78 ایده جالب در خصوص اتوماسیون خانه های هوشمند(پارت اول)

اتوماسیون خانه خیلی فراتر از یک اتفاق ساده است. هنگامی که شما خانه خود را بر اساس یک بنیاد قوی و پایدار ، همانند یک سیستم عامل پیشرفته (خانه هوشمند) که به کل خانه شما نیرو میدهد ، بنا کنید امکانات بسیاری برای شما وجود خواهد داشت. ما میتوانیم ایده های بسیار متنوعی برای خانه هوشمندتان به شما ارائه کنیم اما در این مقاله تنها به 78 مورد از آنها میپردازیم ، به علاوه 5 ایده خاص و جالب در مورد کنترل صدا که قطعا باعث خواهد شد که شما بیشتر صحبت کنید !

ایده های روشنایی هوشمند :

ایده های روشنایی خانه هوشمند

ایده های روشنایی خانه هوشمند

 1. تنها با فشار دادن یک دکمه تمامی چراغ های مربوط به یک اتاق نه فقط یک چراغ ، حتی چراغ های کف اتاق برای شما روشن خواهند شد.
 2. برای خاموش کردن تمام وسایل درون اتاق ( روشنایی ، وسایل الکترونیکی ، دستگاه ها و … ) ، روی همان دکمه دوبار ضربه بزنید.
 3. هنگامی که فردی زنگ درب منزل را بزند چراغ درب بیرونی نیز چشمک میزند.
 4. هنگامی که درب پارکینگ شما پس از تاریک شدن هوا باز میشود ، چراغ های پارکینگی که در مسیر شما قرار دارند و چراغ های مربوط به مسیر درون خانه ، به طور خودکار روشن میشوند.
 5. سنسور های حرکتی در مناطق حساس می توانند به سیستم اتوماسیون خانه هوشمند سیگنالی برای خاموش شدن چراغ ها ، هنگامی که تشخیص دهند اتاقی برای مدت طولانی ای خالی بوده ارسال کنند.
 6. نورپردازی دور نمای ساختمان میتواند در هنگام غروب خورشید به طور خودکار روشن شود و در هنگام طول خورشید نیز دوباره خاموش شود.
 7. یک سناریو مخصوص زمان خواب به شما اجازه میدهد تا چراغ های کناری تخت را در سطحی از روشنایی که برای یک مطالعه شبانه مناسب باشد ، قرار دهد.
 8. با لمس دکمه ( همه خاموش ) ، تمامی چراغ های خانه هوشمند شما خاموش خواهند شد.
 9. برای یک میان وعده شبانه فقط به اندازه ای روشنایی استفاده میشود که بتوانید بدون ایجاد مزاحمت برای اعضای خانواده به سمت یخچال بروید و بعد از برداشتن تنقلات به اتاق خواب خود باز گردید.
 10. هنگامی که سنسور های حرکتی ، حرکتی را حس میکنند ، چراغ های مربوط به راهرو را روی 15% برای روشن شدن تنظیم میکنند تا به اندازه ای باشد که چشمتان را نزند.
 11. هر روز که بچه ها به مدرسه میروند ، چراغ ها به طور خودکار خاموش میشوند.
 12. اگر نور طبیعی اتاق کمتر از 50٪ باشد ، چراغ های خانه هوشمند نیز برای 50% روشنایی تنظیم میشوند و اگر نور طبیعی کمتر از 40% باشد ، روشنایی چراغ ها به 60% افزایش می یابند و … . برای مثال این موضوع برای زمانی مناسب است که پرده ها کشیده شده و یا یک روز ابری در اواسط تابستان باشد.
 13. در مورد نورپردازی نما چراغ ها هنگام غروب آفتاب روشن تر میشوند و سپس در ساعت 11 شب به بعد میزان روشنایی را به 20% کاهش میدهد تا در مصرف انرژی خانه هوشمند شما صرفه جویی شود.

ایده های هوشمند مربوط به موسیقی :

ایده های جالب مربوط به موسیقی در خانه های هوشمند

ایده های موسیقی هوشمند

 1. موسیقی را به هر اتاقی در خانه هوشمند خود می توانید با استفاده از یک صفحه کلید اختصاصی جایگذاری شده درون هر اتاق، انتقال دهید .
 2. تمام موسیقی ذخیره شده خود را از طریق مناطق توزیع صدا که از طریق تلفن هوشمند ، صفحه کلید و صفحه های لمسی قابل دسترسی هستند ، به سراسر خانه منتقل کنید.
 3. روی صفحه کلید خود یک ضربه بزنید تا یک منطقه توزیع صدا برای شما فعال شود.اگر روی پخش موسیقی ضربه بزنید ، LED های موجود برنامه ریزی شده می توانند به هر یک از رنگ های اختصاصی ای که برای اعضای خانواده خود بنا بر لیست پخش آنها و تنظیمات مخصوص به خودشان تعریف کردید تغییر رنگ بدهند .
 4. اگر روی دکمه میزان صدا دوبار ضربه بزنید ، منطقه صوتی خاموش میشود .
 5. هنگامی که چراغ های مربوط به حمام را روشن میکنید ، موسیقی به طور خودکار در حمام شروع به پخش میکند.
 6. برای کنترل پخش موسیقی در زیر دوش فقط کافی است یک صفحه کلید لمسی ضد آب بر روی دیوار حمام نصب کنید تا بتوانید به راحتی تمامی جوانب موسیقی را کنترل کنید.
 7. تنظیمات مربوط به موسیقی خانم و آقا را انجام دهید. زمان هرکدام را با ساعت روز ، دکمه های صفحه کلید تعیین شده یا مناطق صوتی مطابقت دهید.
 8. از پیانوی خود به عنوان یک منبع صوتی استفاده کنید که از طریق آن می توانید موسیقی را از طریق اسپیکر های متصل به پیانو در فضای اتاق پخش کنید.
 9. پیانوی خود را با سیستم control 4 خود پیوند دهید و موسیقی در هر جای دنیا که به سیستم اتوماسیون خانگی خود دسترسی دارید قابل شنیدن است.
 10. یک سناریو موسیقی ایجاد کنید که میزان روشنایی چراغ ها 30% و میزان صدا را در سطح دلخواه شما ( برای مثال برای تمرکز آخر شبی روی یک پروژه کاری ) تنظیم کند.

ایده های هوشمند مربوط به سرگرمی :

ایده هایی جالب برای برگزاری مهمانی های هوشمند

ایده هایی جالب برای برگزاری مهمانی ها در خانه هوشمند

 1. با فشردن یک دکمه روشنایی که عناصر اصلی برای تزئین یک مهمانی هستند و یک لیست پخش موسیقی که قبلا به عنوان مهمانی سفارشی سازی شده به عنوان یک سناریو مربوط به مهمانی ایجاد میشود .
 2. شخصی سرزده و بدون اطلاع به خانه شما می آید ؟ جای هیچ نگرانی ای نیست . به وسیله پخش زنگ از طریق بلندگوهای منطقه صوتی که در آن مهمانی برگذار میشود از آمدن مهمان ها مطلع شوید.
 3. میکروفن ها را در سیستم صوتی کل خانه گنجانید ، بنابراین می توانید سخنرانی ها را در کل خانه پخش کنید.
 4. از iPad خود استفاده کنید تا به یخچال و فریزر بگویید چه مدت یخ دارید ، بنابراین می تواند تولید را افزایش دهد.

ایده های هوشمند پخش تصاویر و ویدیوها :

ایده های جالب برای پخش ویدیو ها و تصاویر در خانه هوشمند

ایده های جالب برای پخش ویدیو ها و تصاویر در خانه هوشمند

 1. ردیاب کنترلر ها که میتوانید برای پیدا کردن کنترلر خود سه بار روی سوئیچ نور ضربه بزنید و کنترلر شما بلافاصله بوق میزند.
 2. به طور خودکار هنگامی که ویدیو پخش میشود درب های خانه قفل میشود.
 3. هنگامی که دکمه پخش را فشار دهید ، روشنایی چراغ ها به تدریج و طی 7 ثانیه تنظیم میشوند.
 4. هنگامی که دکمه توقف را فشار دهید ، روشنایی را تا 30% افزایش میدهد.
 5. با فشار دادن یک دکمه ، یک تلویزیون از روی یک کابینت بر روی بالابر موتور بالا می رود ، بلندگوهای موتوری در سقف به سمت پایین متمایل می شوند ، یک سیستم صدای فراگیر فعال می شود ، پرده ها بسته می شوند و چراغ ها کم نور می شوند.
 6. اتاق شبیه سازی گلف خود را برنامه ریزی کنید تا به عنوان یک سینمای خانگی دو برابر شود.
 7. پس از باز شدن درب پارکینگ ، وقتی از محل کار به خانه می آیید از هر تلویزیون در خانه خود بخواهید که به طور خودکار به کانال مورد علاقه شما روشن شود.
 8. میزان صدای تلویزیون کودک را در سطح از پیش تعیین شده تنظیم کنید.
 9. سناریو شب بخیر ، که اعلان اجباری را در iPad بچه های شما برای خاموش کردن تلویزیون ارائه می دهد. چراغ های هر اتاق خواب به عنوان هشدار چشمک می زنند و 10 دقیقه بعد تلویزیون ها به طور خودکار خاموش می شوند.

ایده های امنیتی هوشمند :

ایده های جالب امنیتی هوشمند

ایده های امنیتی برای خانه های هوشمند

 1. صفحه لمسی اتاق خواب خود را خودکار کنید تا ببینید وقتی زنگ از درب ورودی یا مخابره داخل ساختمان شما زنگ می خورد چه کسی درب منزل است.
 2. وقتی زنگ در فشرده می شود ، “حالا چه کسی می تواند باشد” از طریق بلندگوها پخش می شود ، دوربین امنیتی به سمت در می چرخد ​​، تلویزیون یا فیلم متوقف می شود و اگر وقت شب باشد ، میزان روشنایی چراغ پشت دری از 20٪ تا 75٪ افزایش مییابد.
 3. تماشای تلویزیون وقتی کسی زنگ خانه را می زند؟ در هر تلویزیونی که روشن است تصویری از دوربین مداربسته نمایش داده میشود و نمایش تلویزیونی یا فیلم را به مدت 15 ثانیه توقف میدهد.
 4. هشدارهای داخلی که در صورت باز ماندن درب ورودی برای مدت بیش از پنج دقیقه یا باز بودن درب جلو برای بیش از ده دقیقه به شما اطلاع می دهند.

در ادامه به بقیه موارد ایده های جالب برای اتوماسیون خانه های هوشمند میپردازیم با ما همراه باشید …

 

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/09/26 ساعت 2020 سپتامبر 23 | تعداد دیدگاه‌ها: 2 دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

2 دیدگاه برای 78 ایده جالب در خصوص اتوماسیون خانه های هوشمند(پارت اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *