فراخوانی هوشمند در خودرو های تسلا و ماموریت ساخت این خودرو ها

ماموریت ماشین های تسلا چیست؟

تسلا در سال 2003 توسط گروهی از مهندسان تاسیس شد که می خواستند ثابت كنند مردم برای رانندگی با برق نیازی به سازش ندارند و اینكه رانندگی با وسایل نقلیه الكتریكی بهتر از اتومبیل های بنزینی ، سریعتر و سرگرم كننده تر است. امروزه تسلا نه تنها وسایل نقلیه تمام الکتریکی را میسازد بلکه محصولات تولیدی و ذخیره سازی انرژی بی حد و اندازه قابل مقیاس را نیز می سازد. تسلا معتقد است دنیا هر چه سریع تر استفاده از سوخت های فسیلی را به صفر برساند و به سمت آینده ای با کمترین درصد انتشار این سوخت ها حرکت کند بهتر است.

Roadster در سال 2008 به بازار عرضه شد که از فناوری پیشرفته باتری و سیستم الکتریکی انتقال قدرت در ماشین های تسلا رونمایی کرد. در همین خصوص تسلا اولین ماشین سواری برتر تمام برقی (Model S ) را از ابتدا طراحی کرد ، که به بهترین خودرو در در این زمینه تبدیل شده است. با ترکیب ایمنی ، عملکرد و کارایی ، مدل s با طولانی ترین روند در بین ماشین های الکترونیکی توقعات جهان را برای ماشین های قرن 21 ام تغییر داده است. این ماشین شتابی معادل 60 مایل بر ساعت در 2.28 ثانیه را داشته که به وسیله Motor Trend اندازه گیری شده است.

کامیون های هوشمند تسلا

کامیون های هوشمند تسلا

در سال 2015 تسلا خط تولید خود را با اضافه کردن مدل x که امن ترین ، سریع ترین و توانمندترین وسیله نقلیه بود گسترش داد. این مدل در تاریخ رتبه 5 ستاره را در هر گروه از National Highway Traffic Safety Administration در یافت کرده است. در ادامه یک طرح جامعه مخفی به مدیریت مدیر عامل شرکت الون ماسک ، در سال 2016 تسلا 3 مدل ، با قیمت پایین و کیفیت بالا را معرفی کرد که در سال 2017 ساخت و تولید آن شروع شد. اندکی بعد تسلا از ایمن ترین و راحت ترین کامیون (Tesla Semi) رونمایی کرد که برای صرفه جویی معادل 200هزار دلار در یک مایل و تنها برای مصرف سوخت فسیلی آن طراحی شده است.

سوخت الکترونیکی در ماشین های هوشمند تسلا

سوخت الکترونیکی در ماشین های هوشمند تسلا

در سال 2019 ، از مدل y  که یک سایز متوسط SUV با تعداد صندلی حداکثر 7 تا و Cybertruck رونمایی کرد که کارایی بهتر از یک کامیون سنتی و عملکردی بیشتر از یک ماشین اسپرت خواهد داشت. تسلا در کارخانه های Fremont کالیفرنیا وGigafactory شانگهای تولید میشوند که برای اینکه از نظر ایمنی کارخانه ها مراقبت شوند برای کارکنان خود یک برنامه آموزشی چند روزه قبل از اینکه وارد کارخانه شوند برپا میکنند.

برای ایجاد یک اکوسیستم کامل برای انرژی پایدار ، تسلا مجموعه ای از راه ها را به مشتریان خود ارائه میکند از جمله : Powerwall, Powerpack and Solar Roof . این راه حل ها به صاحب خانه ها ، مشاغل و شرکت های بزرگ امکان تولید ، ذخیره سازی و مصرف انرژی های تجدیدپذیر را می دهد.

فراخوانی هوشمند در ماشین های تسلا

گروه خودروسازی تسلا یک سری قابیلت های خاص برای ماشین های مدل x وs  خود طراحی کرده اند. از جمله میتوان به قابلیت فراخوانی ماشین اشاره کرد که با نام Smart Summon مشخص میشوند. فراخوانی تسلا بخشی از قابلیت رانندگی خودکار (FSD) یک سیستم الکترونیکی پیشرفته برای کمک به رانندگان است. نکته قابل توجه در مورد قابلیت فراخوانی هوشمند این است که نیازی نیست راننده در ماشین حضور داشته باشد تا بتواند این ویژگی را کنترل و فعال کند.

این قابلیت خاص برای رانندگان ، راحتی و ایمنی را در هنگام پارک وسایل به ارمغان می آورد. به عنوان مثال اگر مجبور باشید که ماشین را در یک قسمت باریک پارک کنید ، قابلیت فراخوانی تسلا این کار را برای شما آسان میکند و بدون نیاز به حضور شما اتومبیل را از پارک خارج کرده و به محلی که شما هستید می رساند.

روند فعال سازی این ویژگی نسبتا آسان است . برای اینکار باید دکمه مرکزی را در کلید ماشین نگه دارید تا فراخوانی تسلا فعال شود. دو دکمه در دو طرف سوییچ وجود دارد که یکی برای حرکت خوردو رو به جلو و دیگری باری حرحکت رو به عقب استفاده میشود. برای کنسل کردن این قابلیت دوباره همان دکمه که برای فعال سازی استفاده میشود را میزنید و این فراخوانی هوشمند غیر فعال میشود یا حتی میتوانید از طریق برنامه تسلا روند فعال یا غیر فعال سازی را کنترل کنید.

قابلیت فراخوانی در ماشین های تسلا

قابلیت فراخوانی در ماشین های تسلا

یکی دیگر از مزایای استفاده از این قابلیت این است که شرکت تسلا فناوری Summon را با HomeLink ادغام کرده که به سیستم این اجازه را میدهد درب گاراژ را در هنگام ورود باز کرده و در هنگام خروج نیز بسته شود. این ماشین تسلا به طور محدودی میتواند به صورت خودکار رانندگی کند که به طور متوسط این مسافت معادل 39 فوت است که برای متوسط مقداری رانندگی نیز کمی بیشتر از اندازه کافی است.

در سال 2019 ، به عنوان بخشی از بروز رسانی در سیستم فراخوانی تسلا قابلیت فراخوانی هوشمند را با استفاده از نرم افزار Autopilot نسخه 10.0 به ماشین های خود اضافه کردند. این فناوری تنها در ماشین هایی که از نرم افزار Autopilot FSD پشتیبانی میکند قابل استفاده بوده ، که قابلیتی فراتر از پارک خودرو خواهد بود. برای مثال تصور کنید که با دستی پر از وسایل در حال خارج شدن از پارکینگ و حرکت به سمت وسیله نقلیه خود هستید در این صورت اگر از ماشین های تسلا با فناوری هوشند فراخوانی استفاده کنید ، این ماشین با دستور شما به سمت شما خواهد آمد و کار را برای شما آسان میکند.

قابلیت فراخوانی هوشمند در ماشین های تسلا

قابلیت فراخوانی هوشمند در ماشین های تسلا

این فناوری هوشمند برای موقعیت های بارانی و حتی برفی نیز کاربرد بسیاری دارد و شما را از گرفتار شدن در این موقعیت ها نجات میدهد. در برنامه ارائه شده توسط تسلا شما تنها کافی است تا به قسمت Smart Summon مراجعه کرده و دکمه Come to Me را فشار دهید. حتی اگر میخواهید وسیله نقلیه شما به سمت دیگری برود هم میتوانید مقصد را انتخاب کرده و دکمه Go to Target را بزنید. این نسخه علاوه بر پیشرفت هایی که داشته ، نواقصی هم دارد برای مثال ممکن است که فراخوانی هوشمند حضور اشیاء ثابت و حتی عابران پیاده را تشخیص دهد اما هنوز در بررسی محدودیت ها و ترافیک ها عقب مانده است.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/12/19 ساعت 2020 دسامبر 19 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *