6 نکته ای که باید هنگام انتخاب بهترین قفل هوشمند در نظر بگیرید

قفل های هوشمند به سرعت در حال افزایش محبویت خود در بین مردم هستند که دلیل آن بسیار قابل درک است. از همه مهم تر امنیت و ایمنی میباشد که این قفل ها همراه با دیگر تجهیزات هوشمند باری شما به ارمغان می آورند. با داشتن این قفل های هوشمند دیگر نیازی نیست نگران قفل بودن و یا نبودن درب ها باشید زیرا به راحتی میتوانید با یک برنامه و سناریو ساده به قفل ها بگویید که از راه دور به طور خودکار قفل و یا باز شوند و یا با استفاده از تلفن همراهتان و از راه دور به صورت دستی آنها را مدیریت کنید.

در ادامه اگر شما کلید خود را فراموش کنید به کلیدساز و یا بالارفتن از دیوار برای رسیدن به پنجره و حتی جاسازی کلید زیر قالیچه ورودی نیازی نیست. اگر هنگامی که در خانه حضور ندارید ، دوستتان و یا نظافتچی به خانه شما مراجعه کند به بازگشت شما به خانه احتیاجی نیست و شما میتوانید از راه دور درب را باز کنید و یا حتی از طریق برنامه دسترسی لازم را به مهمانانتان بدهید.

با وجود ویژگی های هوشمند از جمله سنسورهای حرکتی و بازکننده اتوماتیک قفل ها ، وقت آن رسیده تا به سمت قفل های هوشمند حرکت کنیم. در حال حاضر گزینه های بسیاری در بازار وجود دارند که شما میتوانید خریداری کنید اما کدام یک بهترین ها را به شما ارائه میدهند و کدام قفل هوشمند را باید انتخاب کنید؟

6 ویژگی اصلی قفل های هوشمند

تمامی قفل های هوشمند در برخی از ویژگی ها مشترک هستند. با توجه به این موضوع ، برخی از ویژگی های قفل های هوشمند که متناسب با خانه هوشمند شما باشد برای شما به صورت یک لیست ارائه میشود. قبل از خرید هرگونه قفل هوشمند این موارد را در نظر بگیرید تا خرید بهتری را انجام دهید.

  1. عمر باتری قفل هوشمند چقدر است؟

عمر باتری در قفل های هوشمند

عمر باتری در قفل های هوشمند

اولین ویژگی مهم برای قفل های هوشمند ، عمر باتری آنها میباشد. در واقع این ویژگی برای اکثر افرادی که قصد خرید قفل هوشمند را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. از این گذشته ، تعداد بسیار کمی از خانه ها جریان برق به صورت مستقیم به قفل درب خود وصل میکنند ، به همین دلیل بسیاری از مالکان برای تامین انرژی قفل های هوشمند نیاز به باتری دارند.

متغیرهای بسیاری بر رور عمر مفید باتری ها تاثیر دارند ، که یکی از آنها اتصال قفل ها به صورت بیسیم است. چهار روش متداول اتصال بیسیمZ-Wave ، Zigbee ، Bluetooth و WiFi است.

ساده ترین توضیح در مورد Z-wave و Zigbee این است که آنها پروتکل یا زبان بیسیم برای دستگاه های شما هستند که برای اتوماسیون خانگی ایده آل هستند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این دو پروتکل به اینجا مراجعه کنید.

و اما چرا نوع اتصال بی سیم بر عمر باتری تأثیر می گذارد؟ Z-Wave و Zigbee هر دو می توانند با استفاده از انرژی بسیار کم کار کنند ، در حالی که wifi انرژی بیشتری را میطلبد. در خصوص Bluetooth نیز انرژی کمتری را مصرف میکند اما با این تفاوت که از پهنای باند کمتری برخوردار است.

به طور کلی ، لازم است بدانید که WiFi معمولاً از انرژی زیادی برای زنده ماندن باتری دستگاه استفاده می کند. با این حال ، مانند هر قاعده ای ، موارد استثنایی نیز وجود دارد و همین امر در مورد قفل های هوشمند نیز صدق می کند. و پیشرفت در فناوری باتری ، همراه با روشی که روترها در بهبود ویژگی های آماده به کار WiFi هستند ، به این معنی است که برخی از قفل ها می توانند با استفاده از اتصال WiFi عملکرد خوبی داشته باشند.

صرف نظر از اتصال بی سیم ، قطعاً می خواهید نگاهی به دوام باتری بیندازید و آنچه را برای شما امکان پذیر است ، در نظر بگیرید. اگر این مورد برای یک ملک اجاره ای است که مرتباً از آن بازدید نمی کنید ، ممکن است دوام بیشتر باتری در مقایسه با خانه شما اهمیت بیشتری داشته باشد.

  1. آیا قفل با هرگونه زنگ درب هوشمندی کار میکند؟

سازگاری قفل هوشمند با زنگ درب هوشمند

سازگاری قفل هوشمند با زنگ درب هوشمند

این ویژگی همان سازگاری دستگاه است که از اهمیت بالایی برخوردار است. شما میخواهید اطمینان پیدا کنید که هر محصول خانه هوشمندی که خریداری میکنید با اتوماسیون خانگی که قبلا استفاده میکردید سازگاز باشد.

به عنوان مثال ، اگر قفل Z-Wave خریداری کنید ، برای کنترل آن به هاب Z-Wave نیاز خواهید داشت. اگر دستگاه های موجود شما از فناوری های مختلفی استفاده میکنند باید تصمیم بگیرید که در ابتدا میخواهید آنها را ساده کنید و یا در پایان کار.

این مسئله در خصوص زنگ درب هوشمندنیز صادق است زیرا ممکن است در حال حاضر زنگ درب هوشمند را نداشته باشید اما در آینده بخواهید آن را به سیستم خانه هوشمند خود اضافه کنید. در این صورت ، اگر قفل و زنگ در شما با هم کار کنند ، فوق العاده مفید خواهد بود.

  1. بازگشایی خودکار چقدر خوب کار می کند؟

بازگشایی خودکار قفل هوشمند

بازگشایی خودکار قفل هوشمند

در اینجا مسئله مهم این است که اگر قفل شما نتواند به طور خودکار و به محض ورود شما درب را بازگشایی خودکار بکند پس نکته داشتن یک قفل هوشمند در چیست؟

انجام این کار به دلیل پیامدهای امنیتی دشوار است. با این حال ، اگر قفل هوشمند خود را تنظیم کنید تا پس از رسیدن تلفن هوشمند به درب ورودی ، قفل آن باز شود ، این بسیار راحت خواهد بود. نیازی نیست در حالی که دستتان پر است یا کودکتان در بغلتان است با قفل درب دست و پنجه نرم کنید کافی است تنها با این روس دسته درب ورودی را بکشید و درب به طور خودکار به محض ورود شما به محل تنظیم شده بازگشایی میشود.

  1. اگر خطایی رخ دهد چه اتفاقی می افتد؟

خطا در سیستم قفل هوشمند

خطا در سیستم قفل هوشمند

مواردی وجود دارد که حتی بهترین سیستم باز کردن خودکار قفل نیز کار نمی کند. در این حالت نمیخواهید که درگیر کلید سازی و سر در آوردن از نحوه ورود به منزل بشوید.

ممکن است تلفن هوشمند شما همراهتان نباشد و یا باتری آن تمام شده باشد. در این موارد ، استفاده از یک صفحه کلید به شما توصیه میشود. علاوه بر این ، صفحه کلیدها هنگام ایجاد کلیدهای موقتی برای دسترسی مهمان نیز بسیار سودمند هستند.

اما اگر یک خرابی در برق سیستم به وجود بیاید یا باتری خالی شود چه میکنید؟ در این موارد ، شما به یک کلید امن مکانیکی در زمان خرابی نیاز دارید تا به وسیله آن بتوانید به به خانه دسترسی پیدا کنید.

  1. آیا به مهمانان اجازه دسترسی میدهد؟

دسترسی به مهمانان توسط قفل هوشمند

دسترسی به مهمانان توسط قفل هوشمند

برای اکثر افراد نیازی نیست که در صورت عدم حضور خودشان به مهمانان اجازه دسترسی بدهند. اما توانایی ایجاد کلیدهای موقت برای دسترسی مهمانان می تواند یک ویژگی فوق العاده مفید باشد ، حتی اگر به طور مکرر از آن استفاده نکنید.

گاهی نیاز است به برخی افراد اعم از مستخدمان ، پرستاران بچه و حتی دوستان در صورت عدم حضور خودمان ، دسترسی و اجازه ورود به خانه را بدهیم.

به همین دلیل است که قفل های هوشمند بسیار محبوب هستند. میتوانید به راحتی کدهای قفل را برای هر مجموعه از افراد را به طور جداگانه ای تنظیم کنید و حتی میتوانید در صورت نیاز دسترسی آنها را قطع کنید.

اگر قصد دارید به طور مکرر از این ویژگی استفاده کنید ، در نظر داشته باشید قفلی که خریداری میکنید این ویژگی را به شما ارائه میدهد یا نه.

  1. آیا با درب شما سازگار است؟

سازگاری قفل هوشمند با خانه هوشمند

سازگاری قفل هوشمند با خانه هوشمند

ما قبلاً در مورد سازگاری با خانه هوشمند موجود یا راه اندازی زنگ درب هوشمند شما صحبت کردیم ، اما عامل سازگاری دیگری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

آیا قفل با خود درب کار می کند؟

در قفل هایی همانند August lock ظاهر قفل همان است در صورتی که مغزی قفل هوشمند است. به این صورت از ظاهر یک قفل نمیتوان گفت که یک قفل هوشمند است یا نه. قفل هایی با این سبک میتوانند به راحتی برای چپ دست ها و یا راست دست ها سازگار شوند.

اگر درب شما آنقدری قدیم است که مغزی ندارد میتوانید فقط یک مغزی اضافه کنید و یا به طور کامل آن را تعویض کنید. وقتی زمان نصب قفل هوشمند جدید شما فرا می رسد ، مغزی باید به درستی با صفحه ضربه هماهنگ شود. اگر هنگام قفل کردن پیچ و مهره اصطکاک زیادی وجود داشته باشد ، موتور قفل هوشمند شما به اندازه کافی قدرت قفل / باز کردن پیچ را ندارد.

 

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/10/10 ساعت 2020 اکتبر 10 | تعداد دیدگاه‌ها: 2 دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

2 دیدگاه برای 6 نکته ای که باید هنگام انتخاب بهترین قفل هوشمند در نظر بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *