10 مورد از پیشرفت های تکنولوژی در زمینه خانه هوشمند

طی سال‌های گذشته تکنولوژی پیشرفتی فراتر از باور داشته و کیفیت زندگی انسان‌ها را دگرگون کرده است که امروزه با این پیشرفت ها انسان به آرامش و آسایش بیشتری دست یافته است. این پیشرفت‌ها همچنان ادامه دارد و انسان‌ همواره خواهان رسیدن به مراتب بالاتری از تکنولوژی است. در این مقاله به برخی از دستاوردهای مهم در زمینه خانه های هوشمند پرداخته شده است با ما همراه باشید.

  1. تلویزیون های هوشمند شفاف 
تلویزیون های هوشمند شفاف

تلویزیزیون های هوشمند شفاف

تلویزیون های موجود در خانه ها در حال حاضر با وجود امکانات بسیاری که دارند هنوز هم با نمای سیاهشان مشکل دارند . با پیشرفت تکنولوژی این تلویزیون ها جای خود را با تلویزیون های هوشمند شفاف عوض خواهند کرد. از جمله امکانات این تلویزیون ها همین نمای شفافی است که در تلویزیون های موجود در بازار وجود ندارد. خانه های هوشمند به تلویزیون های هوشمند شفاف نیاز دارند تا بتوانند خدمات بهتری را نسبت به تلویزیون های قدیمی تر ارائه کنند. شرکت چینی شیائومی اولین تلویزیون هوشمند شفاف مدل  Mi TV LUXرا به صورت انبوه به بازار عرضه خواهد کرد. طبق گفت این شرکت ، تلویزیون ها تصویری را به نمایش میدهند که احساس خواهید کرد در هوا شناور هستند. Mi TV LUX که به عنوان اولین بار در جهان ارائه می شود ، از یک نمایشگر شفاف لبه به لبه بهره می برد که ظاهری شبیه به یک صفحه شیشه ای ساده دارد و به بینندگان اجازه می دهد تا پشت آن را نیز ببینند.

  1. میز های هوشمند لمسی
میزهای هوشمند لمسی

میزهای هوشمند لمسی

میزهای معمولی برای پذیرایی مناسب هستند اما با استفاده از میزهای هوشمند لمسی میتوانید به راحتی از تمامی امکانات موجود استفاده کنید. این میزها با ابعاد مختلف و حتی کاربردهای مختلف در بازار موجود هستند که برای مثال ما به نمونه ای اشاره میکنیم که علاوه بر صفحه نمایش لمسی از دو کشوی خنک کننده، شارژر بیسیم روی صفحه شیشه ای ، کیفیت بالای اسپیکرهای بلوتوثی و سیستم کنترل LED خانه هوشمند نیز برخوردار است. در عصر الکسا و اینترنت اشیاء این میز یک شاهکار بینظیر برای اتاق نشیمن ، کافه ها ، اتاق استراحت و حتی اتاق های بازی میباشد. این محصول مدرن و زیبا با لبه های منحنی خم شده برای جلوگیری از آسیب طراحی شده است.

  1. دوش های هوشمند
دوش های هوشمند

دوش های هوشمند

اگر به فکر تغییر در سیستم حمام خود هستید ما به شما دوش های هوشمند را پیشنهاد میکنیم. این دوش ها برای شما لذت و راحتی را به همراه می آورند. کنترلر دیجیتالی این دوش ها به شما این اجازه را میدهد تا به راحتی و با دقت دما مورد نظر خود را تنظیم کنید و دیگر درگیر زاویه قرار گیری شیرهای قدیمی نباشید. این مورد یکی از تفاوت های اساسی دوش های دیجیتالی هوشمند با دوش های قدیمی میباشد. برخی از این دوش ها LED دارند که به شما دمای دقیق آب را نشان میدهند و برخی دیگر با برخورداری از امکان کنترل از راه دور به شما اجازه میدهند تا از همان رختخواب گرم و نرمتان دوش را روشن کنید و برخی دیگر با استفاده از الکسا و یا حتی تلفن همراه به راحتی کنترل میشوند.

  1. دستگیره های هوشمند استریلیزه
دستگیره های هوشمند استریلیزه

دستگیره های هوشمند استریلیزه

اغلب افراد به دستگیره های در توجهی ندارند مگر در مواقعی که می خواهند در را باز کنند. دستگیره درها در مکان های عمومی و حتی خانه همیشه کثیف هستند. بنابر این ما به دستگیره هایی نیاز داریم که خود را استریلیزه کنند. در این دستگیره های هوشمند از نور فرابنفش برای استریلیزه کردن استفاده میشود که بنا به گفته ها به پوست دست آسیبی وارد نمیکند. فرآیند این دستگیره ها به این صورت است که هنگامی که دستگیره لمس میشود این نور فرابنفش عمل نمیکند تا زمانی که دستگیره رها شده و ثابت شود در این زمان است که نور فرا بنفش تعبیه شده روی دستگیره روشن میشود و دستگیره را استریلیزه میکند.

  1. دیوار هوشمند تغییردهنده رنگ
دیوار هوشمند تغییردهنده رنگ

دیوار هوشمند تغییردهنده رنگ

اگر خیلی به نقاشی دیوارها علاقه ندارید و بلد نیستید با برس های نقاشی کار کنید این دیوارها برای شما گزینه مناسبی هستند. در آینده نزدیک به لطف اختراعی به نام wallsmart شما به راحتی میتوانید رنگ دیوارها را در خانه هوشمندتان به وسیله تلفن های هوشمند خود تغییر دهید. به وسیله برنامه wallsmart میتوانید هر طرح و رنگی که بخواهید در تمام طول شبانه روز دیورا های خود را تغییر دهید و با این کار دیگر محیط خانه برای شما تکراری نخواهد بود بلکه خانه هوشمند شما به یک محیط جذاب و متنوع تبدیل خواهد شد.

  1. آینه هوشمند باشگاهی
آینه های هوشمند باشگاهی

آینه های هوشمند باشگاهی

گاهی اوقات انرژی لازم برای رفتن به باشگاه به صورت حضوری وجود ندارد اما با پیشرفت تکنولوژی به ویژه در خانه های هوشمند آینه های هوشمند به کمک شما می آیند. با استفاده از این آینه ها هم مربیان و هم ورزشکاران میتوانند به صورت تعامل دو طرفه در جلسات شرکت کنند و مربیان می توانند بر روی کار ورزشکاران نظارت کافی را داشته باشند .این آینه یک نمایشگر عمودی بوده دارای یک پوشش محافظتی و میکروفن داخلی است. شرکت های تولید کننده این آینه ها به شما اطمینان میدهند که این آینه فقط در صورت نیاز و تایید دو طرفه روشن شوند تا از حریم خصوصی افراد محافظت شود. در این آینه ها علاوه بر تماشای خود میتوانید مربی خود و علایم حیاتی بدن خود را نیز مشاهده کنید.

  1. تخت های هوشمند
تخت های هوشمند

تخت های هوشمند

امروزه با وجود استرس های فراوان ، اتاق خواب می تواند مکانی برای کسب انرژی و آرامش برای شما باشد به همین منظور تخت خواب های هوشمندی طراحی شده اند که به شما در آرامش و راحتی کمک خواهند کرد.در این زمینه تخت خواب های hi can  برای شما یک تجربه دلپذیر خواهند بود . این تخت ها به شما این امکان را میدهند تا شما از طریق تلفن همراهتان بتوانید به آسانی نورگیر ، وضعیت تخت و نور بالای سرتان را تنظیم کنید، حتی با تعبیه کردن یک پروژکتور به شما این امکان را میدهد تا هر برنامه ای را که بخواهید در تخت خواب مشاهده کنید.

  1. توالت های هوشمند nearest nx 2
توالت های هوشمند nearest nx 2

توالت های هوشمند nearest nx 2

بر خلاف توالت های فرنگی قدیمی این توالت ها در خانه های هوشمند که جدیدا به بازار عرضه شده اند به طور اتوماتیک و هوشمند باز و بسته میشود ،دارای آب پاش بوده و به طور خودکار نیز خودش را تمیز میکند . این موارد به شما اجازه میدهد تا با کمترین برخورد با کثیفی ها از تجربه ای پاکیزه لذت ببرید. این توالت با کنترل از راه دور به شما در مصرف آب و انرژی کمک به سزایی خواهد کرد.

  1. فر هوشمند آشپرخانه
فرهای هوشمند

فرهای هوشمند

داشتن فری با قابلیت های کاربردی بسیار دلپذیر خواهد بود. در این راستا فر های معمولی موجود در بازار تا حدود زیاد کار راه بیانداز هستند اما با پیشرفت علم ، فر های هوشمندی طراحی شده اند تا شما بتوانید با استفاده از آن ها از طریق تلفن همراه و یا دستیار های صوتی خانه هوشمند خود روی غذا نظارت داشته و در همین حین به کارهای دیگر خانه نیز برسید.

  1. سقف ال ای دی هوشمند
سقف ال ای دی هوشمند

سقف ال ای دی هوشمند

شاید جالب باشد که بدانید سقف های آینده به گونه ای طراحی خواهند شد که شما با یک قلم میتوانید در خانه هوشمند خود مطابق خلق و خو خود سقف خود را رنگ کرده و یا نقاشی کنید. اینکار نیازمند سقف های ال ای دی بوده که باید بر روی سیستم خانه هوشمندتان نصب باشد. برای مثال اگر شما بخواهید یک مهمانی برپا کنید با قلم خود میتوانید طرح دلخواه خود را روی سقفتان طراحی کنید.

این موارد از جمله پیشرفت های تکنولوژی در زمینه خانه هوشمند بوده و به جذابیت های خانه های هوشمند روز به روز اضافه میکند.

 

 

 

 

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/09/09 ساعت 2020 سپتامبر 6 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *