یک خانه هوشمند بینظیر(راهنمای جامع برای مبتدیان)پارت نهایی

10 مورد استفاده متداول از دستیاران خانگی در خانه هوشمند

سنسور تشخیص حضور

با استفاده از دستیار خانه هوشمند می توانید به راحتی حدس بزنید که اعضای خانواده یا دوستانتان در خانه هستند یا نه. این برنامه شبکه محلی شما را اسکن خواهد کرد و همچنین دستگاه های  بلوتوثی که در محدوده هستند را نیز اسکن میکند. همچنین می تواند از هر یک از خدمات شخص ثالث استفاده کند.

اطلاعات آب وهواشناسی

دستیار خانه شما از قبل زمان طلوع و غروب آفتاب در منطقه شما را دارد. فقط کافی است را موقعیت مکانی خود را در پرونده پیکر بندی سیستم تنظیم کنید و به همین راحتی از تمام اطلاعات مربوط به آب و هوا در مورد موقعیت مکانی خود اطلاعات کسب کنید. برخی دیگر از مولفه های آب و هوا از جمله تشخیص گرده در کنار شاخص کیفیت هوا نیز در دسترس هستند .

اطلاعات ترافیکی

اگر سنسورهای Waze را یکپارچه کنید ، می توانید اطلاعات مربوط به ترافیک را در منطقه خود نیز بدست آورید. نه تنها می توانید از مختصات خود استفاده کنید بلکه همچنین می توانید از دستگاه یا حسگر خود برای بدست آوردن اطلاعات منطقه خود استفاده کنید.

نامه الکترونیکی و تقویم

ممکن است متوجه شوید که دستیار منزل شما مناسب ترین ابزار برای پردازش قرارها یا نامه های الکترونیکی شما نیست اما در صورت تمایل می توانید کار را به پایان برسانید. می توانید تعداد نامه های خوانده نشده را مشاهده کنید و همچنین پیام ها را مشاهده کنید. جدا از آن می توانید انواع تقویم ها و لیست کارها را نیز ادغام کنید.

پیگیری قیمت محصول

اگر به دنبال خرید محصولات مختلف هستید و می خواهید قیمت آنها را زیر نظر داشته باشید ، دستیار خانه شما می تواند این کار را برای شما انجام دهد. به محض بروز همه هشدارها را از دستیار خانه خود در مورد هر گونه نوسان قیمت دریافت خواهید کرد.

ردیابی سهام

افزونه های مختلفی وجود دارد که می توانید برای نظارت بر انواع داده ها از جمله بورس سهام استفاده کنید. با افزودن یک جز به دستیار خانه خود می توانید سهام های مختلف را با سهولت ردیابی کنید.

ردیابی بسته

مزیت دیگری که می توانید با دستیار منزل خود از آن بهره مند شوید ردیابی بسته ها و نامه های الکترونیکی خود با سهولت است. چه از طریق نامه پستی چیزی ارسال کرده باشید و یا منتظر آن هستید ، دستیار خانه شما همیشه در خدمت شما خواهد بود.

در هر اتاق موسیقی پخش کنید

شما دیگر محدود به دستگاه های پخش موسیقی خود نیستید. از خانه خود بخواهید که در هر زمان و هر مکان از خانه شما موسیقی پخش کند. شما همچنین می توانید آهنگ های مختلفی را به طور همزمان در اتاق های مختلف پخش کنید یا می توانید یک آهنگ در همه اتاق های خود پخش کنید.

سفارش پیتزا

کار بسیار جالب و خوشمزه دیگری که می توانید با دستیار منزل خود انجام دهید این است که می توانید پیتزای مورد علاقه خود را سفارش دهید. با این حال ، این ویژگی فقط در سطح بسیار ابتدایی معرفی شده است. شما نمی توانید هیچ تغییری در سفارش خود ایجاد کنید و این سرویس فقط در ایالات متحده در دسترس است. اما به زودی ویژگی های بیشتری در مورد این سرویس مشاهده خواهید کرد.

سیستم روشنایی خود را خودکار کنید

یکی دیگر از ویژگی های عالی این دستیارهای خانگی این است که می توانید به آنها بگویید چراغ ها را خاموش و روشن کنند و این کار را می توانید با بخشهای مختلف خانه انجام دهید. به عنوان مثال ، می توانید دستیار خود را راهنمایی کنید تا چراغ های چمن را بعد از غروب آفتاب روشن کند و هنگام طلوع آفتاب آنها را خاموش کند. گزینه زمان بندی خودکار نیز در اینجا موجود است.

گذشته و آینده راه حل های خانه هوشمند – تضاد

گذشته و آینده خانه هوشمند

گذشته و آینده خانه هوشمند

در پایان این راهنمای جامع خانه هوشمند، بیایید در مورد اینکه ایده خانه هوشمند از کجا سرچشمه گرفته و اینکه با آنها به کجا میخواهیم برسیم بحث کنیم.

گذشته

ایده اتوماسیون خانه زمانی(خانه هوشمند) به وجود آمد که سیم کشی برق به ساختمان ها و سازه ها وارد می شود تا در تاریکی هوا اتاق را روشن کند. با پیشرفت های بیشتر ، تلویزیون خانگی در دهه 1950 وارد بازار شد و سپس یک کنترل از راه دور برای کنترل آن معرفی شد.

مفهوم نقطه کنترل از ابتدای همان زمان شکل گرفت و ارتباطات بین دو دستگاه در مناطق دیگر نیز شروع به توسعه و شکل گرفتن کرد. سپس در اواخر دهه 60 ، کامپیوتر آشپزخانه ECHO IV اختراع شد. اگرچه این دستگاه در سطح صنعتی فروخته نمی شد ، اما دستگاهی برجسته بود. به راحتی می تواند سوابق مختلف حمل و نقل را ذخیره و ضبط کند ، دستگاه ها را روشن یا خاموش کند و همچنین دمای خانه را کنترل کند.

اما به دلیل تبلیغات ضعیف ، این ایده تا زمان اختراع اینترنت در دهه 90 شکست خورد. و اکنون می بینیم که اینترنت امروزه به Wi-Fi و وسیله اتصال در دستگاه های مختلف در خانه های ما تبدیل شده است.

آینده

تعداد زیادی تحقیق در حال انجام است . با توسعه اینترنت اشیا و ادغام هوش مصنوعی در این فناوری های خانه های هوشمند ،همه چیز کاملاً روشن در پیش است. در آینده ، خانه های هوشمند کلیه خدمات لازم از جمله انرژی ، پزشکی ، ارتباطات ، امنیت ، سرگرمی و خدمات مفید را ارائه می دهند.

ما در حال انتقال به نسل بعدی هستیم و خواهیم دید که تعداد بیشتری از دستگاه ها از اتصال هوشمند برخوردار هستند. هیچ ورودی دستی از طرف انسان مورد نیاز نخواهد بود. رایانه های داده کاوی از الگوها و عادات روزانه منظم و همچنین رفتارها استفاده می کنند و دستورات مختلفی را اجرا می کنند.

به عنوان مثال ، اگر روزانه ساعت 7 عصر در را قفل می کنید، یک خانه هوشمند چه از آن خواسته باشید یا نه بر اساس الگوهای گذشته می تواند این کار را برای شما انجام دهد. جدا از آن ، همچنین مهندسان داده کاوی به دستگاه ها امکان میدهند تا یک برنامه فعلی را به طور خودکار شناسایی و اجرا کنند.

به عنوان مثال ، یک ماشین لباسشویی نوع لباس را بررسی می کند و بر اساس آن چرخه را شروع می کند. اینها اهدافی است که مهندسان فناوری فعلی در ذهن خود دارند. و برای این کار ، آنها نه تنها در محاسبات داده کاوی بلکه در محاسبات داده های بزرگ نیز کار می کنند.

نتیجه

گذشته و آینده خانه هوشمند

راهنمای جامع خانه هوشمند

امیدواریم این راهنمای جامع خانه هوشمند برای شما آموزنده و مناسب بوده باشد. در کل ، جنبه های مختلفی وجود دارد که باید در هنگام تبدیل خانه معمولی خود به یک خانه هوشمند به خاطر بسپارید.بنابراین، باید در نظر بگیرید که اهداف خانه هوشمند شما چیست. این که آیا به دنبال صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های آب و برق خود هستید ، یا اینکه بر راحتی و تسهیل کار تمرکز کرده اید.

برای رسیدن به پاسخ ، شما باید هدف خود را از اتوماسیون خانه هوشمند شناسایی کرده و سپس به دنبال دستگاه های مورد نیاز در خانه خود بپردازید. اطمینان حاصل کنید که با گزینه های مناسب بودجه شروع می کنید و به دنبال گزینه های ارزان قیمت خانه های هوشمند می روید. با گذشت زمان ، شما باید دستگاه های بیشتری را طبق نیاز خود معرفی کنید.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/09/02 ساعت 2020 سپتامبر 2 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *