یک خانه هوشمند بینظیر(راهنمای جامع برای مبتدیان)پارت سوم

رایج ترین دستگاه های هوشمند خانگی قسمت دوم

پرده های هوشمند

پرده های هوشمند به شما امکان می دهد که پرده ها را مطابق با فصل یا ساعت روز ، آن ها را باز و یا بسته کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید پرده های خود در طول روز در فصل تابستان بسته شوند، می توانید با یک سناریو و یا با استفاده از تلفن هوشمندتان این کار را انجام دهید. پرده ها در طول روز می توانند با یک سناریو به صورت خودکار کنار بروند.

دستگاه های باغبانی هوشمند

باغبانی هوشمند

با استفاده از باغبانی هوشمند در زمان صرفه جویی کنید

دستگاه های باغبانی نیز به صورت هوشمند تولید شده اند تا به شما کمک کنند تا در زمان خود صرفه جویی کنید. به طور خودکار می توانید شیر آب هوشمند یا سیستم آبپاش خود را روی چمن خود روشن یا خاموش کنید و به همین خاطر دیگر نیازی نیست وقت بسیاری برای آب دادن به گیاهانتان در طول روز صرف کنید. آبپاش ها طبق برنامه به طور خودکار روشن می شوند و در روزهایی که هوا بارانی است ، گیاهان را آبیاری نمیکنند.

میز هوشمند همراه با شارژر بیسیم

اگر به دنبال میزی هستید که بتوانید همزمان تمام دستگاه های شما همانند لپ تاپ، تبلت و تلفن های هوشمند را شارژ کند ، جستجوی شما به اتمام رسیده است زیرا این میز های هوشمند به طور اتوماتیک هنگامی که متوجه شوند شارژ دستگاه شما رو به اتمام است دستگاه های شما را شارژ میکنند و دیگر نگرانی در مورد اضافه بار در سیستم دستگاه خود نباشید.

شارژرهای بیسیم

در حقیقت مفهوم میز های هوشمند همراه با شارژر از همین شارژهای بیسیمی که این روزها ما به دیدن آنها عادت کرده ایم نشأت گرفته است. کافی است تا شما دستگاه مورد نظر را خود را روی سطح شارژر بگذارید تا شارژ بیسیم و بدون دردسر اضافی شروع شود.

درب های اتوماتیک

گیت های اتوماتیک می توانند همگام با سیستم نظارتی شما عمل کنند و طبق برنامه ای که به آن ها داده اید می توانند در هنگامی که کسی در خانه نیست تا گیت را باز کند ، آن را برای شما باز کنند. گیت ها به طور خودکار هنگامی که شما وارد شدید قفل میشوند و تا هنگامی که به خانه باز میگردید قفل میمانند.

درب باز کن پارکینگ

مشابه درب اتوماتیک ، درب اتوماتیک پارکینگ به شما امکان می دهد ماشین خود را مطابق با یک برنامه مشخص خارج کنید . شما به ریموت درب پارکینگ خود نیاز نخواهید داشت زیرا به طور خودکار با توجه به دستوری که به آن می دهید باز و یا بسته میشوند.

چراغ های هوشمند بیرون از خانه (فضای باز)

دقیقاً مانند لامپ های هوشمند و کلید های داخلی ، می توانید از چراغ های هوشمند در فضای باز استفاده کنید. هنگام غروب خورشید به طور خودکار روشن می شوند یا هنگام غروب خورشید خاموش می شوند.همچنین می توانید یک سناریو برای آنها بسازید. ویژگی های تنظیم نور نیز برای آنها موجود است.

ارتباط داخلی

دستگاه های مخابراتی هوشمند به طور خودکار به هر کسی که پشت درب باشد واکنش نشان میدهند. شما می توانید جزئیات خانواده خود را وارد کنید به طوری که دستگاه مخابراتی داخلی بدون هیچ گونه بازجویی آنها را چک کرده و به آن ها اجازه ورود بدهد. همچنین می توانید به دلایل امنیتی آن را از راه دور کنترل کنید.

جاروبرقی هوشمند

جاروبرقی هوشمند

جاروبرقی هوشمند

امروزه یکی از محبوب ترین دستگاه های هوشمند همین جاروبرقی های هوشمند هستند. این دستگاه ها بسیار راحت هستند و به همین دلیل مدتی است که در بسیاری خانواده ها استفاده میشوند. شما میتوانید جاروبرقی هوشمندخود را به راحتی هدایت کنید ، این دستگاه با استفاده از نقشه کل خانه شما به تمیز کردن خودکار خانه میپردازد. این دستگاه خودش را شارژ میکند و سپس به ادامه کار میپردازد که همین مسئله موجب شده است تا یک انتخاب ایده آل برای خانه هایی که کودک و حیوانات خانگی دارند، باشد.

دستگاه چمن زنی هوشمند

درست همانند جاروبرقی های هوشمند ، دستگاه چمن زنی رباتیک نیز فوق العاده است، آن ها می توانند به راحتی چمن شما را مرتب کنند و شما می توانید یک برنامه برای آن ها مشخص کنید و آنها همان برنامه را دنبال میکنند. فضای سبز شما همیشه به خوبی حفظ می شود.

شومینه برقی

این شومینه ها در طی زمستان زمانی که شما برای حفظ گرمای درون خانه به آن نیاز دارید، بسیار کاربردی هستند. شما همچنین می توانید فرآیند را مطابق با برنامه روزانه خود تنظیم کنید. به علاوه شما می توانید شدت گرمایش شومینه را با توجه به نیاز خود کاهش و یا افزایش دهید.

مبانی شبکه خانگی

مبانی اولیه شبکه های خانگی هوشمند

مبانی شبکه های هوشمند خانگی

بیایید به هسته اصلی این راهنمای جامع خانه هوشمند بپردازیم و با اصول اولیه شروع کنیم. اگر بخواهیم جزئیات شبکه های خانگی را با دقت بسیار بررسی کنیم شبکه های خانگی اصطلاحات فنی بسیاری را در بر دارند. اما نگران نباشید من قصد ندارم حوصله شما را با این اصطلاحات فنی سر ببرم. برای درک صحیح و ساده مطالب ، فقط به برخی از اصول اولیه در ایجاد شبکه اتوماسیون خانگی مناسب می پردازم.

دو گزینه برای شما وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید: می توانید به دنبال شبکه های سیم دار بروید و یا شبکه های بیسیم. هر دوی آنها شایستگی ها و معایب خود را دارند.

کابل ها در مقابل شبکه بیسیم

شبکه کابلی

در یک شبکه سیمی ، دستگاه های مختلفی وجود دارد که از طریق کابل ها و روتر متصل می شوند. روتر دستگاهی است که یک سر کابل آن به شبکه متصل میشود و سر دیگر آن به دستگاه هوشمند وصل است. به این درگاه ها پورت LAN گفته می شود. و برای دسترسی به اینترنت ، باید پورت WAN را وصل کنید.

شبکه بیسیم

در یک شبکه بیسیم، هیچ گونه سیمی وجود ندارد ، اما این شبکه به همان روش سیمی کار می کند. این شبکه با وای فای و یا از طریق بی سیم عمل میکند، که استاندارد شبکه 802.11 از IEEE(موسسه مهندسان برق و الکترونیک) بردارد. نصب و راه اندازی این شبکه کار دشواری نیست و فقط کافی است که نقاط دسترسی و سرویس گیرنده Wi-Fi را شناسایی کنید.

کنترلر مرکزی در مقابل کلید ها

بحث استفاده از هاب و یا کلید مدتی است که بر سر زبان ها افتاده است. کنترلر مرکزی یک کانال مشترک برای تمام درگاه ها دارد. از طرف دیگر ، کلید یک کانال اختصاصی برای تنها یک درگاه دارد.

به عبارت دیگر، سرعت انتقال داده در اشتراک گذاری از طریق کنتلر مرکزی برای هر مشتری بسیار کندتر خواهد بود. در حالی که ، برای یک کلید، سرعت انتقال داده برای هر مشتری سریع است زیرا یک کانال جداگانه برای همه مشتری ها وجود دارد. انتخاب بین این دو گزینه به مقدار زیادی به خود شما بستگی دارد زیرا که شما کسی هستید که تصمیم میگیرید شبکه کدام یک باید باشد .

آیا باید یک کنترلر مرکزی هوشمند را انتخاب کرد یا خیر؟

اگرچه کنترلر های مرکزی کانون های اصلی در شبکه عصبی سیستم خانه هوشمندتان هستند که تمام اجزا را کنترل میکنند اما این بدان معنا نیست که حتما ضروری هستند. برای مثال ، اگر دستگاه های شما IFTTT فعال و متصل به وای فای هستند ، برای عمل کردن به یک کنترلر مرکزی هوشمند احتیاج ندارند.

بنابراین همه چیز برمیگردد به اینکه شما چه نوع دستگاه هایی در اختیار دارید و قصد خرید کدام نوع را دارید .شبکه های هوشمند خانگی همچنان بسیار جدید هستند حتی اگر مدت زمان تقریبا زیادی در بازار وجود داشته باشند.

اما همانطور که اشاره شد این کنترلر برای اتوماسیون منزل شما الزامی نیست. اما اگر به دنبال کنترل کامل شبکه خانگی هوشمند خود هستید ، کنترلر های مرکزی هوشمند خانگی به شما این امکان را می دهند.

با کنترلر های مرکزی هوشمند خانگی ، قادر خواهید بود تا شبکه هوشمند خانگی خود را به سادگی اتوماتیک کنید. به این دلیل است که برنامه ها و رابط ها با گذشت زمان بسیار بهتر شده اند. به وسیله برنامه خودکار ،شبکه خانگی شما قادر خواهد بود تا طبق دستورالعمل های شما بر اساس یک برنامه تعیین شده عمل کند.

مثالی را که در ابتدا با شما در میان گذاشتیم در مورد یک خانه هوشمند که درست همانند یک فیلم علمی تخیلی رفتار می کنند به یاد داشته باشید! شما مجبور نیستید به طور مکرر و به صورت دستی هر چیزی را کنترل کنید . فقط برنامه ها را تنظیم کنید و برخی از این سیستم ها بطور خودکار مطابق روال شما تنظیم می شوند.

مقاله ادامه دارد …

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/08/19 ساعت 2020 آگوست 15 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *