5 مشکل اصلی در فناوری خانه هوشمند و راه حل های آنها

چه بخواهید یک خانه جدید را خریداری کنید و یا بخواهید برخی از موارد موجود در خانه خود را ارتقا دهید ، این احتمال وجود دارد که به برخی از این بروز رسانی ها در خانه هوشمند خود فکر کرده باشید. به لطف بسیاری از محصولات موجود در بازار ، ساخت خانه هوشمند آینده نگرانه برای خود آسان تر از همیشه  و مقرون به صرفه تر است.

برای دسترسی به یک خانه هوشمند ایده آل عجله نکنید زیرا برای اینکار فقط نیاز نیست جسارت داشته باشید بلکه بهتر است قبل از شروع ، با خانه هوشمند و عملکرد آن آشنا شده و سپس در خصوص عیب یابی این فناوری ها و اینکه چه کاری را میتوانند برای شما انجام دهند اطلاعات کافی را بدست آورید.

در این مقاله سعی داریم به 5 مشکل اساسی در خانه های هوشمند پرداخته و در ادامه ، ساده ترین راه حل هایی موجود برای هر کدام از آنها را به شما ارائه دهیم.

  1. مشکل : دستگاه های هوشمند ممکن است با یکدیگر عمل نکنند.

در بین انتخاب تعداد زیادی ابزارها برای خانه هوشمند خود ، اولین مواردی که برای خرید در نظر خواهید گرفت ترموستات ها ، دوربین های امنیتی و سنسورها هستند ، البته این موارد تا زمانی مورد انتخاب هستند که با یکدیگر به صورت خودکار کار کنند. اگرچه تقریباً همه دستگاه های خانه هوشمند به یک برنامه تلفن هوشمند همراه متصل می شوند ، اما بهترین تجربه این است که بتوانید یک برنامه واحد را باز کنید یا از یک سرویس واحد استفاده کنید که به شما امکان می دهد همه ابزارهای هوشمند خود را همزمان مدیریت و کنترل کنید.

دستگاه های هوشمند ممکن است با یکدیگر عمل نکنند.

دستگاه های هوشمند ممکن است با یکدیگر عمل نکنند.

راه حل

بر روی یک کنترلر مرکزی سرمایه گذاری کنید. سیمکشی محلی یا ارائه دهنده خدمات اینترنت شما ممکن است به شما کمک کند یک سیستم اتوماسیون خانگی کامل ایجاد کنید که به عنوان سیستمی کار کند که می توانید از طریق یک کنترلر مرکزی و یک برنامه تلفن همراه کنترل کنید. همچنین می توانید خدمات وب مانند Stringify یا IFTTT را جستجو کنید. بسیاری از محصولات خانه هوشمند امروزی با محبوب ترین هاب های ( کنترلرهای مرکزی ) خانه هوشمند ادغام می شوند ، به شما امکان می دهد دستگاه های مورد علاقه خود را از یک برنامه واحد برای برنامه ریزی و استفاده خود ، روشن و خاموش کنید ، به جای اینکه بین پوشه ای پر از برنامه برای هر دستگاه به جلو و عقب برگردید. اگر تمامی راه های ارائه شده با شکست مواجه شد ، سرویس های رایگان وب همانند Stringify میتواند به بسیاری از دستگاه های خانه هوشمند  ارتباط برقرار کنند ، به شما این امکان را می دهد تا ادغام های عالی با محصولی را که به طور خودکار در کنار هم خوب نیستند ، تهیه کنید. این بدان معناست که شما می توانید چراغ ها و تلویزیون را برنامه ریزی کنید تا هنگام روشن بودن AC و غیره تلویزیون روشن شود. بسته به دستگاه هایی که دارید این ترکیب ها بی پایان هستند.

  1. مشکل : دستگاه های خانه هوشمند نمیتواند به شبکه متصل شوند.

قابلیت اتصال شبکه یکی از رایج ترین مسائلی است که دارندگان دستگاه های هوشمند با آن روبرو میشوند. از دوربین های هوشمندی که جریانشان قطع میشود گرفته تا خاموش شدن چراغ های هوشمند اتاق نشیمن شما ، مشکلات اتصالی میتوانند آزاردهنده و حتی مختل کننده باشند. خبر خوب این است که حل این مسئله بسیار آسان است.

دستگاه های خانه هوشمند نمیتواند به شبکه متصل شوند.

دستگاه های خانه هوشمند نمیتواند به شبکه متصل شوند.

راه حل

شبکه خود را به یک روتر بیسیم بهتر ارتقا دهید و اطمینان حاصل کنید که دستگاه های Zigbee و / یا Z-Wave شما فاصله چندانی با یکدیگر نداشته باشید. روتر بیسیم شما ستون فقرات خانه هوشمند شما است ، و اگر مدتی است که شبکه را بروز رسانی نکرده اید ، احتمالاً روتر قدیمی قابل اعتماد شما در نگهداری از تعداد زیادی دستگاه در شبکه مشکل خواهد داشت. از یک فروشگاه سخت افزاری و یا از ارائه دهنده خدمات وب خود جدیدترین بروز رسانی موجود را برای روتر خود خریداری کنید و آن را به یک روتر پیشرفته تر ارتقا دهید. اگر در یک خانه یا آپارتمان بزرگ زندگی میکنید ، بهتر است “شبکه مش ” را برای اطمینان از اتصال ثابت اینترنت در سراسر خانه خود در نظر بگیرید.

اگر دستگاه هایی مانند قفل درب یا لامپ را انتخاب می کنید که به پروتکل هایی مانند Zigbee یا Z-Wave متکی هستند ، مطمئن شوید که دستگاه ها خیلی دور از یکدیگر پخش نشده اند. این دستگاه ها در واقع از سیگنال های یکدیگر چشم پوشی می کنند ، به این معنی که محصولاتی مانند لامپ های هوشمند اگر در انتهای مخالف خانه شما متصل شوند ، ممکن است دارای مشکلات اتصال باشند.

  1. مشکل : دستگاه های خانه هوشمند در زمان های اشتباه فعال میشوند.

هیچ چیزی بدتر از یک دستگاه هوشمندی نیست که دائما به دلایل اشتباه توجه شما را به خود معطوف میکند. این امر به خصوص در خصوص دوربین های امنیتی و سنسورهای هوشمند صدق میکند. محصولات امنیتی باید قابل اعتماد باشند به این معنا که نباید به علت هشدار های امنیتی اشتباهی که ممکن است ناشی از تکان خوردن شاخه های درخت و یا پریدن گربه بر روی مبلمان باشد شما را از بکار بکردن این دستگاه ها نا امید کند.

دستگاه های خانه هوشمند در زمان های اشتباه فعال میشوند.

دستگاه های خانه هوشمند در زمان های اشتباه فعال میشوند.

راه حل

از مناطق هوشمند (smart zones) و ویژگی هایی مانند تشخیص انسان بهره ببرید. بسیاری از دوربین های هوشمند می توانند قسمت های خاصی از خانه یا حیاط شما را که با حرکت مکرر روبرو هستند ، نادیده بگیرند و برخی از آنها شامل ضامن ویژگی است که فقط در صورت شناسایی شخص ناشناس در قاب ، به شما هشدار می دهد. برخی از سیستم ها با هوش مصنوعی و قابلیت زوم بر روی حرکات مجهز هستند و میتوانند ویدیو کلیپی از فعالیت تهیه کرده و به شما ارسال کنند. فقط چند ثانیه طول می کشد تا دوربین های خود را شخصی سازی کنید ، اما می تواند تأثیر قابل توجهی در کارآیی آنها داشته باشد.

  1. مشکل : دستگاه های خانه هوشمند خیلی سریع باتری خود را تخلیه میکنند.

محصولات خانه هوشمند بی سیم عالی هستند تا زمانی که متوجه شوید دستگاه های بی سیم نیاز به نگهداری دارند. سنسور های درب و سایر محصولات کم مصرف معمولاً فقط یک یا دو سال به باتری تازه احتیاج دارند ، اما دوربین ها و سنسورهای حرکتی می توانند با سرعت بسیار بیشتری باتری ها را تخلیه کنند. یک دستگاه هوشمند بدون باتری دستگاهی بلا استفاده است.

دستگاه های خانه هوشمند خیلی سریع باتری خود را تخلیه میکنند.

دستگاه های خانه هوشمند خیلی سریع باتری خود را تخلیه میکنند.

راه حل

تنظیمات دستگاه خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که در محدوده سیگنال Wi-Fi خوب قرار دارید. درست همانند تلفن هوشمندتان ، دستگاه های هوشمندی که دائما در حال پیدا کردن سیگنال برای اتصال به سبکه بیسیم هستند ، خیلی سریعتر باتری خود را خالی میکنند. جا به جایی چند متری دستگاه های هوشمند میتواند تاثر چشمگیری بر روی دوام باتری آنها داشته باشد.

اگر تنظیمات دستگاه خود را به طور دقیق بررسی کنید ، بسیاری دیگر از ویژگی های اختیاری که میتوانید برای دوام باتری آنها را خاموش کنید ، را کشف میکنید. ویژگی هایی را که بیشتر استفاده می کنید حفظ کرده و ویژگی هایی را که هرگز استفاده نمی کنید خاموش کنید. این به شما کمک می کند تا عمر باتری شما افزایش یابد.

  1. مشکل : کنترل دستگاه هوشمند خانه شما سخت است.

اگرچه سایر مواردی که ما به آنها پرداخته ایم کاملاً رایج است ، اما بیشترین شکایت خانواده هایی که خود را با فناوری های خانه های هوشمند تطبیق می دهند این است که آنها از محدود شدن به تنها یک برنامه برای کنترل خانه خود متنفرند. اینکه بتوانید دما را از هرجای دنیا تنظیم کنید یا چراغ های خود را کنترل کنید بسیار عالی است ، اما وقتی یک روز عادی را در خانه سپری می کنید ، ردیابی تلفن شما در هر زمان که می خواهید یک تنظیم ساده در فضای اتاق نشیمن انجام دهید ، کار سختی است.

کنترل دستگاه هوشمند خانه شما سخت است.

کنترل دستگاه هوشمند خانه شما سخت است.

راه حل

اطمینان حاصل کنید که دستگاههای هوشمند خریداری شده دارای کنترل های فیزیکی دسترسی آسان هستند و سرمایه گذاری در چند سوئیچ هوشمند را در نظر داشته باشید. بهترین ترموستات های هوشمند و قفل های درب شامل کنترل های سنتی است که همراه با برنامه های همراه آنها کار می کند ، به خانواده شما این امکان را می دهد تا در حالی که مانند دستگاه سنتی که با آن تعامل دارید ، از تمام مزایای یک دستگاه هوشمند نیز برخوردار باشید. برای دستگاه هایی مانند سیستم های روشنایی هوشمند که به طور انحصاری از طریق یک برنامه یا صفحه لمسی کنترل می شوند ، سوئیچ های هوشمند ارزان قیمتی نیز در دسترس هستند که می توانند به خانواده شما اجازه دهند با کنترل یک دکمه آن کنترل ها را تغییر دهند.

همانطور به به بروزرسانی بعدی در خانه هوشمند خود فکر میکنید ، در خصوص ادغام برخی از فناوری های جدید در فضای خانه خود هراس نداشته باشید. رایج ترین مشکلات دارای راه حل های ساده هستند ، چند راهنمای ساده میتواند به شما برای ساخت یک خانه شهودی برای برطرف کردن نیاز های اعضای خانواده کمک کند.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/10/21 ساعت 2020 اکتبر 21 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *