خواستنی ترین ها در زمینه فناوری خانه هوشمند

ربات لباسشوئی – اتوکشی و بسیاری ابزار های هوشمند شگفت انگیزی که انگلیسی ها برای خانه خود میخواهند.

فناوری خانه هوشمند از جمله فناوری های آینده ای است که هیچ کس نمیتواند آن را انکار کند و باید همگام با آن حرکت کرده و پیشرفت کند تا از تکنولوژی بروز دنیا عقب نباشد. در حال حاضر بسیاری از ابزارآلات در زمینه خانه هوشمند در دسترس قرار گرفته اند و بسیاری از افراد در همین زمان در حال استفاده از این ابزارها هستند ، همانند دستگاه هوشمند چمن زنی ، کنترل لامپها ، دما محیط و حتی انواع سنسور ها از طریق تلفن های همراه هوشمند برای بسیاری از افراد آشنا میباشد. اما در این زمینه موردی هست که بسیار درخواست بالایی دارد و آن چیست؟

در این مقاله و مقالات قبلی سعی بر آن داشتیم تا هر چه در خصوص فناوری های هوشمند از قدیم تا آینده وجود داشته وخواهد داشت را بررسی کنیم تا اطلاعات کافی را برای مخاطبان خود فراهم کنیم.

RecycleZone در حال انجام تحقیقاتی در خصوص تکنولوژی های هوشمند نو ظهور بوده تا بتواند آنچه که در آینده نه چندان دور در خانه های ما قابل رویت خواهد بود ، آشکار کند.

در این تحقیق جامعه آماری بیش از 6000 نفری از افراد انگلستان مورد بررسی قرار گرفته است تا در خصوص بیشترین درخواست های آنان در زمینه فناوری خانه هوشمند آشکار سازی شود.

چه چیزی خانه رویایی هوشمند ما را به وجود خواهد آورد؟

"یک

بیشتر فناوری های جدیدکه خانه ما را تغییر خواهند داد ، به صورت دستگاه های مجهز به wifi به بازار عرضه میشوند. بلندگوها هوشمند و ترموستات های هوشمند از محبوب ترین ها هستند. برای اینکه یک خانه با امکان اتصال دستگاه ها به یک دیگر داشته باشید میتوانید آنها را از طریق وای فای به یک دیگر متصل کنید.

بنابراین چه چیزی باعث بهبود خانه های هوشمند ما میشود؟

46 درصد از افراد مورد تحقیق نشان دادند که یک ترموستات دقیق تر را دوست دارند. ترموستاتی که بتواند به طور خودکار بر اساس دما بدن افراد تنظیم شود ، از جمله فناوری هوشمندی است که انگلیسی ها بیشتر میپسندند که در خانه خود داشته باشند. در این ص.رت دیگر نیازی به تنظیم دستی دما از طریق تلفن های هوشمند نیست و در حقیقت این موضوع همان چیزی است که به آن فناوری هوشمند گفته میشود.

در پرسشی دیگر 32 درصد از افراد تحقیق ، جذب ربات های هوشمند لباسشویی – اتوکشی شدند که این موضوع برای آنها بسیار کاربردی تر از اتوها و لباسشویی های قدیمی میباشد.

اتوکشی هوشمند

اتوکشی هوشمند

در خصوص جاروبرقی های هوشمندی که علاوه بر جاروکشی به جمع و جور کردن خرت و پرت های روی زمین میپردازند ، چه نظری دارند؟ 40 درصد از افراد نشان دادند که این دستگاه هوشمند بسیار کاربردی خواهد بود که حتما با خوشحالی برای بهبود خانه خود خریداری خواهیم کرد.

نکته جالب دیگری که وجود دارد در خصوص یچخال های هوشمندی است که میتوانند محتویات درون خود را به شما نمایش بدهند بدون آنکه بخواهید درب آن را باز کنید. 37 درصد از انگلیسی ها به دیلیل همین جذابیت یخچال های هوشمند به شدت خواستار آن هستند.

34 درصد آرزو دارند تا لوازم آشپزخانه ای داشته باشند تا بتوانند از راه دور ، توسط بلندگوهای هوشمند یا دستیار های صوتی فعال شوند. در همین خصوص تنها 30 درصد از افراد اظهار داشتند که یک کتری هوشمند که تا تلفن همراه کار میکند ، یک ابزار هوشمند خواستنی و کاربردی است.

کتری هوشمند

کتری هوشمند

به همین ترتیب ، فقط 30 درصد از آنها با ایده قفسه های هوشمندی که به طور خودکار در صورت تموم شدن اجناس هر طبقه مجددا سفارش آنلاین میدهند ، وسوسه میشوند. اگرچه با تغییر عادات خرید و درک بهتر این نوع قفسه های هوشمند ، بدون شک به محبوبیت آنها افزایش می یابد.

به گفته سخنگوی RecycleZone ، Shawn Hallums “ما در دوران رضایت مندی فوری به سر میبریم. مردم میخواهند از فناوری های هوشمند استفاده کنند تا جنبه های مختلف زندگی آنها را راحت تر و کاربردی تر کند.”

همگام با پیشرفت و توسعه فناوری جدید ، بدون شک انتظارات مصرف کنندگان رشد خواهد کرد. این تحقیق موج جدید فناوری هوشمند را که بیشترین هیجان را در انگلیس دارد برجسته می کند. تنها کافی است که بخواهند آن را در خانه های خود داشته باشند و به زودی از آن استفاده خواهند کرد.

در همین موضوع به مقاله ای با عنوان ‘دیگر هرگز نگران اتوکشی نباشید ‘خواهیم پرداخت.

زمان آن است که اتوهای قدیمی دستی در خانه جای خود را به اتوهای رباتیک هوشمند در خانه هوشمند بدهند. با Effie رباتی که به جای شما به اتوکشی میپردازد آشنا شوید. Effie حاصل ایده دو مهندس مستقر در لندن بوده که 12 قطعه لباس را به طور مجزا و به طور همزمان خشک و اتو کند.

ابتدا لباس های خیس و چروکیده خود را از ماشین لباسشویی بردارید ، سپس آنها را در آویز ها آویزان کنید و به صورت جداگانه به ریل کشویی Effie اضافه کنید.

دکمه شروع را بزنید و افی یکی یکی وسایل را به داخل خود می کشد – آن را به عنوان یک ماشین شستشو برای لباسشویی خود در نظر بگیرید. همانطور که درها روی لباس شما بسته می شود ، میله ای در وسط قرار می گیرد و از بخار برای از بین بردن چین و چروک ها استفاده می کند. قبل از اینکه بدانید ، لباس های شما از طرف دیگر بیرون می آیند ، آماده اند تا آنها را در یک کشو یا کمد لباس قرار دهید. “اتو کردن” هر مورد حدود سه دقیقه طول می کشد.

اتو رباتیک هوشمند

اتو رباتیک هوشمند

Effie می تواند انواع پارچه ها ، از ابریشم ظریف ، تا پلی استر ، ویسکوز ، پنبه و جین را بررسی و اتو کند. پس از اتمام کار به راحتی می توانید Effie را به هر سمت که بخواید هدایت کنید.

Rohan Kamdar و Trevor Kerth دو مهندسی که بر روی این ایده هوشمند از سال 2015 کار کرده اند قصد داشتند تا مشکل زمان بر بودن و خسته کننده اتو کشی سنتی را از بین ببرند و آن را به راحتی میسر سازند. در همین خصوص با موفقیت این ایده ، این تیم سعی دارد تا ماموریت خود را برای “اتوماسیون کامل خانه ، هر بار یک وظیفه” پیش ببرد.

ویدیو تبلیغاتی ربات اتوکننده Effie را تماشا کنید.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/11/25 ساعت 2020 نوامبر 25 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *