کنترلر خانه هوشمند فیبارو HCL

کنترلر مرکزی لایت فیبارو (HCL) یک کنترلر خانه هوشمند Z-Wave  کامل است. اجازه ندهید که اندازه کوچک آن شما را فریب دهد چرا که Finaro Home Center Lite تمام چیزی هست که شما برای کنترل خانه خود نیاز دارید. توسط آن با سنسورها ارتباط برقرار می کنید، چراغ ها را روشن کنید، سیستم سرمایش/گرمایش را کنترل کنید و حتی زمانی که تهدیدی از قبیل آتش سوزی، سیل و یا ورود دزد به خانه تشخیص داده شود شما در هرجای دنیا که باشید از آن خطر با دریفات هشدارها مطلع می شوید.

این تصویر کنترلر خانه هوشمند فیبارو HCL هست.
این تصویری از کنترلر خانه هوشمند فیبارو HCL است.

مشخصات کنترلر خانه هوشمند فیبارو HCL

  • کنترلر خانه هوشمند فیبارو لایت اندازه کوچکی داشته و ابعاد آن فقط  33*90*90 میلیمتر می باشد.
  • HCL از یک پردازنده جدید ارم Cortex-A8 برای ارائه عملکرد با سرعت بالا و مصرف کم انرژی استفاده می کند.
  • کنترلر خانه هوشمند فیبارو (HCL) کوچکترین کنترلر زی ویو می باشد که توانایی مدیریت شبکه Z-Wave تا 230 وسیله را دارد.
  • Home Center Lite یک کنترلر فوق العاده جمع و جور است که از یک رابط گرافیکی غنی مبتنی بر وب برای برنامه نویسی ساده استفاده می کند. کنترل خانه شما از هر کجای دنیا با نصب یک برنامه بر روی تلفن همراه و از طریق فرامین صوتی توسط آمازون الکسا یا دستیار Google انجام می شود.

مزایای کنترلر خانه هوشمند فیبارو HCL

  • برنامه نصب شده بر روی تلفن همراه یا تبلت خود را می توانید به صورت دلخواه شخصی سازی کنید، بنابراین شما دقیقا آنچه نیاز دارید را می بینید. شما می توانید جداول، آیکون ها و نام ها را به نحوی ایجاد و اصلاح کنید که همیشه آن دسته از توابع که اهمیت بیشتری دارند را در اختیار خود داشته باشید.

این تصویر اپلیکیشن کنترلر خانه هوشمند فیبارو لایت HCL است.

  • کنترلر جدید لایت فیبارو یکپارچه سازی بیشتری بین مولتی مدیا خانه با سیستم خانه هوشمند زی ویو ارائه می دهد تلویزیون خود،سینمای خانگی و تجهیزات دیگر را بوسیله برنامه کاربردی فیبارو مدیریت کنید. با استفاده از Fibaro، شما ریموت کنترلی به جز تلفن هوشمند یا تبلت خود نیاز ندارید. همه این دستگاه ها می توانند تنظیم شوند تا به صورت خودکار کار کنند ، به عنوان مثال زمانی که وارد خانه می شوید تلویزیون به اخبار ساعت 19 شبکه یک سوئیچ می کند.

این تصویر کنترلر خانه هوشمند فیبارو و سیستم صوتی است.

  • با بهره گیری از کنترلر خانه هوشمند فیبارو لایت (Fibaro Home Center Lite) می توانید میزان انرژی مصرف شده درخانه هوشمند را اندازه گیری کنید.
  • با استفاده از کنترلر مرکزی خانه هوشمند لایت فیبارو در حالی که هنوز به خانه نرسیده اید می توانید دمای خانه هوشمند را به میزان دلخواه خود تنظیم نمایید. شما به راحتی می توانید پنل آب و هوا را برنامه ریزی کنید و خانه خود را به دمای مناسب برای هر روز هفته و ساعات روز تنظیم نمایید. دما را به درجه حرارتی تنظیم کنید که به راحتی از رختخواب بیرون آیید. برای شب ها، دما را به درجه حرارتی تنظیم کنید که در آن به خوبی بخوابید و در آرامش بیدار شوید.
  • خانه هوشمند شما به لطف محلی سازی جغرافیایی همیشه می داند که شما و اعضای خانواده شما کجا هستید. هنگامی که خانه را ترک می کنید، سیستم خانه هوشمند وسیله های غیر ضروری را خاموش می کند، سیستم امنیتی را فعال می کند و حضور شما را در خانه شبیه سازی می کند. در حالی که سیستم مسیر بازگشت شما به خانه را محاسبه می کند، درجه حرارت را تنظیم کرده و سناریوهای از پیش برنامه ریزی شده را به اجرا در می آورد.

در ویدئو زیر توضیحاتی در مورد کنترلر خانه هوشمند فیبارو HCL  داده شده است ، توصیه می‌کنیم این ویدئو را تماشا کنید.

مقایسه دو کنترل کننده مرکزی فیبارو Fibaro

برای مقایسه بین دو کنترل کننده مرکزی فیبارو، یعنی HCL و HC2 تصویر زیر را به دقت مشاهده کنید.

این تصویر مقایسه بین کنترل کننده های مرکزی خانه هوشمند فیبارو است.

کاربردهای کنترلر خانه هوشمند فیبارو HCL در زندگی روزمره

از رسیدن کودک خود به خانه مطلع شوید، محل کار خود را زمانی که در آنجا حضور ندارید زیر نظر داشته باشید.

با این کنترلر خانه هوشمند می توانید صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشید بدین صورت که زمانی که در خانه حضور ندارید ترموستات ها و روشنایی ها خاموش شده و در صورت بازگشت شما و قبل از رسیدن شما به خانه مجدد روشن شوند. همچنین با این کنترلر خانه هوشمند می توانید دمای داخلی خانه هوشمند خود را بر اساس شرایط جوی محیط خارج از خانه کنترل نمایید.

با این کنترلر خانه هوشمند می توانید امنیت را در خانه بالا ببرید ، Fibaro HCL می تواند تمام ویژگی های یک سیستم دزدگیر سنتی را ارائه دهد، به علاوه شما می توانید آرامش خاطر ذهنی بیشتری با نصب وسایل امنیتی مانند سنسورهای دود و مونواکسید کربن داشته باشید. با اضافه کردن دوربین ها، قفل درب ها، سنسورهای درب / پنجره و آلارم ها، امنیت در سطح حرفه ای را تجربه نمایید.

اگر شما فکر می کنید که خانه یا محل کار شما نیاز به سیم کشی و یا آماده سازی ویژه برای تبدیل شدن به یک خانه هوشمند را دارد، اشتباه می کنید. با کنترلر خانه هوشمند فیبارو لایت هر خانه یا محل کاری می تواند هوشمند شود.

کنترلر خانه هوشمند فیبارو لایت می تواند وظیفه آبیاری باغچه شما را برعهده گیرد و براساس زمان بندی یا حتی شرایط جوی اقدام به آبیاری باغچه شما نماید.