هوشمند سازی و خانه های هوشمند آینده در سراسر جهان

نوع خانه هوشمندی که ما برای زندگی کردن در آن انتخاب میکنیم عمدتا به عوامل مختلفی از جمله تفاوت های فرهنگی و همچنین فشارهای ناشی از جمعیت بستگی دارد ، علیرغم تاثیری که خود همگن سازی روند جهانی شدن بر این مسئله میگذارد.

تصویری از خانه های هوشمند آینده : دستگاه های هوشمند جدید برای صرفه جویی در نیروی کار با یکدیگر تعامل داشته و در حال گفت و گو هستند و از کاری که ما میخواهیم انجام بدهیم قبل آن را انجام بدهیم آگاه هستند. به طور کلی در این خانه ها زندگی راحت تر بوده و کمترین دردسر را برای صاحب خانه ها دارند و افراد میتوانند فعالیت های بیشتری را در برنامه هایی که به صورت فشرده در نظر داشته اند بگنجانند.

اما نکته قابل توجه این است که خانه های هوشمند به صورت خطی توسعه نخواهند یافت. بدین معنی که از در میان مرزهای بین المللی حاکم بر کشورها ، این خانه های هوشمند متفاوت خواهند بود. با وجود یکپارچه سازی روند جهانی شدن ، این روند از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

به دلیل متفاوت بودن در استفاده از توان اقتصادی متغیر بوده ، و همچنین ترجیخات فرهنگی و اولیت های جمعیتی حاکم بر آن منطقه میباشد. شرکت های جهانی از قبل خطوط تولید را مطابق با بازارهای جداگانه تمیز میکنند ، اما ممکن است این روند به خاطر افزایش فروش محصولات تغییر کرده و بزرگتر شود. عواملی مختلفی از جمله گرایش های اجتماعی ، نگرش نسبت به بهداشت و محیط زیست بر نحوه خرج پول افراد تاثیر گذار هستند.

تحقیقات انجام شده بر روی 2000 نمونه مورد علاقه به تکنولوژی توسط GSMA ، یک سازمان بین المللی نمایندگی اپراتورهای تلفن همراه ، این واگرایی را برجسته می کند. به عنوان مثال ، احتمالاً خانوارهای انگلستان نسبت به خانوارهای آلمان ، ژاپن یا ایالات متحده ، كنتور هوشمند نصب كرده اند.

برآوردها نشان می دهد که در سراسر کره زمین تعداد دستگاه های متصل تا سال 2020 به 26 میلیارد دستگاه می رسد.

یخچال های هوشمند

یخچال های هوشمند

تکنیسین ها در ژاپن بیشتر به استفاده از سیستم روشنایی هوشمند علاقه مند هستند ، در حالی که کسانی که در ایالات متحده هستند احتمالا استفاده از ردیاب های تناسب اندامی که به صورت هوشمند متصل هستند را ترجیح میدهند. آلمانی ها نیز بیشتر از بقیه علاقه مند به استفاده از ساعت های هوشمند هستند. 24% از پاسخ دهندگان به این نظر سنجی قبلا یک مورد را خریداری کرده بودند.

شرکت فناوری Honeywell تخمین می زند که در سراسر کره زمین تعداد دستگاه های متصل تا سال 2020 به 26 میلیارد دستگاه برسد ، که در این رقم رو به افزایش برای هر نفر بیشتر از سه دستگاه هوشمند تخمین زده شده است.

در مجموع با استفاده از آمار و ارقام میتوان متوجه شد که حرکت وسیعی در راه استفاده از وسایل هوشمند ایجاد شده است. ماری اشمیت ، رئیس برند و طراحی و بازاریابی شرکت Bang & Olufsen می گوید: ” اکنون همه به فکر خانه هستند و اینکه ما چگونه می توانیم از فن آوری هایی که در عصر گوشی های هوشمند بالغ شده اند استفاده کنیم تا هم خانه های ما و هم محصولاتی که در آنها قرار می دهیم از اتصال و هوشمندی بیشتری برخوردار شوند.”

“ازدیاد دستگاه ها زمینه را برای پیشرفت های آینده در فناوری فراهم می کند ، و مشتریان را قادر می سازد تا از تجارب بی نظیر و با کیفیت در خانه لذت ببرند. ما در ده سال آینده شاهد تغییرات بیشتری در مفهوم “خانه” نسبت به نود سال گذشته خواهیم بود. ”

به مدت 30 سال یا بیشتر ژاپن به عنوان یک پیشرو در زمینه فناوری های جدید بوده ، بنابراین منطقی است که کشوری که صندلی های گرم شو دستشویی را طراحی کرده و فروشگاه هوشمند درون مترو را اختراع کرده به عنوان راهنمایی برای ایجاد خانه هوشمند تلقی شود. اما کارشناسان داستان متفاوتی را تعریف میکنند.

"<yoastmark

” “توکیو مدتهاست که در خط مقدم فناوری جهانی پیشتاز است. ایزابل Demaude ، متخصص آسیا در PHA Media می گوید : ژاپن اولین کشوری بود که تلفن دوربین را در سال 2000 ، 3G در سال 2001 و پرداخت های تلفن همراه در سال 2004 را معرفی کرد ، سالها قبل از این که همتایان غربی آنها این کار را انجام دهند. ”

“اما داشتن مهارت در توسعه و نوآوری با فن آوری اشتباه است ، زیرا گرچه تلفن های هوشمند ، قطارهای گلوله ای و صندلی های توالت گرم شده به عنوان یک فناوری عادی تلقی میشوند ، میتوان فناوری روزمره ژاپن کاملاً قدیمی است.”

“استفاده از دستگاه فکس برای خانه ها و دفاتر غیرمعمول نیست ، رسانه های اجتماعی در ابتدای راه هستند و تعداد افرادی که بی سواد در رایانه هستند به طرز حیرت انگیزی زیاد است. دلیل آن ساده است: به ندرت پیش می آید که از فناوری در آموزش استفاده شود که باعث میشود مردم را نسبت به نوآوری های جدید مردد کند. ”

” اما این ترس از تکنولوژی در حال تغییر است ، که عمدتا به علت فشار چالشی که برای یک جامعه پیر است میباشد. سازمان بهداشت جهانی می گوید ژاپن بیشترین امید به زندگی را در کره زمین دارد. در سال 2012 متوسط عمر 86.2 سال بوده است. در انگلیس 81 بود ، در حالی که در ایالات متحده – که در رتبه 36 جهان قرار دارد – 79.8 بود.”

خانم Demaude می گوید: “ژاپن برای حمایت از اقتصاد خود به تعداد بیشتری از جوانان خود در كار نیاز دارد ، به این معنی كه كسی برای مراقبت از سالمندان باقی نخواهد ماند. برای اطمینان از اینکه اقوام مسن منزوی نشوند ، ربات ها به یک ویژگی اصلی در خانواده ها تبدیل می شوند. ”

"ربات

اما كرو ، مدير استراتژي مشتري در سومو ، كه معتقد است مراقبان جوانتر تصويب تكنولوژي را به دنبال خواهند داشت ، مي افزايد: “به دليل سالخوردگي و متراکم بودن جمعيت شهري ژاپن ، تضمين يك محيط امن و امن براي زندگي يكي از عوامل اصلي اتوماسيون منازل(خانه هوشمند) است. هزاران نفر از مراقبان که از اقوام سالخورده خود مراقبت می کنند به دنبال راه حل های کمک به زندگی و فن آوری های پیشرفته نظارت از راه دور هستند. ”

بنابراین خانه های هوشمند در انجام کارهای کامل نظیر تمیز کردن و پخت و پز خودکار مناسب خواهند بود ، در حالی که فناوری پوشیدنی ، همگام با خانه ، از نظارت بر بهداشت و برقراری ارتباط با عزیزان در دنیای خارج مراقبت خواهد کرد.

در مقابل ، طبق گفته نیکی دانینو ، مدرس ارشد محاسبات در دانشگاه لنکاوی مرکزی ، خانوارهای آمریکایی بر روی راحتی کار تمرکز خواهند کرد. او روند افزایشی را در ابزارهایی که از وظایف خاص مکان در داخل و خارج از خانه مراقبت می کنند ، شناسایی کرده است.

او می گوید: “ما می توانستیم در حال توسعه فناوری خانه در ایالات متحده باشیم كه موجب صرفه جویی در تلاش برای كاربران می شود.” “به عنوان مثال ، دستگاههایی که از زمان خرید اولیه تا تهیه آن غذا را روی میز می گذارند و به صورت جسمی برای خوردن در سفره می آورند.”

آلبرتو پرادو ، رئیس شتاب دهنده دیجیتال فیلیپس ، استدلال می کند که لازم است چند مورد مهم دیگر از زیرساخت ها انجام شود تا کشورها از مزایای کامل خانه های هوشمند متصل برخوردار شوند. یکی قابلیت همکاری دستگاه است که می تواند باعث شود تا دستگاه های متصل از مارک های مختلف را با هم کار کنند. وی می گوید ، شخصی سازی داده ها ، همگرایی رابط های کاربری و روش های جدید برای تعامل نیز همه در چگونگی توسعه خانه ها نقش دارند.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/12/26 ساعت 2020 دسامبر 26 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *