی در آینده تأثیر زیادی دارد ، زیرا مشکلات کشف شده از تجزیه و تحلیل داده ها اصلاح می شود تا یک فناوری بسیار پیشرفته در زمینه دوچرخه های هوشمند ایجاد شود.

  1. ویژگی سنسور سفارشی

موارد استفاده از این ویژگی غیرقابل پایان است ، از سنسورهای دوچرخه سواری با قابلیت اندازه گیری سرعت RPM و وزن ، تا سنسورهای مجاورت با تکنولوژی پیشرفته که خودروها را در نقطه کور شما تشخیص می دهند ، تا دوچرخه های سلامت محور که سطح تناسب سوار را اندازه گیری می کنند.

سنسور سفارشی دوچرخه الکترونیکی

سنسور سفارشی دوچرخه الکترونیکی

در آینده فقط می توان نوآوری بیشتر و اضافه شدن انواع مختلف و متنوع سنسورها را مشاهده کرد. این سنسورها به بلوتوث مجهز هستند و می توانند به صورت بی سیم به تلفن های هوشمند ، تبلت ها و کامپیوترهای دوچرخه GPS برای انتقال داده متصل شوند. آینده دوچرخه های هوشمند ممکن است از آنچه فکر می کنیم با دوچرخه های هوشمند Argon 18 نزدیکتر باشد. این دوچرخه که هنوز در حال تولید است دارای سی سنسور است که همه با هم کار می کنند تا تجزیه و تحلیل داده ها را در مورد سطح آیرودینامیک قابل دستیابی را به سوار ارائه دهند. تصور آینده ای که حسگرها فقط بر اساس ضربان قلب موتورسوار کنترل کنند ، کار سختی نیست. Mio Velo یکی از این سنسورها است که در دسترس مصرف کنندگان است.

  1. باتری

باتری نیروگاه درونی دوچرخه هوشمند برای عملکرد موتور الکتریکی میباشد. باتری با تأمین برق برای اجرای روان و کارآمد برنامه های نصب شده ، تمام ویژگی های دیگر را کامل می کند. این باتری با استفاده از نیروی برق قابل شارژ است. اکثر بسته های باتری دارای یک محافظ اتوماتیک هستند که در صورت کمبود باتری ، یااستفاده نشدن از باتری برای مدت طولانی خاموش میشود ، که برای طولانی شدن عمر باتری میباشد.

باتری دوچرخه

باتری دوچرخه

این باتری ها چه از نظر وزن باتری ها و چه از نظر استفاده به عنوان یک شارژر قابل حمل ، در حال تکامل هستند. با خیال راحت می توانیم فرض کنیم که نوآوری بیشتر از نظر این منبع انرژی چیزهای شگفت انگیزی را به ارمغان می آورد ، به عنوان مثال دوچرخه ای که از انرژی خورشیدی استفاده می کند.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/12/30 ساعت 2020 دسامبر 30 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *