یک خانه هوشمند بینظیر(راهنمای جامع برای مبتدیان)پارت ششم

ادامه بحث 10 نکته مثبت با وجود راه حل های خانه هوشمند (پارت پنجم )

انعطاف پذیری

شما انعطاف لازم را برای اضافه یا کم کردن دستگاه های موجود در شبکه هوشمند خانه خود را دارید. بنابراین هنگامی که به چنین سیستمی عادت کردید به راحتی میتوانید از کوچک شروع کنید و به بزرگ ها برسید. اگر مورد بلا استفاده ای پیدا کردید ، همیشه میتوانید از شر آن خلاص شوید و یک مورد جدید را به مجموعه خود اضافه کنید.

مدیریت سایت

یکی دیگر از مزایای ارزشمند استفاده از راه حل های خانه هوشمند این است که میتوانید به راحتی آن ها را از طریق تلفن هوشمند خود مدیریت کنید . حتی میتوانید گزینه کنترل آن از طریق دیگر دستگاه ها را نیز در دسترس داشته باشید. اما تلفن همراه شما وسیله ای است که بیشتر با آن سر و کار دارید و با آن آشنا هستید. بنابراین مدیریت از طریق آن بسیار آسان تر است.

کنترل از راه دور

یکی از ویژگی های مهم این راه حل های خانه هوشمند این است که شما می توانید کل شبکه را در خانه خود از یک مکان از راه دور کنترل کنید. بنابراین حتی با وجود نبود شما در خانه ، این عدم حضور حس نخواهد شد و خانه تحت نظارت شما از راه دور میباشد. اگر در هنگامی که در خانه حضور ندارید اتفاقی بیافتد می توانید تا حدود زیادی با استفاده از راه حل های خانه هوشمند اوضاع به وجود آمده را از راه دور کنترل کنید.

نگرش های مدیریت خانه

با وجود چنین شبکه ای ، می توانید به راحتی به داده های مربوط به فعالیت های مختلفی که در خانه انجام می دهید دسترسی پیدا کنید. برای مثال ، در یک روز چه مدت زمانی تلویزیون تماشا کردید یا عادات مختلف مصرف انرژی خود را مشاهده میکنید. نگرش هایی مانند اینها به شما این امکان را میدهد تا اگر آن چیزی که انجام میدادید اشتباه به نظر میرسد سبک زندگی خود را تغییر دهید .

عملکرد بهتر دستگاه

یکی دیگر از مزیت های این راه حل های خانگی هوشمند این است که می توانید از وسایل خود در حد بهینه استفاده کنید. برای مثال، تلویزیون هوشمند شما از شما میپرسد که چه نوع برنامه هایی را دوس دارید تماشا کنید و همان برنامه ها را برای شما نمایش میدهد. علاوه بر این، اجاق گاز هوشمند شما دیگر هرگز مرغ شما را نمیسوزاند و غذای شما را در دمای مناسب نگه میدارد.

10 نکته مفید در مورد راه اندازی خانه هوشمند

10 نکته مفید در مورد راه اندازی خانه هوشمند

10 نکته مفید در مورد راه اندازی خانه هوشمند

شبکه خانه هوشمند خود را ترسیم کنید

اطمینان حاصل کنید که قبل از راه اندازی شبکه هوشمند خود ، نقشه شبکه هوشمند خانه خود را ترسیم کنید. ممکن است در حال حاضر شما تعداد محدودی دستگاه در شبکه خانه هوشمند خود داشته باشید اما این تعداد ممکن است در طی زمان افزایش یابد. و در این هنگام شما باید بسیار خلاق باشید ، و  می توانید از نظر عملی خلاق باشید و گزینه های خود را با سهولت بیشتری مشاهده کنید.

در هر زمانی که امکان داشت از LAN  استفاده کنید

در سال های اخیر فناوری بیسیم با چهش و بدون مرز در حال پیشرفت است. اما هنوز نیز مشکلات  و تداخلات مختلف سیگنال نیز وجود دارد. بنابراین انتخاب خوبی برای شماست که از یک شبکه محلی با استفاده از CAT6 استفاده کنید تا اتصال قابل اطمینان باشد. اگر دستگاههای مختلف با مصرف پهنای باند با سرعت بالا مانند دوربین های امنیتی و پخش ویدیو نیز داشته باشید ، اقدام اجباری برای شما خواهد بود.

آن نقاط خارج از دسترس را پیدا کنید

بیشتر دستگاه های هوشمند شما از طریق Wi-Fi به هم متصل می شوند، و با پیوستن دستگاه های بیشتر ، این شبکه ها بیشتر متراکم می شوند. به دنبال تجهیزات شبکه جدید نباشید، از یک برنامه تحلیل Wi-Fi در تلفن خود استفاده کنید و آن نقاط خارج از دسترس را پیدا کنید.

عادت به استفاده از فرمان ها و کنترل های صوتی

اگر به آن عادت نکرده اید، صحبت کردن با یک دستگاه ممکن است حس عجیبی داشته باشد، اما کاملا طبیعی است و شما فقط باید به آن عادت کنید. دستیار خود را به عنوان بخشی از خانواده خود قرار دهید زیرا این امر به عنوان رایج ترین روش تعامل با سایر دستگاه های متصل شما قرار خواهد گرفت.

بدون سیم های خنثی به دنبال سوئیچ ها بگردید

اگر در خانه ای قدیمی با یک سیم کشی منسوخ شده زندگی میکنید، سیم ارت در سوئیچ های چراغ شما وجود نخواهد داشت. مدار با این سیم خنثی می تواند حتی هنگام انتقال برق به سوئیچ ، نور را خاموش کند. اگر سیستم بدون سیم ارت باشد ، سوئیچ هوشمند شما هنگام خاموش کردن آن ، قدرت خود را از دست می دهد. و بدون وجود نیرو ، نمی تواند درون شبکه ارتباط برقرار کند. بنابراین مراقب آن سوئیچ های بدون سیم ارت باشید.

هم از دستیار alexa و هم از دستیار google استفاده کنید

بسیاری از افراد هنگام انتخاب دستیار مورد علاقه خود اشتباه می کنند. فقط با توجه به راحتی انتخاب کنید. شما نمی توانید همزمان همه دستگاه های هوشمند خود را به هر دو دستیار وصل کنید. بنابراین ، از هر خدماتی که مناسب تر است استفاده کنید.

پذیرش آسان توسط افراد غیر فنی خانواده

اگر فردی فنی هستید به راحتی می توانید از کل خدمات استفاده کنید. اما باید تمام افراد خانواده را نیز در نظر بگیرید ، به ویژه افرادی که غیر فنی هستند. شبکه شما باید به روشی طراحی شود که تمامی افراد به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.

سوئیچ های هوشمند را به جای لامپ ها ترجیح دهید

شما باید به جای لامپ های هوشمند به سراغ سوئیچ های هوشمند بروید . این سوئیچ ها به شما امکان می دهند تا از آنها به عنوان سوئیچ های معمولی استفاده کنید. اگرچه یک لامپ هوشمند ، هوشمند باقی نمیماند اگر کسی از روی فراموشی سوئیچ های دیواری را خاموش کند.

کلیدهای هوشمند را به یکدیگر وصل نکنید

لازم نیست سوئیچ های هوشمند را به هم وصل کنید. فقط آنها را با هر دستگاه هوشمند دیگر در شبکه خود پیوند دهید. یک تصور غلط وجود دارد که آنها فقط در صورتی کار خواهند کرد که متصل باشند، اما اینگونه نیست.

یادگیری Geofencing

یادگیری Geofencing بسیار حیاتی است زیرا یک مرز خیالی در اطراف خانه شما است. GPS در تلفن هوشمند شما در صورت عبور از این حصار هشدارهای مختلفی را ایجاد می کند. به شبکه هوشمند خانگی اجازه می دهد تا فاصله شما را از خانه مشخص کند و بر این اساس تنظیمات مربوط به شبکه را انجام دهد.

10 مورد استفاده متداول از دستیاران خانگی

10 مورد استفاده متداول از دستیاران خانگی

10 مورد استفاده متداول از دستیاران خانه هوشمند

شما می توانید از این دستیارهای خانگی برای اهداف مختلف استفاده کنید. دستیاران شما را قادر می سازند تا خانه هوشمند خود را از هر گونه پیچیدگی دور کنید . از آنجا که بیشتر این دستیاران خانگی open source هستند ، شما می توانید بدون هزینه از آنها استفاده کنید و حتی بسته به نیاز خود استفاده از آنها را تمدید کنید. نیازی به خرید سخت افزار اضافی ندارید بلکه می توانید با دستیار خانه خود به موفقیتهای زیادی برسید.

به برخی از رایج ترین کاربردهای این دستیاران در مقاله بعد اشاره خواهد شد با ما همراه باشید…

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/08/26 ساعت 2020 آگوست 26 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *