نقاط قوت خانه های هوشمند ( پارت دوم )

امروزه بسیاری از مردم با افزایش آگاهی در خصوص تکنولوژی های دنیا ، بر این باور هستند که هر چه قدر خانه ای که دارند باهوش تر و بروزتر باشد ، زندگی آنها نیز بهتر خواهد شد. در این مقاله به ادامه نقاط قوت خانه های هوشمند میپردازیم.

16 نقطه قوت خانه های هوشمند

 1. راحتی بیشتر

 2. کنترل کامل تمام وسایل هوشمند فقط با یک دستگاه

 3. صرفه جویی در زمان

 4. بالاتر بودن کیفیت زندگی

 5. دریافت اعلان ها در صورت بروز مشکل

 6. ابزاری عالی برای اجازه دادن به ورود افراد به خانه از راه دور

 7. صرفه جویی در مصرف انرژی

 8. صرفه جویی در هزینه ها در طولانی مدت

 9. خانه های هوشمند میتوانند با توجه به نیازهای شما سفارشی سازی شوند

 10. بهبود ایمنی در مقایسه با قفل های معمولی

 11. مزایای بیمه

 12. یارانه های دولتی و مزایای مالیاتی برای سبز شدن (دوستدار محیط زیست ) خانه ها

 13. پشتیبانی از نسل قدیمی

 14. خانه های هوشمند میتواند برای افراد ناتوان نیز مناسب باشد

 15. افزایش ارزش فروش مجدد خانه ها

 16. برای کودکانی که در حال بازی در اطراف خانه هستند ، سرگرم کننده تر است

صرفه جویی در هزینه ها در طولانی مدت

صرفه جویی در هزینه ها

صرفه جویی در هزینه ها

همانطور که در مقاله قبل به موضوع صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از فناوری خانه های هوشمند اشاره شد ، میتوان گفت که در طولانی مدت نیز با استفاده از این فناوری میتوان در هزینه های جاری نیز به مقدار قابل توجهی صرفه جویی کرد.

به دلیل فرآیند انتقال به سمت انرژی های تجدید پذیر ، قیمت های استفاده از انرژی های تجدی ناپذیر افزایش می یابند ، بنابراین صرفه جویی در مصرف انرژی ، از آنجایی که موجب صرفه جویی در هزینه ها به میزان قابل توجهی میشود ، به یک امر ضروری تبدیل خواهد شد.

آنها میتوانند با توجه به نیازهای شما سفارشی سازی شوند

ساختار خانه های هوشمند ثابت و غیر قابل تغییر نیست ، بدین معنی که آنها میتواند با توجه به تنظیمات مورد علاقه و نیاز شما سفارشی شوند و میتوان دستگاه های بسیاری را به این سیستم اضافه کرد و حتی دستگاه های با استفاده را نیز از این سیستم حذف کرد.

برای مثال ، در صورتی که کنترل کننده غلتکی پرده برای شما بلا استفاده است ، و نیازی ندارید که آن را به سیستم خانه هوشمند خود متصل کنید ، به راحتی میتوانید این تنظیمات را انجام دهید. و همینطور که اگر به آن نیاز دارید نیز به راحتی میتوانید با تنظیم کردن سیستم خانه خود آن را به سیستم متصل کرده و از آن استفاده کنید.

بهبود ایمنی در مقایسه با قفل های معمولی

امنیت بیشتر

امنیت بیشتر

موضوع ایمنی و امنیت خانه های هوشمند کاملا وابسته به سیستمی که استفاده میکنید دارد ، اما از هر سیستمی که استفاده کنید در مقایسه با قفل های معمولی بسیار امنیت بیشتری دارد که این مورد باعث شده تا به طور کلی سطح ایمنی در خانه های هوشمند پیشرفت چشمگیری نسبت به قبل داشته باشد.

برخی از آنها به علت استفاده از دوربین های امنیتی و موارد دیگر ، دسترسی به خانه را برای سارقین دشوار کرده اند. بنابراین ، از دیدگاه ایمنی ، خانه های هوشمند ایمن شده بسیار ایمن تر از خانه های قدیمی با قفل های معمولی هستند.

مزایای بیمه

مزایای بیمه در خانه های هوشمند

مزایای بیمه در خانه های هوشمند

در خصوص بیمه میتوان گفت برخی از بیمه ها ، خانه های امن را به علت اینکه کمتر در معرض سرقت میدانند ، تخفیف های ویژه ای به صاحب خانه های آنها ارائه میدهند. این بدان معنی است که صرفاً به دلیل داشتن یک خانه هوشمند به جای خانه معمولی ، می توانید در طول زمان مبالغ قابل توجهی پس انداز کنید.

بنابراین ، بسته به شرکت بیمه ، این فناوری نه تنها می تواند در مصرف انرژی به میزان کمتر صرفه جویی کند ، بلکه می تواند در هزینه های حق بیمه خود نیز صرفه جویی کند.

یارانه های دولتی و مزایای مالیاتی برای سبز شدن (دوستدار محیط زیست ) خانه ها

اگر خانه هوشمند خود را به روشی راه اندازی کنید که سازگار با محیط زیست باشد ، احتمال اینکه بتوانید یارانه دولتی یا مزایای مالیاتی را داشته باشید بسیار بیشتر خواهد شد ، زیرا در بسیاری از کشورها دولت ها برای فناوری های سبز امتیاز ویژه ای قائل هستند زیرا این موضوع به بهبود مصرف انرژی کمک به سزایی میکند و به همین علت دولت ها یارانه های خاصی را برای این موارد در استفاده از خانه های هوشمند سبز در نظر گرفته اند.

بنابراین بررسی های لازم را در خصوص این یارانه های دولتی در منطقه خود انجام دهید تا در صورت لزوم بتوانید با استفاده از این فناوری سبز از این یارانه ها بهره مند شوید.

پشتیبانی از نسل قدیمی

پشتیبانی خانه های هوشمند از افراد نسل قدیم

پشتیبانی خانه های هوشمند از افراد نسل قدیم

خانه های هوشمند یک راهکار عالی برای تسهیل استفاده برای نسل های قدیمی در پیش دارند. به عنوان مثال ، با داشتن این نوع فناوری ، میتوانید به راحتی با صدای خود در را باز کنید و حتی برای ورود به آن نیازی به کلید ندارید.

بنابراین ، از آنجا که افراد مسن اغلب درگیر پیدا کردن کلیدهای خود هستند ، باز كردن درب با صدای آنها به جای جستجوی همیشگی كلیدهاه ، كمك بزرگی خواهد بود.

علاوه بر این ، افراد مسن نیز به دلیل ضعف جسمی در راه رفتن مشکل دارند که در اینجا نیز خانه های هوشمند به کمک آنها می آیند ، کنترل وسایل را از راه دور و بدون نیاز به تحرک برای آنها فراهم می آورند.

خانه های هوشمند میتواند برای افراد کم توان نیز مناسب باشد

مناسب بودن خانه های هوشمند برای افراد کم توان

مناسب بودن خانه های هوشمند برای افراد کم توان

خانه های هوشمند برای افراد کم توان نیز ابزاری عالی برای تسهیل زندگی آنها فراهم خواهد کرد. به عنوان مثال ، اگر روی صندلی چرخدار بنشینید ، دیگر نمی توانید از پله ها استفاده کنید.

بنابراین ، اگر می خواهید وسایل موجود در اتاق های دیگر را کنترل کنید و به علت کم توانی در یک خانه معمولی گیر کرده باشید نیازمند خانه هوشمند و کنترلر مرکزی خواهید بود.

با این حال ، با این فناوری میتوانید همه دستگاه های موجود را از طریق تلفن همراه خود کنترل کنید و به همین دلیل سطح انعطاف پذیری شما افزایش می یابد.

افزایش ارزش خانه ها در صورت فروش مجدد 

یکی دیگر از مزایای خانه های هوشمند متصل این است که ممکن است باعث افزایش ارزش خانه ها شوند. بنابراین ، به دلیل تقاضای روزافزون برای خانه های هوشمند ، قیمت ها نیز افزایش می یابند. بنابراین ، اگر قصد دارید خانه خود را در یک زمان مشخص بفروشید ، ممکن است ایده خوبی باشد که به دلیل ارزش فروش مجدد در مقایسه با خانه های معمولی ، در یک خانه هوشمند سرمایه گذاری کنید.

برای کودکانی که در حال بازی در اطراف خانه هستند ، سرگرم کننده تر است

جدا از مزایای کاربردی این فناوری ، زندگی در این خانه ها برای کودکان نیز بسیار سرگرم کننده است. آنها میتوانند با انواع مختلفی از تلفن های هوشمند خود بازی کنند و اوقات خوبی را سپری کنند.

بنابراین ، این نوع تکنولوژی میتواند ابزاری عالی برای مشغول سرگرم نگه داشتن فرزندان شما باشد.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/12/02 ساعت 2020 دسامبر 2 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *