20 فناوری «هوشمند» که قبل آنکه ما متوجه بشویم در دسترس خواهند بود(پارت دوم)

در این قمسمت در ادامه پارت اول به 10 مورد دیگر از فناوری های هوشمند میپردازیم با ما همراه باشید:

  1. فناوری هوشمند Leap Motion

حسگرهای حرکتی ، حرکت های جزئی ما را که جلوی صفحه انجام میدهیم ، گرفته و مشغول کار می شوند ، بدین معنی که مجبور نخواهیم شد تمام این انرژی را در لمس صفحه نمایش صرف کنیم.

فناوری هوشمند leap motion

همه خیلی خوب با تکنولوژی صفحه های لمسی سازگار شده اند. از تلفن ها گرفته تا رایانه ها و موارد دیگر ، به جز ضربه زدن یا ضربه تند و شدید زدن چیزی کم نشده است و دستگاه های ما از دستورات نوک انگشتان ما اطاعت می کنند ، leap motion این عملیات را پیشرفته تر میکند. با استفاده از این فناوری هوشمند ، ما حتی نیازی به تماس با صفحه نمایش خود نخواهیم داشت. حسگرهای حرکتی ، حرکت های جزئی ما را که  جلوی صفحه انجام میدهیم ، گرفته و مشغول کار می شوند ، بدین معنی که مجبور نخواهیم شد تمام این انرژی را در لمس صفحه نمایش صرف کنیم. چقدر انرژی می توان به این روش ذخیره کرد ، و حتی نوک انگشتانمان بابت این موضوع از ما تشکر خواهند کرد .

  1. فناوری هوشمند Eye Tribe

فناوری هوشمند Eye Tribe با ردیابی آنچه با چشم می بینیم امکان انجام برنامه ها ، بازی و حتی نوشتن اسناد را برای ما فراهم می کند

فناوری هوشمند eye tribe

حالا وقت آن رسیده که از فناوری هوشمند leap motion  یک قدم جلوتر برویم. فناوری هوشمند Eye Tribe با ردیابی آنچه با چشم می بینیم امکان انجام برنامه ها ، بازی و حتی نوشتن اسناد را برای ما فراهم می کند. به نظر می رسد بیش از حد باورنکردنی ، واقعی باشد ، اما این موضوعی حقیقی است و ما انتظار داریم برای افرادی که دوست ندارند به هیچ عنوان در زمان بازی یا کار از جای خود حرکت کنند این فناوری هوشمند فروشش از فناوری هوشمند leap motion  نیز عبور کند. به نظر میرسد این تفکر یک تفکر ترسناک باشد.

  1. فناوری هوشمند یکپارچه ساز Smart Things

Smart Thing کنسولی است که تمام فن آوری های هوشمندی را که ما استفاده می کنیم ادغام می کند و باعث می شود در صورت لزوم با هم کار کنند.

فناوری هوشمند یکپارچه ساز Smart Things

همانطور که میدانیم ، اکثر دستگاه های ما ، شامل تلفن ها ، تلویزیون ها و وسایل خانه داری ، مستقل از یک دیگر عمل میکنند. تنها به وسیله یک دستور آنها قادر هستند به صورت یکپارچه کار کنند و آن هم دستورات ماست. اما Smart Thing کنسولی است که تمام فن آوری های هوشمندی را که ما استفاده می کنیم ادغام می کند و باعث می شود در صورت لزوم با هم کار کنند. دیگر به دستگاهها یا سایر موارد هوشمند به طور جداگانه دستور نمیدهید. اکنون آنها اساساً با هم همکاری خواهند کرد.

  1. فناوری طراحی هوشمند Smart Way

. به جای مصاحبه را طراحان مختلف ، یک برنامه وجود خواهد داشت که به صاحب خانه ها اجازه میدهد از بین تعداد بی انتهایی مکان های مبلمان شده ، طرح های رنگی و دکوراسیون انتخاب کنن ، همه آن ها را با هم در هر فضایی که میخواهند مثل هال پیاده سازی کنند و انقدر ان را تغییر دهند تا به همان صورتی در بیاید که مناسب خودشان میدانند

فناوری طراحی هوشمند Smart Way

تصور کنید که در حال آماده سازی دکوراسیون داخلی برای منزل خود هستید. به جای مصاحبه با طراحان مختلف ، یک برنامه وجود خواهد داشت که به صاحب خانه ها اجازه میدهد از بین تعداد بی انتهایی مکان های مبلمان شده ، طرح های رنگی و دکوراسیون انتخاب کنند ، همه آن ها را با هم در هر فضایی که میخواهند همانند هال پیاده سازی کنند و انقدر آن را تغییر دهند تا به همان صورتی در بیاید که مناسب خودشان میدانند. این تنها مورد از کاربردهای این فناوری هوشمند نمیباشد بلکه به کاربران اجازه میدهد تا خودشان را در وسط فضا ببینند و از آنجا به طراحی فضا نظارت داشته باشند بدون اینکه در واقعیت درون آن فضا باشند. بدین صورت آنها میتوانند آنچه را که با توجه به ایده خودشان مناسب تر است پیدا کنند و سپس آن را خریداری کنند، قبل از اینکه بدون بررسی دقیق آن ایده را خریداری کنند و سپس متوجه شوند که ایده مناسبی نبوده است. این برنامه به کاربران این اجازه را نیز میدهد تا از جایی که میتوانند دکور مورد نظر و مبلمان را تهیه کنند با خبر شوند و بهترین معالمه را در این خصوص به آنها پیشنهاد میدهد.

  1. کتری های هوشمند و اجاق گازهای هوشمند

. مانیتورهای مخصوص دما ، ماهیچه های گرداننده و چرخاننده ، و همنچنین تایمر هایی که شما اطلاع میدهند که چه زمانی غذای شما به طور کامل پخته میشود از جمله مواردی است که به وسیله یک برنامه ارائه میشود، بنابراین به راحتی میتوانید ناهار یا شام خود را ازدرون اتاق نشیمن در حالی که دارید کتاب میخوانید به وسیله تلفن همراهتان بپزید

ماهیتابه و اجاق گازهای هوشمند

از ایستادن مداوم پای گاز برای اینکه مطمئن شوید غذا نسوزد و خوب از آب در بیاید ، خسته شدید؟ بسیار خوب ، ماهیتابه ها و اجاق های هوشمند جای شما را می گیرند و کار را برای شما انجام می دهند. مانیتورهای مخصوص دما ، ماهیچه های گرداننده و چرخاننده ، و همنچنین تایمر هایی که شما اطلاع میدهند که چه زمانی غذای شما به طور کامل پخته میشود از جمله مواردی است که به وسیله یک برنامه ارائه میشود، بنابراین به راحتی میتوانید ناهار یا شام خود را ازدرون اتاق نشیمن در حالی که دارید کتاب میخوانید به وسیله تلفن همراهتان بپزید. تنها چیزی که باید در مورد آن نگران باشید که  در نهایت کدام فناوری بینهایت خوب است .

  1. فناوری حمام های هوشمند

تنها گوشی همراهتان را بردارید و روی یک برنامه ضربه بزنید ، به زودی به محض اتمام کار ، یک حمام آب گرم کامل در انتظار شما خواهد بود. سپس ، در حالی که در آن آب داغ نشسته اید ، وان موج های آرام و صوتی و حرکتی ایجاد میکند تا ماهیچه های شما را شل کرده و برای ساعت های آینده دوباره شما را جوان کند.

فناوری حمام های هوشمند

آیا نیاز دارید برای بیرون رفتن دوش بگیرید اما چون باید در همین حین به بچه ها نیز غذا بدهید تنها برای یک دوش سریع وقت دارید؟ تنها گوشی همراهتان را بردارید و روی یک برنامه ضربه بزنید ، به زودی به محض اتمام کار ، یک حمام آب گرم کامل در انتظار شما خواهد بود. سپس ، در حالی که در آن آب داغ نشسته اید ، وان موج های آرام و صوتی و حرکتی ایجاد میکند تا ماهیچه های شما را شل کرده و برای ساعت های آینده دوباره شما را جوان کند. شما به راحتی میتوانید انتخاب های خود را به برنامه بدهید و همان را برای شما اجرا خواهد کرد. آماده برای به خواب رفتن در حمام و فراموشی زمان باشید.

  1. تشک های هوشمند

این تشک ها به وسایلی مجهز هستند که ما از قبل آنها را داشتیم ، همانند سنسور هایی که بر روی الگوهای خواب ما و موارد مشابه نظارت دارند ، اما همچنین می توانند هنگام تغییر مکان یا غلت زدن به صورت خودکار دوباره تنظیم شوند تا حداکثر راحتی را داشته باشند.

تشک های هوشمند

همه ما می دانیم که یک خواب خوب شبانه برای سلامتی ما چقدر حیاتی است. تشک هوشمند اطمینان حاصل خواهد کرد که شما دقیقاً به همین سلامتی برسید. این تشک ها به وسایلی مجهز هستند که ما از قبل آنها را داشتیم ، همانند سنسور هایی که بر روی الگوهای خواب ما و موارد مشابه نظارت دارند ، اما همچنین می توانند هنگام تغییر مکان یا غلت زدن به صورت خودکار دوباره تنظیم شوند تا حداکثر راحتی را داشته باشند. آنها همچنین احساس می کنند که شما به اندازه کافی آرام نمی خوابید و صداهای آرامبخش یا مدیتیشن مانند برنامه های آرامش را برای خواب عمیق تر به شما معرفی می کنند. ساعت های زنگ دار در تختخواب استاندارد خواهند بود ، حتی دارای لرزش هستند و یا حرکات دیگر را فراهم می کنند تا شما را از استراحت خارج کرده و حرکت دهد.

  1. تلفن های هوشمند تاشو

اگر نیاز به استفاده از برنامه ای دارید که روی صفحه نمایش بزرگتر ، راحت تر می توانید از آن استفاده کنید ، فقط گوشی خود را باز کنید ( گفته میشود برخی از آنها دولایه نیز تا میشوند ) که 75 درصد بزرگتر از صفحات نمایش موجود میباشد

تلفن های هوشمند تاشو

تقریباً به اندازه تلفن های هوشمندی که هم اکنون از آنها استفاده می کنیم ، تلفن های هوشمند قابل جمع شدن کارها را یک گام جلوتر می برد. اگر نیاز به استفاده از برنامه ای دارید که روی صفحه نمایش بزرگتر ، راحت تر می توانید از آن استفاده کنید ، فقط گوشی خود را باز کنید ( گفته میشود برخی از آنها دولایه نیز تا میشوند ) که 75 درصد بزرگتر از صفحات نمایش موجود میباشد . اگر کسی با شما تماس گرفته باشد برای پاسخ دادن به آن تنها کاری که نیاز است انجام دهید این است که تای گوشی خود را باز کنید. به نظر میرسد این فناوری هوشمند از کاربردی ترین فناوری های هوشمند میباشد که می توانتد کاربر را از خرید چندین وسیله هوشمند با ابعاد مختلف بی نیاز کند.

  1. گوشی های هوشمند Movie Phone

دراین فناوری با اضافه کردن یک پروژکتور به قسمت بالایی تلفن شما قابلیت پخش تصاویر در ایعاد بزرگتر را برای شما فراهم میکند. این فناوری برای شما راحتی را به ارمغان می آورد و به چشمان شما آرامش میبخشد و همچنین این قابلیت به شما کمک میکند تا یک فیلم یا برنامه را با دیگر افراد درون اتاق به اشتراک بگذارید.

گوشی های هوشمند Movie Phone

گاهی اوقات پیش می آید که در سفر و یا در هنگام بازدید از دوستان مجبور میشیم فیلم و یا برنامه مورد علاقه خود را در صفحه نمایش کوچک گوشی های هوشمند خود تماشا کنیم که این مسئله کمی نا خوشایند است در اینجاست که movei phone  به کمک شما می آید . دراین فناوری با اضافه کردن یک پروژکتور به قسمت بالایی تلفن شما قابلیت پخش تصاویر در ایعاد بزرگتر را برای شما فراهم میکند. این فناوری برای شما راحتی را به ارمغان می آورد و به چشمان شما آرامش میبخشد و همچنین این قابلیت به شما کمک میکند تا یک فیلم یا برنامه را با دیگر افراد درون اتاق به اشتراک بگذارید. این فناوری یک تلویزیون 100 اینچی برای شما به وجود می آورد.

  1. تلفن های هوشمند بدون باتری

تلفن های هوشمند بدون منبع تغذیه در داخل ، از طریق تشدید کردن امواج ریز موج کار میکنند.

تلفن های هوشمند بدون باتری

تلفن های هوشمند بدون منبع تغذیه در داخل ، از طریق تشدید کردن امواج ریز موج کار میکنند. از ارتعاشات صدای ما استفاده می کند و آنها را به گیرنده ای که به شبکه متصل است منتقل می کند. روند کار کمی پیچیده است ، اما در اصل بدین معنی است که ارتعاشات صوتی ما به انرژی مورد نیاز برای تأمین انرژی دستگاه تبدیل می شوند. مواردی از این قبیل از درک افراد ساده خارج است اما این تلفن ها به مرور زمان باعث میشوند تا دیگر برای به دست اوردن باتری سر و دست نشکانیم .

بیست مورد اشاره شده در پارت اول و دوم از جمله واقع بینانه ترین فناوری های هوشمندی است که در آینده به کمک بشریت خواهند آمد. موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که برخی از آنها به قدری پیچیده هستند که نمیتوان به آنها ورود کرد. برخی دیگر به نظر در آینده دور دردسترس قرار خواهند گرفت و برخی دیگر نیز به طور قطع این دنیایی که در ان زندگیی میکنیم را به طور کلی تغییر خواهند داد. نکته مهم این است که برای مواجهه با این فناوری ها آماده کنید .اگر شما از جمله افرادی هستید که فکر میکنید دنیایی امروزه عجیب و غریب است ، صبر کنید تا فردا بیدار شوید و آینده را ببینید!

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/09/16 ساعت 2020 سپتامبر 16 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *