یک خانه هوشمند بینظیر(راهنمای جامع برای مبتدیان)پارت پنجم

دستیارهای خانه هوشمند

در قسمت های قبل این مقاله ، شما به اهمیت این دستیارهای خانه هوشمند تا حدودی پی بردید. این دستیارها جزء گزینه های مورد نظر برای راه اندازی یک خانه هوشمند میباشند. دلیل استفاده این دستیاران از طریق فرمان صوتی بسیار اهمیت دارد زیرا که ما در حال حاضر نیز به استفاده از آنها از طریق تلفن های هوشمند، تبلت ها و لپ تاپ های خود عادت کرده ایم. محبوبیت این دستیار ها با گذشت زمان رو به افزایش است.

ما با دستیاران خانگی آشنا هستیم ، بنابراین انتخاب آنها به عنوان بخشی از سیستم خانه هوشمند نیز طبیعی است. به علاوه ، شرکت هایی که در ساخت این تلفن های هوشمند و تبلت و معرفی این دستیارها در زندگی ما نقش دارند نیز نیروهای محرک خانه های هوشمند هستند. تمرکز آنها بر روی استفاده از IOT بوده و تا کنون این ایده موفقیت آمیز بوده است.

در زیر برترین دستیاران خانه هوشمند که می توانید برای هوشمندسازی خانه خود استفاده کنید نام برده شده اند:

دستیار آمازون Alexa

برتین این دستیارها در منطقه دستیار صوتی سایت آمازون Alexa میباشد.این دستیار در سال 2014 به بازار معرفی شد و از آن زمان تا حال حاضر زمان زیادی را طی کرده است.این دستیار در برخی محصولات همانند انواع مختلف بلنگوهای سایت آمازون و دیگر برند ها موجود است. به علاوه ، این دستگاه می تواند به همه دستگاه های هوشمند موجود در شبکه خانگی هوشمند شما دسترسی پیدا کند و طبق دستورالعمل های شما دستورالعمل های لازم را به آنها بدهد.

 دستیار google

این دسیار متعلق به سایت google بوده و  در تمام دستگاه های دارای سیستم عامل Android اجرا می شود. دستیار google یکی از بهترین دستیار ها در زمنیه پاسخ دهی میباشد و می تواند به راحتی همه دستورالعمل ها را از شما به دستگاه های هوشمند خانگی منتقل کند. این دستیار به google home کار میکند  و تمام دستگاه های هوشمند موجود در محل اقامت شما را مدیریت می کند.

دستیار اپل Siri

محبوب ترین دستیار در زمینه دستیاران خانه هوشمند در شرکت apple تولید میشود که همان Siri است. این دستیار اولین دستیاری است که برای مصرف کنندگان منظم تلفن های هوشمند در دسترس قرار گرفته است. این دستیار با تمام دستگاه های مبتنی بر iOS و Mac سازگار است و با Apple HomeKit اجرا می شود.

دستیار صوتی AliGenie Alibaba

این دستیار مبتنی بر سیستم عامل open-platform در کشور چین ساخته شده و در سال 2017 به بازار عرضه شده است. این دستیار تمامی ویژگی هایی که برای یک دستیار نیاز دارید را به همراه دارد. این دستیار می تواند کنترلر مرکزی خانه را اجرا کند ، موسیقی پخش کند، جستجوی صوتی، خرید آنلاین و یادداشت صوتی را در بردارد.

دستیار Microsoft cortana

دستیار صوتی cortana در سال 2014 به وسیله مایکروسافت به بازار عرضه شد. این دستیار برای بسیاری سیستم عامل ها از جمله windows 10، Windows Phone 10، Windows Phone 8.1، Microsoft Band، Xbox One، Surface headphones،  Invoke Speakers، Amazon Alexa ، Android، iOS، Windows Mixed Realityمعرفی شده است.

دستیار Samsung Viv Bixby 2.0

این یک دستیار مجازی است که از تلفن های هوشمند غول آسا، سامسونگ تهیه شده است. این دستیار نیز در سال 2017 به بازار عرضه شد. Viv یک reboot اساسی Samsung’s S Voice بوده که در سال 2012 معرفی شد. سامسونگ اعلام کرد که این دستیار صوتی را در سایر دستگاه ها و وسایل دیگر نیز معرفی خواهد کرد. در نهایت ما این دستیار را در تلویزیون ، یخچال و سایر تبلت های این شرکت در سال 2017 مشاهده کردیم.

دستیار Alice by Yandex و  Mycroft و Silvia by Cognitive Code  وClova by Naver Corpنیز از جمله دستیار های دیگر در این زمینه هستند .

مواردی که هنگام راه اندازی خانه هوشمند باید در نظر بگیرید

مواردی که باید در هوشمند سازی منازل در نظر بگیرید

مواردی که باید در هوشمند سازی منازل در نظر بگیرید

برای دستیابی به بهترین ها ، حتما در ابتدا به الزامات و ترجیحات خود توجه کنید. نیازهای خود را مشخص کنید ، اولویت های خود را تعیین کنید و سپس فکر کنید که برای ساختن شبکه خانگی هوشمند خود چه نوع دستگاه هایی را باید انتخاب کنید.

هوشیار بودن در رویکرد شما اطمینان حاصل خواهد کرد که می توانید شبکه ای را توسعه دهید که بیش از همه انتظارات شما باشد.

 مشکلات خانه هوشمند

مواردی وجود دارد که هنگام تنظیم شبکه های هوشمند خانگی باید با آنها سر و کار داشته باشید. در لیست پایین به برخی از نگرانی های اساسی را که  باید برای اطمینان بیشتر خانه هوشمند خود در نظر داشته باشید اشاره شده است.

امنیت

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید با آن سر و کار داشته باشید ، امنیت است. این روزها درز داده ها و حملات سایبری سؤالات زیادی را در مورد ایمنی و امنیت داده های شما به صورت آنلاین ایجاد کرده است. بنابراین ، باید اطمینان حاصل کنید که خدمتی را انتخاب کرده اید که این موضوع را به خوبی درک کرده و اقدامات مختلفی را برای جلوگیری از هرگونه تخلف انجام می دهد.

حریم خصوصی

مشابه امنیت ، حریم خصوصی یکی دیگر از نگرانی های بسیاری از کاربران آنلاین است. از آنجا که کل خانه شما به یک شبکه متصل است و نفوذ باعث می شود حریم خصوصی شما و عزیزانتان را در معرض خطر قرار دهد. بنابراین ، ارائه دهندگان خدمات باید اطمینان حاصل کنند که تمام اقدامات لازم برای متوقف کردن چنین حوادثی صورت گرفته است.

قطعی برق

اگر در مناطقی احتمال خرابی و قطعی مکرر برق وجود دارد باید یک برنامه تهیه نسخه پشتیبان در دسترس قرار بگیرد. در هنگام  نیاز به اجرایی کردن یک پشتیبان اضطراری برای جلوگیری از قطعی برق ،خانه شما آسیب پذیر خواهد شد . حتی اگر قطع برق در منطقه شما وجود نداشته باشد ، محض احتیاط ، باز هم نیاز دارید که منبع تغذیه اضطراری داشته باشید.

شبکه خارج از دسترس

در بعضی مواقع ، شبکه ارائه دهنده خدمات اینترنت به دلایل خاصی مانند تعمیر و نگهداری یا قطع برق از دسترس خارج میشود. د رچنین سناریویی ، شما باید روی مواردی که باید انجام دهید تمرکز کنید. همچنین می توانید در این زمینه با ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید.

10 نکته مثبت با وجود راه حل های خانه هوشمند

10 نکته مثبت با وجود راه حل های خانه هوشمند

10 نکته مثبت با وجود راه حل های خانه هوشمند

سلامتی

بسیاری از دستگاه های هوشمند شما را قادر میسازد تا سطح نم و رطوبت خانه خود را اندازه گیری کنید. هنگامی که هوای تازه برای  تنفس داشته باشید می توانید زندگی سالم تری نیز داشته باشید. در زندگی روزمره خود احساس سرزندگی و فعالیت بیشتری خواهید داشت.

راحتی

بدون شک ، راه حل های خانه هوشمند تماما در مورد راحتی است. آنها با ایجاد مسئولیت ، زندگی شما را بسیار راحت تر می کنند. شما می توانید انرژی بیشتری را صرفه جویی کنید ، و هزینه های خود را کاهش دهید و نیازی به تلاش اضافی برای این کار نیست.

آسایش

آسایش یکی دیگر از این مزیت هاست ، زیرا آرامش خاطر داشته باشید که می توانید بهینه ترین حالت اقامت خود را مدیریت کنید. در مورد خودتان احساس خوب و با آرامشی بیشتری خواهید داشت زیرا دستیار شما تمام مدت به شما خدمت رسانی خواهد کرد و کارهای مختلف را به جای شما انجام خواهد داد.

قبض برقی

صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های آب و برق یکی از بزرگترین مزایای استفاده از راه حل های خانه هوشمند است. مهم نیست که شما در صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش صورتحساب خود چقدر مراقب باشید ، همیشه به پیشرفت وجود دارد که باید انجام شود. راه حل خانه هوشمند شما این پیشرفت را برای شما رقم خواهد زد و شما قادر خواهید بود هزینه زیادی در هزینه های مصرفی خود صرفه جویی کنید.

امنیت

امنیت یکی از نگرانی های راه حل های خانه های هوشمند است. هنوز هم یکی از مهمترین نکات مثبتی است که این فناوری ارائه کرده است. از آنجا که همه چیز به صورت خودکار است ، می توانید دوربین های مداربسته و قفل های درب هوشمند را از قبل تنظیم کنید و همه آن ها را با فرمان صوتی کنترل کنید. با وجود چنین سیستمی ، امنیت خانه شما ده برابر می شود.

ادمه دارد …

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/08/22 ساعت 2020 آگوست 22 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *