یک خانه هوشمند بینظیر(راهنمای جامع برای مبتدیان)پارت چهارم

بودجه در مقابل جدول زمانی

دستگاه های هوشمند خانگی چندان مناسب با بودجه نیستند. قیمت های آنها به مرور زمان کاهش یافته است ، اما بسیاری از آنها هنوز هم قیمت بالایی دارند.اگر بودجه شما دست شما را باز گذاشته است و تجربه استفاده از این دستگاه های هوشمند را دارید ، می توانید به راحتی به دنبال ساخت یک خانه هوشمند کامل باشید.

اما اگر تازه وارد هستید و نمیدانید از کجا شروع کنید،بهتر است به دنبال یک خانه هوشمند با قیمت مناسب باشید سپس قدم به قدم شبکه خانگی خود را بسازید. در مورد مفهوم اتوماسیون خانگی زیاد هیجان زده نشوید .

می توانید به تدریج شبکه هوشمند خانگی خود را بسازید.در ابتدا باید با این دستگاه ها آشنا شوید و سپس به آوردن مکرر دستگاه های جدید درشبکه خانگی خود بپردازید. این ممارست همگام با بودجه شما بوده و مرحله گذار شما برای رسیدن به این دستگاه ها را آسان تر میکند.

امنیت شبکه

یکی دیگر از قسمت های اصلی شبکه خانگی شما این است که نیاز به امنیت شبکه مناسب دارد. امر مهم آن است که با اقدامات مختلف شبکه خود را ایمن کنید. اگر شبکه مبتنی بر وای فای باشد ، شبکه باید از قدرت سیگنال پایداری برخوردار باشد.

وجود سیگنال بیش از حد قوی به همسایگان یا دیگر هکرهای نزدیک موقیعت اجازه میدهد تا بتوانند شبکه شما را هک کنند. اما باید به خاطر داشته باشید اگر سیگنال شبکه زیادی از حد ضعیف باشد، دستگاه های هوشمندی که موجود هستند با آن ارتباط برقرار نخواهند کرد.

برای شما بهتر است از شبکه های خود با ترکیبی از رمز عبور محافظت کنید تا از سطح امنیتی مناسبی برخوردار شوید و به مرور زمان آنها را تغییر دهید. با برخورداری از سطح مناسب امنیتی و قدرت سیگنال مطلوب ، شبکه شما در یک سطح بهینه عمل خواهد کرد.

سرعت اینترنت خانه هوشمند

علاوه بر آن، سرعت اینترنت خانگی باید مناسب باشد و باید به تمام دستگاه ها اجازه اتصال از را ه دور را بدهد. به خصوص در صورتی که در حال تماشای دوربین به طور زنده و دریک  مکان دیگر با کنترل از راه دور هستید.

اما اگر می خواهید از شبکه خانگی خود در سطح بهینه خود استفاده کنید ، سرعت اینترنت شما باید به اندازه کافی بالا باشد. اگر میخواهید همه دستگاه ها به طور یکپارچه به هم وصل شوند ،نیز سرعت باید در صدر باشد. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا شما به خاطر پایین بودن سرعت اینترنت خود سیستم حفاظتی خود را پایین نخواهید آورد.

راهنمای خانه هوشمند

راهنمای جامع خانه هوشمند

راهنمای جامع خانه هوشمند

اکنون که اصول اولیه را متوجه شدیم و تفاوت انواع دستگاه ها را درک کردیم ، وقت آن رسده است که به نحوه ساخت یک خانه هوشمند بپردازیم. در این راهنمای خانه هوشمند ، اطلاعات مهمی را در اختیارتان قرار می دهم که به شما امکان می دهد برنامه های خانه هوشمند خود را تحقق بخشید.

شما می توانید گزینه های مختلفی را برای ساخت خانه هوشمند نهایی خود انتخاب کنید. بدون توجه به اینکه کدام گزینه را برای خانه خود انتخاب میکنید برخی از مولفه های مهم لازم است وجود داشته باشد .

بودجه خانه هوشمند

اگر نمی خواهید که یک خانه هوشمند برای شما پر هزینه باشد، می توانید به دنبال گزینه هایی برای دسته بندی کردن هزینه های خانه هوشمند باشید. شما میتوانید در آینده با بهره گیری از چگونگی عملکرد اتوماسیون منزل گزینه اضافه کردن دستگاه های گران قیمت در نظر بگیرید. گزینه بودجه فقط روی نیازهای اصلی و اولویتهای شما متمرکز میشود. خانه هوشمند بودجه بندی شده تنها در مورد اولیت بندی در اصول اولیه و هدف آن نیز، ایجاد یک بودجه مناسب و ایمن است.

در اینجا دستگاه های مختلفی وجود دارد که می توانید از این طریق در راه‌اندازی یک خانه هوشمند از آنها استفاده کنید. آنها شامل:

دستیار هوشمند

چراغ های هوشمند wifi و پریز ها

دروبین تحت شبکه خارجی

سنسور wifi تشخیص دود

خانه هوشمند بهینه

گزینه دوم برای شما این است که به سمت یک خانه هوشمند بهینه بروید. این روش اصول پایه را در نظر خواهد داشت وهمچنین سیستم ها و لوازم جدید جدیدی را در شبکه شما معرفی خواهد کرد. اگر شما چندین ماه به یک خانه هوشمند خو گرفته باشید ، میتوانید از این ایده استفاده کنید. این روش بر ایمنی و همچنین راحتی تأکید دارد. این روش یک روش توصیه شده برای اکثر خانه ها میباشد.

دستگاه های هوشمندی که می توانید در این روش برای راه اندازی یک خانه هوشمند استفاده کنید به عبارت زیر هستند:

تمامی دستگاه های هوشمند بودجه بندی شده که در بالا اشاره شد

کنترلر مرکزی

اکثر دوربین های تحت شبکه ( خارجی و داخلی)

ترموستات های هوشمند

بلندگوهای چند زون هوشمند

قفل های در

دیمر ها

سنسور های تشخیص دود و نشت آب

خانه هوشمند بینظیر

گزینه سوم برای شما این است که به یک خانه هوشمند بینظیر با تمام ویژگی ها بپردازید. این نوع از شبکه اتوماسیون منزل هر چیزی که در بخش دستگاه های هوشمند خانگی ( پارت دوم وسوم ) اشاره شد را نمایان خواهند کرد. تمرکز این روش بر روی ایمنی ، راحتی و صرفه جویی در انرژی میباشد.

این اوج IoT (اینترنت اشیاء) در خانه شما خواهد بود. این روش همه چیز را در برمیگیرد و اتوماسیون کامل منزل شما است.

دستگاه های موجودی که در زیر به آنها اشاره میشود تعداد بالایی دارند. می توانید دستگاه ها را مطابق با نیاز خود اضافه یا حذف کنید.

 • تمامی دستگاه های بهینه هوشمندی که در مقاله قبل به آن ها اشاره شد
 • سنسور های درب و پنجره
 • پرده های هوشمند
 • تمامی دستگاه های باغبانی هوشمند شامل شیرهای آب و سیستم های آبپاش
 • میز های هوشمند به همراه شارژر
 • درب های اتوماتیک
 • چراغ های هوشمند خارجی
 • ارتباطات داخلی
 • زنگ درب
 • جاروبرقی رباتیک
 • دستگاه چمن زنی رباتیک
 • سیستم سرمایش- گرمایشی هوشمند
 • دستگاه غذا دهنده حیوانات هوشمند
 • شومینه برقی
 • شارژه های بیسیم
 • سنسور های دما خارجی و داخلی هوشمند
 • درب باز کن پارکینگ
 • مقایسه بودجه مورد نظر برای خانه هوشمند و امکاناتی که ارائه میدهد

  مقایسه بودجه مورد نظر برای خانه هوشمند و امکاناتی که ارائه میدهد

سیستم های کنترلر خانگی

شما ممکن است به این فکر بیافتید که تعداد وسایل ذکر شده که با هم دیگر یک شبکه را تشکیل داده و در نهایت به طور خودکار عمل خواهند کرد،  بسیار زیاد است . ممکن است عملکرد همزمان این تعداد دستگاه برای شما به یک مسئله بغرنج تبدیل شود .اما درست در همینجاست که سیستم های کنترلر خانگی به کمک شما خواهند آمد. برای مثال ، هنگام بازگشت به خانه، درب پارکینگ شما برای پارک ماشینتان به طوراتوماتیک باز خواهد شد، در حالی که در حال عبور از مسیر پیاده رو خود هستید چراغ های خارجی به طور خودکار روشن میشوند ، و اگر هوا صاف باشد سیستم آبپاش شما شروع به آب دادن به گیاهان میکند .همانطور که در حال رسیدن به سرویس بهداشتی هستید ، چراغ های هوشمند آنجا روشن شده و شیر های آب هوشمند فعال خواهند شد.

شاید ، شما یک برنامه هوشمند برای قهوه ساز خود تنظیم کرده باشید تا بدون معطلی برای شما یک فنجان قهوه مخصوص به محض ورودتان به خانه فراهم کند.

شاید شما در انتظار رسیدن مهمان ها درست بعد از ورودتان به منزل باشید. تمیزکاری را انجام داده اید ولی خرید را انجام نداده اید . چرا به جاروبرقی هوشمنتان نمیگویید خانه را تمیز کند تا شما بتوانید برای خرید کردن اقدام کنید. شما همچنین می توانید با آموزش اجاق گاز هوشمند خود وقت خود را صرفه جویی کنید تا در همین حال شروع به کباب کردن بوقلمونی که آماده کردید، کند.

هوشمند سازی خانه و امکانات ان

گاهی اوقات در مواقعی که شما عجله دارید و دیر وقت از محل کارتان به خانه باز میگردید فراموش میکنید که درب را قفل کرده اید یا نه ، به راحتی میتوانید به دستیار هوشمند خانه خود بگویید تا درب را قفل کرده و تا زمان بازگشتتان تمامی رفت و آمد ها را زیر نظر داشته باشد.

سیستم کنترلر خانه شما تمام این دستگاه ها را طبق برنامه ای که می خواهید تنظیم کنید مدیریت می کند. آنها با هم در یک شبکه خانگی بزرگ کار خواهند کرد. شما می توانید کل شبکه را با کمک یک برنامه تلفن همراه مدیریت کنید. در صورت بروز هرگونه اختلالی، می توانید برای کمک گرفتن با ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید.

چنین خدماتی تمام خانه شما وهرسیستم یا دستگاهی را که با شبکه خانگی به آن وصل کرده اید ، خودکار می کند وبرنامه ای را که شما از طریق برنامه تنظیم کرده اید دنبال خواهد کرد. شما همچنین می توانید تنظیمات خود را در برنامه انجام دهید ، یا اینکه با یادگیری الگوهای روزمره زندگی روزانه شما برنامه را خودکار تنظیم خواهد کرد.

ادامه دارد…

 

 

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/08/22 ساعت 2020 آگوست 19 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *