فناوری پهپاد یا هواپیمای بدون سرنشین هوشمند

آینده فناوری هواپیمای بدون سرنشین

طراحان هواپیماهای بدون سرنشین  و توسعه دهندگان نرم افزار همیشه از امکانات جدید استفاده می کنند. همگام بودن با جدیدترین فناوری هواپیمای بدون سرنشین که به طور مداوم وارد بازار می شود بسیار دشوار است ، بنابراین برای اینکه به شما بگوییم در حال حاضر در پیشرفت این فناوری کجا هستیم ، تفکیک نسل های زیر را ارائه میدهیم.

  • نسل 1 : هواپیمای کنترل از راه دور پایه در همه اشکال.
  • نسل 2: طراحی استاتیک ، نصب دوربین ثابت ، ضبط فیلم / عکس ثابت ، کنترل خلبانی دستی.
  • نسل 3 : طراحی استاتیک ، 2 محور ثابت کننده ، فیلم با کیفیت HD ، بر پایه مدل های ایمن ، کمک خلبان.
  • نسل 4 : طراحی های متنوع ، 3 محور ثابت کننده ، فیلم با کیفیت HD 1080 پیکسل یا بالاتر ، حالت های ایمنی بهبود یافته ، حالت های خلبان اتوماتیک.
  • نسل 5 : طراحی های متنوع ، محور 360 درجه ، فیلم با کیفیت 4K یا بالاتر ، حالت های خلبانی هوشمند.
  • نسل 6 :مناسب برای تجارت ، طراحی مبتنی بر استانداردهای ایمنی و نظارتی ، سازگاری سیستم عامل و ظرفیت ترابری ، حالت ایمنی خودکار ، مدلهای خلبانی هوشمند و خودمختاری کامل ، آگاهی بر موقعیت هوایی پرواز. این همان نسلی است که در حال حاضر از آن استفاده میکنیم.
  • نسل 7 : مناسب برای تجارت ، طراحی کاملاً منطبق بر ایمنی و استانداردهای نظارتی ، قابلیت تعویض سیستم عامل و ظرفیت ترابری ، حالتهای ایمنی خودکار ، مدلهای پیشرفته آزمایشی و خودمختاری کامل ، آگاهی کامل از موقعیت هوایی پرواز ، اقدام خودکار (برخاستن ، فروآمدن ، اجرای ماموریت)

هواپیمای بدون سرنشین هوشمند چیست؟

هواپیماهای بدون سرنشین یا پهپاد هوشمند

هواپیماهای بدون سرنشین یا پهپاد هوشمند

همان نوع مغناطیس سنج ، ژیروسکوپ ، شتاب دهنده ، ماژول GPS و پردازشگرهایی که در تلفن های هوشمند ما استفاده می شود ، در هواپیماهای بدون سرنشین مدرن استفاده میشود. پیشرفت این فناوری به عنوان بخشی از نسل بعدی هواپیماهای بدون سرنشین که با نام هواپیماهای بدون سرنشین هوشمند شناخته میشود ، ادامه خواهد یافت.

این هواپیمای بدون سرنشین هوشمند دارای موتورهای کارآمدتر ، پردازنده ها و نرم افزارهای بهتر ، سنسورهای دقیق تر و فناوری انطباق داخلی برای کنترل پرواز ایمن و موثر است که فرصت های جدیدی را در حمل و نقل و تدارکات فراهم می کند.

3DR اخیراً یک هواپیمای بدون سرنشین مستقل آزمایشی با نام solo را که اولین هواپیمای بدون سرنشین هوشمند در جهان ، یک هواپیمای بدون سنشین همه جانبه که استفاده آسان و ویژگی های جدید قدرتمند آن ، عصر هوایی جدیدی را آغاز می کند را به بازار ارائه داده است. چه چیزی آن را هوشمند می کند؟ Solo نه تنها پیشرفته ترین سیستم خلبان اتوماتیک جهان را دارد ، بلکه همچنین دارای دو رایانه 1 گیگاهرتزی است. این قدرت پردازش ، solo را قادر میسازد تا کارهایی را اننجام دهد که تا به حال هیچ هواپیمای بدون سرنشین شخصی قادر به انجام آن نبوده است.

این هواپیمای بدون سرنشین هوشمند کاملاً خودمختار خواهند بود ، داده ها را در زمان واقعی تحویل می دهند ، ساخته شده از پلاستیک های با ضربه بالا ، هواپیماهای بدون سرنشین را سبک تر و مقاوم تر می کنند و پس از تعیین مقصد یا وظیفه ، هیچ ورودی و کنترلی از خلبان ندارند.

سنسورهای هوشمند به وسیله سیستم های بینایی رایانه همراه با برنامه های تشخیص شی و جلوگیری از برخورد ، پرواز را کنترل کرده و بر آن نظارت میکنند. اشکال جدید هوش مصنوعی یا الگوریتم ها انطباق پذیری آنها را بیشتر می کند.

سنسور هوشمند در پهپاد هوشمند

سنسور هوشمند در پهپاد هوشمند

هدف اصلی آن است که هواپیماهای بدون سرنشین هوشمندتر با محافظ های داخلی ، ایجاد شبکه ای به منظور ایجاد امکان هماهنگی ، همکاری و تحویل داده ها در زمان واقعی ، تولید شوند.

به عنوان مثال ، در حال حاضر ارسال یک هواپیمای بدون سرنشین هوشمند در هوای سخت به عنوان یک مسئله مهم بررسی میشود ، محققان محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) معتقدند که راه حلی برای این مسئله ارائه داده اند.

این تیم الگوریتمی را ایجاد کرده است که به یک هواپیمای بدون سرنشین هوشمند امکان می دهد تا هنگام پرواز مراقب “سلامتی” خود باشد و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهد. این پهپاد می تواند سطح سوخت خود را کنترل کرده و از نظر صدمه به پروانه ها ، دوربین ها و سنسورهای خود مراقب باشد. اگر مشکلی پیدا شود ، پهپاد می تواند مسیر دیگری را که شامل یک ایستگاه شارژ است را طی کند یا اقدام دیگری را برای به حداقل رساندن آسیب احتمالی انتخاب کند.

چنین سیستم خود-نظارتی برای تحویل بارهای تجاری هواپیماهای بدون سرنشین(پهپاد) مهم است ، زیرا به شما کمک می کند بسته ها قطعا به مقصد مورد نظر برسند.

یکی از دلایل اهمیت این موضوع این است که ، نسل بعدی هواپیماهای بدون سرنشین هوشمند می تواند از فناوری استفاده کند که به آنها امکان می دهد تا در سیستم cloud-based UTM قرار بگیرند ، که می تواند ارتباط مداوم ، ناوبری و نظارت را فراهم کند ، هواپیماهای بدون سرنشین را هدایت کرده و آنها را از اگرفتگی هوا یا هوای خراب در آینده هشدار دهد. برنامه های کاربردی صنعتی و کشاورزی احتمالاً از اولین برنامه های تجاری هواپیماهای بدون سرنشین هستند که در ایالات متحده مورد توجه قرار می گیرند.

دیگر دلیل آن ، موضوع شناسایی هواپیمای بدون سرنشین هوشمند میباشد. LightCense یک فناوری جدید است که از توالی چشمک زدن رنگ قابل مشاهده برای ایجاد یک سیستم شناسایی استفاده می کند. این اجازه میدهد تا با استفاده از دستگاه های دوربین دار مثل تلفن های هوشمند ، کد شناسایی را تنها به وسیله یک برنامه به دست آورید.

پیشرفت های آینده فناوری هواپیمای بدون سرنشین هوشمند

روند بهبود باتری ها

باتری های فعلی حداکثر 25 الی 30 دقیقه دوام دارند. برای بهبود باتری ها بر روی سبک تر شدن این هواپیماها کار میکنند تا بتواند مسیر طولانی تری را بدون از دست دادن سریع باتری طی کند. در حال حاضر باتری های قدرتمندتری نیز وجود دارند که در کنار سایر سیستم های قدرت در حال آزمایش هستند و نتایج چشمگیری با این سیستم ها بدست آمده اند. این فناوری هواپیماهای بدون سرنشین را قادر می سازد تا به جای دقیقه ، ساعتها پرواز کنند.

دوربین ها بخشی پیچیده از هواپیماهای بدون سرنشین هوشمند خواهند بود

پیشرفت های آینده فناوری هواپیمای بدون سرنشین هوشمند

پیشرفت های آینده فناوری هواپیمای بدون سرنشین هوشمند

با استفاده از فناوری سنجش سه بعدی ، دوربین ها نه تنها برای عکاسی هوایی مورد استفاده قرار می گیرند ، بلکه بازخورد رایانه های روی صفحه برای جهت گیری ، ناوبری و تشخیص برای جلوگیری از مانع استفاده می شود.

نرم افزاری که هواپیمای بدون سرنشین هوشمند را قادر می سازد تا محیط اطراف خود را تجزیه و تحلیل کنند

به جای استفاده از سیستم های نصبی بر روی هواپیما که وزن را افزایش میدهند و همزمان باعث افزایش استفاده از باتری میشوند ، نرم افزار Computer Vision به شما این امکان را میدهد تا ویدیو را به سرور تشخیص شی برگردانید. این امر هواپیمای بدون سرنشین هوشمند را قادر می سازد تا زمین را تجزیه و تحلیل کنند و طبق مجموعه خاصی از دستورالعمل های از پیش تعریف شده عمل کنند.

حسگرهای شناسایی و جلوگیری از موانع

حسگرهای شناسایی و جلوگیری از موانع

حسگرهای شناسایی و جلوگیری از موانع                              

برای ایجاد سیستمی برای شناسایی موانع و جلوگیری از سقوط اموال بر روی افراد ، فناوری ای را توسعه داده اند تا بتواند حضور تمامی اشیاء و موانع را حس کند و آنرا به قدری سبک طراحی کرده اند تا بر روی وزن کلی این هواپیمای بدون سر نشین هوشمند اثر زیادی نداشته باشد.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 21/01/02 ساعت 2021 ژانویه 2 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *