یک خانه هوشمند بینظیر(راهنمای جامع برای مبتدیان)پارت اول

تصور کنید یک بعد از ظهر در حال قدم زدن به سمت خانه خود هستید و دقیقا در حین رسیدن به دم در پارکینگ خود ، درهای گاراژ باز و چراغ روشن ها میشوند. سیستم تهویه هوا روشن میشود سپس در ساعت 7 بعد از ظهر همان ساعتی که به طور معمول شام درست میکنید چراغ های آشپرخانه موجود در کنار اجاق گاز روشن میشوند. خانه هوشمند برنامه تمامی وسایل هوشمندتان را بر طبق روال معمولتان تنظیم میکند.

این همان چیزی است که یک خانه هوشمند را میسازد که ممکن است برای بعضی افراد همانند سناریویی برای یک فیلم علمی تخیلی باشد! اما با پیشرفت های فناوری در اینترنت اشیا (IOT) ، شبکه های خانگی و فناوری های خانه هوشمند ، ایجاد این سناریو در زندگی واقعی دیگر یک کار محال نیست.

بیش از 41 میلیون خانوار در ایالات متحده ، از انواع مختلف هوشمند سازی خانه ها استفاده میکنند که این تعداد با سرعت زیادی در حال رشد است.

اگر به دنبال یک جهش به سمت خانه هوشمند هستید اما نمیدانید از کجا شروع کنید ، این مقاله یک راهنمای جامع خانه هوشمند برای شما به منظور کسب اطلاعات در این خصوص کمک خواهد کرد.

فهرست مطالب :

 1. خانه هوشمند چیست ؟ و چه کاری انجام میدهد؟

 2. آماده سازی

  • رایج ترین دستگاه های خانه هوشمند

 3. مبانی شبکه خانگی

  • کابل ها در مقابل شبکه بیسیم

  • کنترلر در مقابل سوییچ

  • آیا باید یک کنترلر مرکزی هوشمند را انتخاب کرد یا خیر؟

  • بودجه در مقابل جدول زمانی

  • امنیت شبکه

  • سرعت اینترنت خانه هوشمند

 4. راهنمای خانه هوشمند

  • بودجه خانه هوشمند

  • خانه هوشمند بهینه

  • خانه هوشمند بینظیر

  • سیستم های کنترلر خانگی

  • دستیاران خانه هوشمند

 5. مواردی که هنگام راه اندازی خانه هوشمند باید در نظر بگیرید

  • مشکلات خانه هوشمند

  • 10 نکته مثبت با وجود راه حل های خانه هوشمند

  • 10 نکته مفید در مورد راه اندازی یک خانه هوشمند

  • 10 مورد استفاده متداول از دستیاران خانگی

 6. تضاد در گذشته و آینده راه حل های خانه هوشمند

  • گذشته

  • آینده

 7. نتیجه گیری

خانه هوشمند چیست ؟ و چه کاری انجام میدهد؟

خانه هوشمند چیست و چه کاری انجام میدهد

خانه هوشمند چیست

برای شروع راهنمای جامع خانه هوشمند ، بیایید یک خانه هوشمند را تعریف کنیم . برای مبتدیان ، خانه هوشمند مکانی برای زندگی است که دارای دستگاه های مختلف متصل به اینترنت است و با استفاده از این دستگاه ها می توانید از راه دور سیستم ها و لوازم مختلفی مانند روشنایی و تهویه مطبوع را کنترل و مدیریت کنید.

به این روش اینترنت اشیا، یا IOT گفته میشود که جایی میباشد که همه چیز در خانه شما به اینترنت متصل است. این سیستم شامل سیستم روشنایی ، سیستم گرمایش و سایر دستگاه های متصل به wifi شماست. شما می توانید آنها را از هر نقطه به صورت کنترل از راه دور با تلفن هوشمند خود کنترل کنید.

به عبارت ساده، تا زمانی که از دفتر کارتان به خانه خودتان میرسید می توانید قهوه ساز خود را روشن و قهوه خود را آماده کنید. همچنین از این سیستم به عنوان اتوماسیون منزل یاد میشود.

اکنون همه دستگاه ها و سیستم ها برای اینکه جزئی از این شبکه خانگی باشند باید از قابلیت های Wi-Fi درونی برخوردار باشند و امروزه تولیدکنندگان در حال ادغام اینترنت و انواع مختلف اتصال به محصولات خود هستند تا بتوانند بخشی از IoT خانه شما باشند.

دستگاه های قهوه ساز و چای ساز، جاروبرقی های رباتیک، یخچال ها، مایکروویو ها، کباب پزها و فر های کلوچه پزی، سیستم های روشنایی و گرمایشی، تلویزیون ها، سیستم های سینمای خانگی ، حتی مانیتورهای کودک هم این روزها هوشمند سازی شده اند. این همان قدرت اینترنت و اتصال است و ما آماده هستیم تا آن را قبول کنیم.

 آماده سازی

نحوه آماده سازی خانه هوشمند

آماده سازی خانه هوشمند

این روزها محصولات یکی پس از دیگری در حال هوشمند سازی هستند زیرا که سازندگان آن ها در حال یکسان سازی دستگاه ها با جدیدترین گزینه های اتصال می باشند.

اگر شما به تازگی به یکی از کاربران خانه هوشمند تبدیل شده باشید، به علت انبوهی از اطلاعات احساس خفگی خواهید داشت . در اینجا موارد بسیاری وجود دارد که باید در نظر بگیرید، اگر تجربه ای در این مورد ندارید هوشمند سازی برای شما یک پروژه عظیم خواهد بود.اما با اتخاذ یک رویکرد برنامه ریزی شده ، هر پروژه ای آسان تر خواهد شد.

در ابتدا شما باید روی نیازها و درخواست های خود را تمرکز کنید. هنگامی که شما لیستی از اهداف خود در اختیار داشته باشید ، برنامه ریزی خانه هوشمندتان برای شما بسیار ساده تر خواهد بود. اولین پرسش شما باید این باشد که چرا شما به یک خانه هوشمند نیاز دارید ؟ جواب می تواند این باشد که برای صرفه جویی در مصرف انرژی یا راحتی و آرامش!

به عنوان مثال ، اگر به دنبال صرفه جویی در مصرف انرژی هستید ، میتوانید با چراغ های هوشمند شروع کنید. این چراغ ها به صورت اتوماتیک خاموش و به هنگام ورود روشن میشوند . همچنین اگر به دنبال آسایش و راحتی باشید نیز این چراغ ها می توانند مفید باشند. چراغ های هوشمند هم در مصرف انرژی صرفه جویی میکنند و هم آسایش و راحتی را به ارمغان می آورند که این موارد باعث شده تا یک امر ضروری برای هر خانه ای باشند .

شاید شما به دنبال صرفه جویی در مصرف آب هستید یا می خواهید قبل از ورود به خانه خود اجاق گاز شما گرم شود! در صورت صرفه جویی در مصرف آب ، صرفه جویی در مصرف انرژی نیز انجام میشود . در مقابل نیز گرم کردن اجاق گاز به خودی خود نیز آرامش خاطری را بهمراه دارد.

به این ترتیب ، شما می توانید بر روی نیازها و درخواست های خود تمرکز کرده و در انتها از هدر رفتن پول نجومی برا دستگاه هایی که به هوشمند سازی نیازی ندارند جلوگیری کنید.

سازگاری یکی دیگر از نگرانی هایی است که شما باید به آن بپردازید. اگر نمی توانید دستگاه هوشمند خود را به یک سیستم عامل وصل کنید ، این گزینه ، گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود.

در ادامه این مقاله رایج ترین دستگاه هایی که در هوشمند سازی خانه که یکی دیگر از موارد لیست بالا میباشد پرداخته میشود با ما همراه باشید.

 

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/08/19 ساعت 2020 آگوست 5 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *