چگونه خانه های هوشمند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند

خانه های هوشمند واقعاً شگفتی های قرن بیست و یکم هستند. برای فردی که در دهه 1900 زندگی می کرده کاملاً غیرقابل تصور است که می توان از هرجای دنیا خانه خود را کنترل کرد. امروزه می توانید خانه خود را بسیار امن تر کنید و از آنچه در خانه شما رخ میدهد ، از هر جای دنیا که هستید اطلاع پیدا کنید.

اما این همه چیز نیست ، بسیاری از مزایای داشتن یک خانه هوشمند در نگاه اول  چندان مشهود نیست. خانه های هوشمند باعث صرفه جویی در انرژی می شوند ، به همین دلیل آنها دوستدار محیط زیست هستند و حتی می توانند زندگی را برای شما ارزان تر کنند، بگذارید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

صرفه جویی در انرژی در خانه های هوشمند

 

زیبایی روشی که در آن خانه های هوشمند موجب صرفه جویی در انرژی می شوند ، ظرافت آن است. آنها سعی در محدود کردن مصرف انرژی شما نمی کنند و سعی نمی کنند شما را مجبور به انجام این کار کنند. درعوض ، آنها شیوه زندگی شما را رعایت می کنند و سعی می کنند راه هایی را برای صرفه جویی در مصرف انرژی پیدا کنند که شما به آن انرژی نیازی ندارید. علاوه بر این ، آنها طراحی شده اند تا از انرژی موجود بیشترین استفاده را ببرند. اگر همه این موارد را در نظر بگیریم ، جای تعجب نیست که خانه های هوشمند بعضی اوقات می توانند تا 30-40 درصد انرژی صرفه جویی کنند.

اولین راهی که در آن خانه های هوشمند موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند ، نظارت بر گرما است. ترموستات های قدیمی به ندرت قادر به رعایت درست گرما در خانه شما هستند. خانه های هوشمند از سنسورهای متعددی برای اندازه گیری دمای دقیق استفاده می کنند و بنابراین دانش بهتری در مورد نحوه گرم کردن آن دارند. آن را با یک سیستم گرمایشی مدرن ترکیب کنید و به راحتی با کمبود شگفت آور انرژی کم خانه خود را گرم کنید.

خانه های هوشمند با ردیابی اتاق هایی که استفاده می کنید و هنگام استفاده از آنها ، در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

این سیستم اتاق هایی را که شما در آن حضور دارید را ردیابی می کند و مطمئن می شود که هنگام استفاده از آنها دمای هوا به اندازه کافی گرم است. مورد دیگر اینکه زمانی که خارج از خانه هستید خانه نیاز به گرمایش ندارد . این بدان معنا نیست که شما مجبور هستید پس از برگشت به خانه مدتی را صبر کنید تا خانه هوشمند گرم شود بلکه خانه هوشمند می داند شما کی به خانه میرسید و قبل از رسیدن شما به خانه سیستم گرمایش را روشن می کند.

یک ویژگی عالی برای اضافه کردن به خانه شما پنل های خورشیدی است. با قرار دادن پنل های خورشیدی روی سقف خود و اتصال آنها به خانه هوشمند خود ، اطمینان حاصل می کنید که همیشه سطح انرژی خانه شما بهینه باشد.

یكی از اصلی ترین راههای صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه های هوشمند ، پیگیری دقیق مصرف برق است. بیشتر ما نمی دانیم که هر یک از لوازم ما چقدر انرژی مصرف می کند. ما زیاد به فکر تفاوت انرژی مورد نیاز برای بازی یک بازی ویدیویی و پختن شام نیستیم. خانه های هوشمند ورودی انرژی را برای هر دستگاه شما ردیابی می کنند. از این طریق ، آنها شما را از مصرف انرژی خود مطلع می کنند و نکات مفیدی در مورد نحوه صرفه جویی در اختیار شما قرار می دهند.صرفه جویی در مصرف انرژی با خانه هوشمند

با استفاده از یک ضربه انگشت ، می توانید انرژی موجود در خانه خود را کنترل و کنترل کنید.

خانه های هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که مردم و خانه های آنها را به هم نزدیک کند. آنها سعی می کنند عادت های زندگی شما را رعایت کنند و خانه شما را مجبور کنند تا با آنها هماهنگ تر باشد.

اگر عایق مناسبی ندارید نمی توانید در مورد کارآمد بودن انرژی صحبت کنید. به عنوان یک قانون اساسی ، خانه های ساخته شده قبل از دهه 1970 عایق خوبی ندارند . بنابراین  کاری که شما باید انجام دهید این است که به دنبال چه نوع عایق کاری باشید و در صورت امکان آن را ارتقا دهید. با عایق بندی منزل به صورت صحیح ، آن را گرم و سرمایش آن را بسیار ساده تر و کارآمد می کنید.

چراغ های LED یک روش عالی برای صرفه جویی در مصرف انرژی هستند. این لامپ ها از انرژی بسیار کمتری نسبت به لامپ های معمولی استفاده می کنند. این واقعیت را اضافه کنید که به راحتی می توانید آنها را به ژنراتورهای خورشیدی وصل کنید.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/05/18 ساعت 2020 می 18 | تعداد دیدگاه‌ها: 6 دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

6 دیدگاه برای چگونه خانه های هوشمند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *