دست یابی به مصرف سالانه و ماهانه صفردر ساختمان های مسکونی در آب و هوای گرم و سرد

چکیده

امروزه مشکلات و موانع موجود بر سر راه افزایش ظرفیت تولید انرژی، خصوصا انرژی الکتریکی و افزایش روز افزون تقاضا برای آن موجب شده است که جوامع پیشرفته دنیا در پی راهکارهایی اساسی برای بهره گیری مناسب تر از منابع تولید پراکنده، بهینه سازی انرژی و مدیریت سمت تقاضا باشند .امروزه با بهره گیری از امکانات و فن آوری های بکار رفته در خانه های هوشمند، مشترکین خانگی که سهم عمده ای از جامعه مصرف را تشکیل می دهند، نه تنها قادر هستند تا هزینه مصرف انرژی خود را کاهش دهند بلکه بخشی از نیازمندی خود را نیز از طریق مدیریت منابع تولید محلی مرتفع سازند. بر اساس توضیحات داده شده هدف اصلی این مقاله ارائه مدلی جهت مدیریت انرژی و به عبارتی ارائه و بکارگیری راه های بهینه تولید، ذخیره و مصرف انرژی در خانه های هوشمند می باشد. در این راستا مهم ترین چالش هماهنگی و بهینه سازی همزمان منابع تولید و مصرف انرژی در یک خانه هوشمند می باشد. بنابراین در مدل ارائه شده مدیریت بهره برداری از ادوات خانگی و واحدهای محلی با توجه به قیود مختلف و اهداف گوناگون و گاها متناقض صورت می پذیرد. همچنین، زمانبندی عملکرد منابع تولیدی و بارهای قابل کنترل خانگی در بازه زمانی مورد مطالعه همزمان صورت می پذیرد چراکه عملکرد بهینه این دو مقوله به لحاظ زمانی بسیار به یکدیگر وابسته می باشد. از طرفی رفتارخانه های هوشمند در حوزه های الکتریکی و حرارتی به خوبی مدل شده و ارزیابی مناسبی از اقدامات کنترلی و بهینه سازی انرژی صورت می گیرد.

مدل حرارتی خانه انرژی صفر

به منظور ارائه راه کاری مناسب و عملی جهت کنترل تولید، ذخیره و مصرف انرژی حرارتی و برودتی در یک خانه انرژی صفر ضرورى است تا درک درستی از منابع تولید و اتلاف انرژی موجود داشته باشیم. بیان دیگر، پیاده سازی هرگونه تدبیر مناسب در حوزه بهینه سازی انرژی حرارتی و برودتی خانه انرژی صفر در گرو شناسایی دقیق رفتار حرارتی آن و عوامل دخیل در تغییر این رفتار می باشد.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 19/06/16 ساعت 2019 ژوئن 16 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: بدون دسته بندی | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *