محدود کردن تعمیرات حضوری به وسیله تجهیزات خانه هوشمند

خانه هوشمند z-wave  تشخیص و تعمیرات از راه دور را امکان پذیر می کند.

شبکه خانه هوشمند بی سیم کم مصرف Z-Wave دارای ویژگی صرفه جویی در زمان و انرژی است که می تواند برای ارائه دهندگان خدمات ، نصب کننده ها و نمایندگی های کنترل خانه هوشمند و سیستم های امنیتی مطابق با سبک زندگی مفید باشد. برنامه نصب و نگهداری خانه هوشمند Z-Wave به تکنسین ها این امکان را می دهد که از راه دور کیفیت سیگنال خانه هوشمند Z-Wave را در هر گره سیستم بررسی کنند. گاهی اوقات یک تکنسین می تواند بدون نیاز به مراجعه حضوری مشکلات موجود در خانه و یا اداره را از راه دور تشخیص داده و رفع کند که اینکار باعث صرفه جویی در وقت وهزینه ارائه دهندگان خدمات و نصاب ها می شود.

بازار خانه های هوشمند ، شامل اتوماسیون منزل ، کنترل منزل و امنیت خانه در حال شکوفایی است که انتظار می رود تا سال 2020 به 51.8 میلیارد دلار رسیده باشد.در میان پروتکل های بی سیم در دسترس برای ارتباط برقرار کردن دستگاه ها به عنوان مثال سنسور های حرکتی و قفل های هوشمند و کنترلر مرکزی برای سیستم،خانه هوشمند z-wave  با بیش از 1300 دستگاه تایید شده که برای بالای 300 برند و سازنده در دسترس است بیشترین کاربرد را داشته است. علاوه بر سازگاری با این اکو سیستم در حال گسترش خانه های هوشمند ، از مزایای هوشمند سازی Z-Wave می توان به مصرف انرژی بسیار کم ، ارتباطات ایمن و مسیریابی خودکار سیگنال اشاره کرد.

IMA : تشخیص شبکه های خانه هوشمند z-wave

تکنولوژی شبکه خانه هوشمند بی سیم z-wave از یک سیستم تکرار کننده سینگال فرکانس رادیویی تعبیه شده درون دستگاه های هوشمند سازیz-wave با مصرف برق شهری ، نظیر دیمر های لامپ ، که برای پوشش منطقه وسیعی به ازای مصرف کمتر نیرو در مقایسه با تجهیزات باتری خور نظیر حسگر های درها و پنجره ها مصرف میکنند برخوردارند.این شبکه هوشمندانه سیگنالهای رادیویی را با امتیاز برقراری مسیرهای سیگنال قوی تر بین تکرار کننده ها دایر میکند.

با گذشت زمان ، شبکه های خانگی هوشمند ممکن است دستخوش تغییرات به مفهموم جابه جایی دیمر لامپ یا تجهیزات برقی شهری که با نقش تکرار کننده بشوند . این اتفاق می تواند باعث کاهش کارایی شبکه شود. اعزام خودرو و تکنسین برای بازدید از محل برای ارائه دهنگان خدمات هزینه بر است.

خوشبختانه ، استاندارد خانه هوشمند z-wave ، پیش از این به طور وسیعی در خانه های هوشمند ، اتوماسیون خانه و کاربرد های امنیت سبک زندگی ، به شکل ویژه ای به نام عملیات نصب و نگهداری ، یا IMA برای کمک به ارائه دهنگان ، نصاب ها و دیگرانی که ممکن است نیاز به تحلیل شبکه هوشمند سازی z-wave  داشته باشند مرسوم شده اند . در اثنای نصب اولیه ، تکنسین ها با به کارگیری IMA می توانند سریعا مکان تکرار کننده ها را برای اطمینان از عملکرد صحیح سیستم خانه هوشمند z-wave مشخص کنند .

همان طوری که ازنامش بر میاید عملگر نصب و نگهداری، یک برنامه کابردی ارائه شده روی بسته کنترلی سیستم خانه هوشمند یا سیستم خانه امن است . جعبه کنترل کننده یا هاب مرکزی شبکه خانه هوشمند z-wave  سیگنال های قفل شدن یا باز شدن به قفل درب ها و دیمر لامپ ها برای خاموش کردن متناوب آنها با در یافت سیگنال ها از تجهیزاتی مثل تشخیص دهنده حرکت یا حسگر پنجره ها که می تواند تشخیص یک مزاحم باشد میفرستد.

دسترسی به این کنترل کننده به منظور کنترل از راه دور منزل و همچنین دسترسی ارائه کننده خدمات برای فعل کردن IMA از طریق اینترنت مقدور میباشد.

بنابراین IMA یک ابزار عیبیابی نیرومندی است که کارایی دوگانه ای دارد:

  1. در حین بازدید سایتی که تکنیسین یا نصاب IMA را از طریق تبلت کامپیوتر یا نوک بوکش اعمال میکند. این روش برای نصب و عیبیابی مفید است .
  2. بعد از نصب از راه دور، مرکز می تواند برای حمایت و پشتیبانی از راه دور از IMA بهره ببرد.

دستیابی از راه دور به IMA یک امتیاز اساسی برای خدمات دهنگان z-wave به منظور کاهش خدمات حضوری است که کارایی دوگانه زیر را دارد :

  • در هنگام بروز یک اشکال : در یک سناریوی مرسوم یک مشتری که به نحو مطلوبی از سیستم استفاده میکرده برای مشکلی تماس می گیرد ، با استفاده از IMA می توان به مشتری برای پایدار کردن سیگنال یا ارسال یک تکرارکننده برای نصب خانگی اقدام شود.
  • به منظور ارزیابی سلامت و کارایی سیستم : ارائه دهنگان خدمات با بررسی و اقدامات لازم از بروز اشکال یا ناامنی پیشگیری میکند.

همزیستی خانه هوشمند z-wave

امروزه IMA با بیشتر تجهیزات هوشمند سازی  z-wave موجود سازگاراست.

از نظر فنی ، این خصوصیت کلاس فرمان سطح نیرو نامیده میشود. با آغاز طراحی 500 سری از راه حل های خانه هوشمند z-wave  سطح نیروی کنترل فرمان مقدور بوده و مدل های پیشین نیز به همان خوبی عمل میکنند. بیشتر تجهیزات هوشمند سازی z-wave مشتمل بر دیمر های لامپ ، سوییچ های هوشمند،ترموستات ها ،آشکار سازهای دود ،حسگر های در و پنجره، حسگر های تحرک ، آلارم ها و تجهیزات دیگر که در چند سال گذشته ساخته شده اند با IMA همزیستی دارند.

جدا از عمل نکردن آن دستگاه ناسازگار با سیستم هوشمند سازی ، بقیه سیستم سازگاری خود را با IMA حفظ کرده و عمل میکنند.

نمایش IMA

ارائه دهندگان خدمات میتوانند واسطه های ارتباطی با مشتریان خود را ایجاد کرده یا عملگر را به نمایش در بیاورند کع در صفحه انتهایی عملگر موجود است .در تهیه یک IMA  نمونه،اندازه گیری های سلامت شبکه بین دو نمایشگر نقاط شبکه هوشمند سازی z-wave نظیر نمایش اشکال با رنگ قرمز ، اشکال پتانسیل با رنگ زرد و سیگنال خوب با رنگ سبز مورد توافق قرار بگیرد.

اگر در سیستم خانه هوشمند اشکالی به وجود بیاید تکنسین معمولا میتواند یک تکرار کننده ارزان قیمت را نصب کند یا میتواند به وسیله تلفن و ایمیل برای نصب مشتری را راهنمایی کند . یک تکرار کننده تا وقتی که در دستگاه دیگری نصب نشده ،جعبه کوچکی میباشد که به یک پریز وصل میشود.

با رشد نیاز روزافزون نصابان برای راه اندازی سریع سیستم ها با سلیقه مشتری و ابراز علاقه نصابان به کار از راه دور، IMA ابزار هایی را برای رفع اشکال دستگاه ها و نصب سریع آنها اعمال کرده است.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/07/25 ساعت 2020 جولای 22 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: تجهیزات زی ویو | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *