10 روش فناوری هوشمند برای تغییر شکل دادن صنعت هتلداری

در این زمینه میتوانید به برخی از مقالات ما در زمینه هتل های هوشمند و دیگر فناوری های هوشمند از قبیل خانه هوشمند مراجعه کنید و اطلاعات کافی مورد نیاز خود را بدست آورید.

فناوری هوشمند همه چیز را از خانه ها گرفته تا نحوه مدیریت شهرها را تغییر خواهد داد. صنعت هتلداری نیز از این قاعده مستثنی نیست. از بسیاری جهات ، صنعت هتلداری پیشتاز پذیرش فناوری تجارت هوشمند است.

از نحوه مهمان نوازی گرفته تا بازاریابی ، فناوری هوشمند هتل انواع فرصت های صرفه جویی در هزینه ها و درآمد را فراهم میکند و این امکان را برای صاحبان هتل فراهم میکند تا به سطح جدیدی از سوددهی برسند. در مقاله به 10 روشی پرداخته خواهد شد که در آن فناوری هوشمند در آینده ای نزدیک صنعت هتلداری را تغییر شکل خواهد داد.

  1. مدیریت هوشمند انرژی

ترموستات های هوشمند و حسگرهای مخصوص سکونت میتوانند نوسانات ایجاد شده از حرکت را شناسایی کرده و به آنها پاسخ دهند. به همین ترتیب ، سیستم های هوشمند مدیریت انرژی با استفاده از الگوریتم های پیچیده یادگیری ماشین ، تجزیه و تحلیل مداوم ترمودینامیک تاریخی ، الگوی آب و هوای محلی و اوج بار تقاضا برای بهینه سازی مصرف انرژی در زمان واقعی ، در تمام طول سال است. صرفه جویی در مصرف انرژی فقط حدس و گمان نیست. سیستم های هوشمند مدیریت انرژی می توانند هزینه های انرژی هتل را تا 20 درصد کاهش دهند و سریعترین دوره های بازپرداخت در این صنعت (بین 24-24 ماه) را ایجاد کنند. آنها همچنین می توانند ارزش فروش مجدد هتل را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

ترموستات های هوشمند و حسگرهای هوشمند

ترموستات های هوشمند و حسگرهای هوشمند

صرفه جویی در مصرف انرژی که حاصل استفاده از فناوری اینترنت اشیاء بوده فقط به سیستم های گرمایشی ، تهویه و تهویه هوا محدود نمی شود. فناوری روشنایی هوشمند به هتلداران این امکان را میدهد تا نیازهای خود را در مقوله انرژی بهتر درک کنند ، مصرف را خودکار کنند و خود را با تغییرات زمان سکونت وفق دهند. همانطور که سیستم های هوشمند HVAC از سنسورهای تشخیص سکونت و الگوریتم های یادگیری ماشین برای تجزیه و تحلیل مداوم الگوهای بار تقاضا و بهینه سازی مصرف انرژی HVAC استفاده می کنند ، سیستم های روشنایی هوشمند به همین ترتیب به هتل ها این امکان را می دهد تا زمان ترجیحی روشنایی را تنظیم کنند ، الگوهای سکونت را ردیابی کرده و مصرف انرژی کلی روشنایی را در طول سال بهبود دهند.

به عنوان مثال ، هنگامی که هتل Chatwal در نیویورک تقریباً 1300 لامپ را در راهروها ، محل های مشترک و 80 اتاق بهینه سازی کرد ، سالانه بیش از 410،000 کیلووات ساعت صرفه جویی کرد ، که برابر با 90 درصد کاهش مصرف انرژی روشنایی است. در واقع ، هتل Chatwal فقط در سال اول حدود 124255 دلار پس انداز کرد.

هتل هوشمند Chatwal در نیویورک

هتل هوشمند Chatwal در نیویورک

  1. پیش بینی برای نگهداری از هتل

همانطور که EMS های هوشمند هتل داران را قادر به نظارت ، پیگیری و بهینه سازی مصرف انرژی می کنند ، تعمیر و نگهداری پیش بینی کننده به آنها امکان می دهد تا قبل از اینکه یک مسئله خاص به مسئله بسیار پرهزینه تبدیل شود ، از داده های حسگر برای شناسایی روندهای هدر رفته و خطرناک و هشدار به کارکنان بخش نگهداری استفاده کنند. بنابراین فناوری های اینترنت اشیا به جای انتظار برای خرابی یک قطعه قبل از سرویس یا جایگزینی ، کارکنان مهندسی را قادر می سازند تا نیازهای تعمیر و نگهداری را بر اساس استفاده از سیستم پیش بینی کنند ، از خرابی سیستم جلوگیری کنند و هزینه های کارکرد یک سیستم معیوب را کاهش دهند.

نظارت-،-پیگیری-و-بهینه-سازی-مصرف-انرژی-در-هتل-هوشمند

نظارت،پیگیری و بهینه سازی مصرف انرژی در هتل هوشمند

هزینه یک توالت فرنگی منفرد ممکن است سالانه 840 دلار باشد. هزینه خسارت آبی که تا زمان تشخیص نشتی به آن اضافه می شود. با نظارت بر خطوط آب با کنتورهای هوشمند هوشمند و مجهز به اینترنت اشیا ارزان قیمت ، هتل ها میتوانند بازگشت مصرف آب خود را تا حدود چهار سال آینده مشاهده کنند.

به همین ترتیب ، برخی از سیستم عامل های مدیریت آنلاین به طور مداوم داده های مربوط به زمان کار با HVAC برای هر اتاق منحصر به فرد را جمع آوری می کنند و به آنها راندمان کارایی اختصاص می دهند. این رتبه بندی نشان دهنده سرعت گرم شدن یا خنک شدن یک اتاق در دمای مطلوب مهمان است و در صورت نیاز به تجهیزات HVAC ، هشدارهای مهم را برای تیم های مهندسی فراهم می کند.

  1. تجربه های هوشمند مهمانان

هیچ هتلی نمی تواند بدون میهمان فعالیت کند و به همین دلیل ، هتلداران می توانند انتظار داشته باشند که فناوری هوشمند تجارب و انتظارات مهمان را بیشتر شکل دهد. نه تنها می توان از داده های مهمانان برای تأمین بهتر نیازهای آنها استفاده کرد ، بلکه با استفاده از سنسورهای سکونت ، می تواند برای اتوماسیون تعاملات مهمان در طول اقامت خود نیز استفاده شود ، که هم از اصطکاک و هم از هزینه های کارگری می کاهد. به این ترتیب ، فناوری هوشمند همچنان امکان پیش بینی و شخصی سازی چندین سرویس میهمان را بر اساس بازدیدهای قبلی و داده های جمع شده مهمان برای هتل ها فراهم خواهد کرد.

تجربه هوشمند مهمانان در هتل های هوشمند

تجربه هوشمند مهمانان در هتل های هوشمند

  1. داده های بزرگ و محافظت از داده های بزرگ

یکی از مزایای اصلی فناوری هوشمند این است که چگونه داده ها را جمع می کند و آن را عملی می کند. اما با داده های بزرگ مسئولیت بزرگتری را نیز باید به دوش کشید. به گفته Cloudbeds ، “داده های کلان زمانی عالی است که بتوانید از آن برای عملیات بهینه سازی استفاده کنید. با این حال ، بزرگترین نگرانی در مورد داده های بزرگ ، امنیت در اطراف آنها است. هدف هر کدام ازین داده ها این است که داده های مشتریان در حفاظت کامل قرار گیرند.

این موضوع با پیشرفت تکنولوژی و هوشمند شدن بیشتر آنها ، به یکی از موارد بسیار مهم تبدیل شده است ، به همین علت می توان انتظار داشت که صاحبان هتل بیشتری روی آنها روی آنها سرمایه گذاری کنند و از همه مهم تر به دنبال یک تضمین کننده برای حفاظت داده های مهمانان خود باشند.

محافظت هوشمند از داده های بزرگ

محافظت هوشمند از داده های بزرگ

این داده ها می تواند شامل اطلاعات شخصی مشتریان که به هتل مراجعه میکنند باشد. برای اینکه به اهمیت حفاظت از این داده ها پی ببرید میتوان گفت که این داده ها ممکن است جان افراد مهم و با نفوذ را به خطر بیاندازد پس بهتر است قبل از هرگونه حرکت شتابانی به سمت استفاده از تکنولوژی های هوشمند اطلاعات خود را تکمیل کنید.

در ادامه به موارد دیگر پرداخته خواهد شد با ما همراه باشید…

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/12/12 ساعت 2020 دسامبر 12 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *