سادگی هوشمند سازی خانه توسط تکنولوژی Z-Wave

داشتن یک خانه هوشمند از آن دسته از مزیت‎هایی است که خیالتان را از هر بابتی راحت می‌کند. دیگر نیازی نیست به دلیل روشن ماندن چراغ‌ها، اجاق گاز یا سایر دستگاه‌ها و لوازم خانه از نیمه مسیر به خانه بازگردید. یک خانه هوشمند امکان مدیریت و نظارت روی لوازم خانه را از هرجای دنیا برای شما فراهم می‌کنند. بنابراین در صورت داشتن  یک خانه هوشمند می‌توانید بدون وسواس خاصی نسبت به شرایط خانه، به راحتی خانه را ترک کرده و از هر مکان دیگر به کنترل محیط خانه بپردازید، همچنین زمانی که در خانه حضور دارید نیز از مزیت های خانه هوشمند بهره مند شوید. اما چگونه می توانید یک خانه هوشمند داشته باشید یا به عبارت دیگر خانه خود را هوشمند کنید؟

 

سادگی هوشمند سازی با زی ویو

در تکنولوژی z-wave با توجه به سادگی اجرا ،  شما می توانید با آموزش های ابتدایی ، خود نسبت به هوشمند سازی خانه اقدام نمایید.

 

در خانه هوشمند زی ویو از هر بندی که استفاده کنید ، همواره یک کنترلر مرکزی خانه هوشمند وجود دارد که سایر تجهیزات خانه هوشمند از قبیل کنترل کننده های روشنایی ، سرمایش و گرمایش و … از طریق پروتکل بیسیم z-wave به کنترلر مرکزی خانه هوشمند اضافه می شوند. بنابراین اگر شما اضافه کردن تجهیزات به کنترلر مرکزی خانه هوشمند را بدانید نصف راه را رفته اید.

برای کنترل از راه دور خانه هوشمند شما باید در یک سایت که شرکت سازنده کنترلر مرکزی معرفی کرده است ثبت نام کرده و کنترلر مرکزی خود را در آن سایت اضافه نمایید ، می توانید اپلیکیشن خانه هوشمند را نیز که شرکت سازنده کنترلر مرکزی به شما معرفی می کند را بر روی تلفن همراه خود نصب کرده تا از هرجای دنیا کنترل خانه هوشمند خود را در دست داشته باشید. پس شما می توانید بعد از ثبت نام در آن سایت و داشتن نام کاربری و رمز عبور هر زمانی که بخواهید خانه خود را از هرجای دنیا کنترل نمایید. البته داشتن یک اپلیکیشن بر روی تلفن همراه کار را بسیار ساده تر می کند. هر کنترلر مرکزی خانه هوشمند با توجه به برند خود یک یا چند اپلیکیشن دارد.

 

 

سناریو نویسی در هر کنترلر مرکزی با توجه به برند آن متفاوت است ، ولی کار پیچیده ای نیست.

در این مقاله سعی داشتیم کلیاتی در مورد هوشمند سازی خانه توسط تکنولوژی z-wave را بازگو کنیم ، شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به قسمت مقالات مراجعه نمایید تا با آموزش های حرفه ای هوشمند سازی خانه توسط تکنولوژی z-wave آشنا شوید.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/05/09 ساعت 2020 آوریل 2 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *