نقاط قوت خانه های هوشمند ( پارت اول )

خانه های هوشمند خانه هایی هستند که تمام وسایل و دستگاه های موجود در آن را میتوان از طریق تلفن های هوشمند و یا سایر دستگاه های متصل به اینترنت کنترل کرد. به عنوان مثال میتوانید از راه دور سیستم گرمایشی و یا تهویه مطبوع خانه خود را قبل از رسیدن خودتان به منزل روشن کنید.

امروزه بسیاری از مردم با افزایش آگاهی در خصوص تکنولوژی های دنیا ، بر این باور هستند که هر چه قدر خانه ای که دارند باهوش تر و بروزتر باشد ، زندگی آنها نیز بهتر خواهد شد. در این مقاله در مورد نقاط قوت خانه های هوشمند به بحث خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

16 نقطه قوت خانه های هوشمند

 1. راحتی بیشتر

 2. کنترل کامل تمام وسایل هوشمند فقط با یک دستگاه

 3. صرفه جویی در زمان

 4. بالاتر بودن کیفیت زندگی

 5. دریافت اعلان ها در صورت بروز مشکل

 6. ابزاری عالی برای اجازه دادن به ورود افراد به خانه از راه دور

 7. صرفه جویی در مصرف انرژی

 8. صرفه جویی در هزینه ها در طولانی مدت

 9. خانه های هوشمند میتوانند با توجه به نیازهای شما سفارشی سازی شوند

 10. بهبود ایمنی در مقایسه با قفل های معمولی

 11. مزایای بیمه

 12. یارانه های دولتی و مزایای مالیاتی برای سبز شدن (دوستدار محیط زیست ) خانه ها

 13. پشتیبانی از نسل قدیمی

 14. خانه های هوشمند میتواند برای افراد ناتوان نیز مناسب باشد

 15. افزایش ارزش فروش مجدد خانه ها

 16. برای کودکانی که در حال بازی در اطراف خانه هستند ، سرگرم کننده تر است

راحتی بیشتر

راحتی بیشتر در خانه هوشمند

راحتی بیشتر در خانه هوشمند

یکی از نقاط قوت قابل توجه داشتن خانه هوشمند این است که به طور قابل توجهی می توانند سطح راحتی یک خانه را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. به عنوان میثال شما میتوانید در حالی که روی کاناپه دراز کشیدید ، دمای هوای اتاق را تنظیم کنید.

پس از این ، می توانید نور هر نقطه از خانه را بدون اینکه از جای خود حرکت کنید تنظیم کنید. در صورت وصل بودن خانه بسیاری از کارهای دیگر را نیز میتوانید انجام دهید که در این صورت انرژی زیادی را در بدن شما ذخیره کند. به عنوان مثال ، تصور کنید که شما از یک روز طولانی کار خود به خانه آمده اید و کاملاً خسته شده اید. در این حالت شما میخواهید کمترین تحرک را در خانه داشته باشید.

بنابراین ، فناوری خانه هوشمند ابزاری عالی برای سهولت زندگی شما و صرفه جویی در مصرف انرژی برای چندین کار از زندگی روزمره شماست.

کنترل کامل تمام وسایل هوشمند فقط با یک دستگاه

کنترل کامل دستگاه ها

کنترل کامل دستگاه ها

نکته قابل توجه در خصوص خانه های هوشمند این است که اغلب آنها فقط با یک دستگاه کنترل میشوند. این بدان معناست که تا زمانی که تلفن هوشمند و اتصال اینترنتی فعال داشته باشید ، می توانید اکثر دستگاه های خانه خود را از یک نقطه مرکزی کنترل کنید. این موضوع به شما امکان کنترل کامل خانه را میدهد و حتی میتوانید چندین تنظیم را در اتاق های دیگر خانه خود انجام دهید.

به عنوان مثال ، اگر نمی خواهید برای تغییر تنظیمات دستگاه به طبقه بالا بروید ، می توانید این کار را از جایی که ایستاده اید انجام دهید.

صرفه جویی در زمان

صرفه جویی در زمان

صرفه جویی در زمان در خانه هوشمند

از آنجا که بسیاری از لوازم خانگی در خانه شما تنها با یک دستگاه قابل کنترل هستند ، در دراز مدت می توانید به مقدار قابل توجهی در وقتتان صرفه جویی کنید. به عنوان مثال ، تصور کنید که هر روز از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد به محل کار و بازگشت استفاده می کنید.

به جای اینکه فقط منتظر بمانید تا اتوبوس یا قطار شما را به خانه برگرداند ، می توانید برخی تنظیمات را در خانه خود تغییر دهید تا در صورت بازگشت در خانه دیگر مجبور به انجام آن نباشید.

با این کار می توانید از زمان رفت و آمد خود به طور موثرتری استفاده کنید و می توانید زمان صرفه جویی شده را صرف چیزهای دیگری کنید که بیشتر لذت می برید.

بالاتر بودن کیفیت زندگی

از آنجا که خانه های هوشمند به شما امکان می دهند همه چیز را فقط از یک دستگاه تنظیم کنید ، احتمال اینکه کیفیت زندگی کلی شما نیز افزایش یابد وجود دارد. شما ممکن است احساس خوبی داشته باشید زیرا می دانید که می توانید همه تنظیمات را تغییر دهید و کنترل کاملی بر همه لوازم خود دارید.

این ممکن است به بسیاری از افراد احساس امنیت و در نتیجه افزایش کیفیت کلی زندگی دهد.

دریافت اعلان ها در صورت بروز مشکل

اعلان ها در خانه هوشمند

خانه های هوشمند همچنین به شما امکان می دهند در صورت بروز هرگونه مشکلی در مورد خانه خود از آن مطلع شوید. به عنوان مثال ، اگر کسی قصد سرقت از خانه شما را داشته باشد ، ممکن است از طریق تلفن هوشمند خود اعلانی دریافت کنید که شخص غیرمجاز در ملک شما است.

این موضوع میتواند سارقان را به دام بیاندازد و به پلیس برای دستگیری آنها کمک کند. علاوه بر این ، در صورت خالی بودن یخچال و نیاز به خرید مقداری غذا ، اعلان های مربوطه را دریافت کنید.

در آینده حتی ممکن است یخچال شما این غذا را کاملا خودکار سفارش دهد. ممکن است این موضوع کمی غیر واقعی به نظر برسد اما در صورت انجام این کار شما وقت بیشتری خواهید داشت تا به کارهای دیگر خود بپردازید.

ابزاری عالی برای اجازه دادن به ورود افراد به خانه از راه دور

کنترل رفت و امد در خانه هوشمند

کنترل رفت و امد در خانه هوشمند

گاهی اوقات ، برای تعمیر لوازم خانه خود نیاز دارید که افراد تعمیرکار را به خانه بیاورید. با این حال ، بسیاری از مردم در طول روز در محل کار خود هستند و هیچ کس نمی تواند در را برای کارگران باز کند.

با خانه های هوشمند امکان باز کردن درب از راه دور وجود دارد و بنابراین ، به محض ورود کارگران از محل کار ، شما می توانید به راحتی درب خود را باز کنید.

بنابراین ، خانه های هوشمند زندگی را بریا شما راحت میکنند و شما به هر کسی که نیاز باشد میتوانید از راه دور اجازه ورود به خانه را بدهید.

صرفه جویی در مصرف انرژی

صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه هوشمند

صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه هوشمند

خانه های هوشمند میتوانند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. به طور مثال ، هنگامی که خانه خود را در زمستان با وسایل گرمایشی معمولی گرم می کنید ، این احتمال وجود دارد که یا کم یا زیاد گرم کنید زیرا حفظ درجه حرارت مطلوب داخل آن با آن وسایل قدیمی بسیار سخت است.

اگرچه ، شما میتوانید با استفاده از فن آوری های خانه های هوشمند ، این احتمال وجود دارد که سیستم گرمایشی شما دما را در داخل خانه در یک سطح ثابت نگه دارد. بنابراین ، دستگاه های مصرف انرژی هوشمند می توانند از گرم شدن بیش از حد جلوگیری کرده و به شما در استفاده هرچه بیشتر از گرما کمک کنند.

این امر نه تنها در مورد گرمایش بلکه در مورد تهویه مطبوع و سایر دستگاههایی که می توانند مقادیر زیادی انرژی مصرف کنند نیز صادق است.

ادامه دارد …

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/12/02 ساعت 2020 نوامبر 28 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *