پیشینه خانه هوشمند

نام خانه هوشمند برای سیستم‌هایی استفاده می‌ شود که دستگاه‌های الکترونیکی و بی‌سیم را کنترل می‌کنند، ویژگی‌هایی که از سیستم‌های کنترل از راه دور و سیستم‌های امنیتی بی‌سیم برای وسایل آشپزخانه هوشمند استفاده می‌کنند.

جرت نیکولز، مالک سیستم‌های الکترونیکی تامپا (TBES) می‌گوید: “برخی از مشتریان می‌خواهند همه چیز را روی یک سیستم قرار دهند تا بتوانند فورا دکمه” شب بخیر ” را بزنند و بلافاصله همه درها را قفل کنند، ترموستات دما را تنظیم کند و تلویزیون به صورت خودکار روشن شود.

ما باید هر کدام از این ویژگی‌ها را به طور جداگانه برنامه‌ریزی کنیم، اما تفاوت بین هوشمند سازی خانه ای که خودتان می‌توانید انجام دهید این است که آن‌ها با چهار یا پنج برنامه عمل می‌کنند تا کاری را که می‌توانیم در یک واحد انجام دهیم به سرانجام برسانیم.

نیکولز شروع به کار با نصب سینمای خانگی در اوایل دهه ۲۰۰۰ کرد و تجارت خود را گسترش داد تا نیازهای مشتریان را برآورده کند.

از جمله دسترسی به اینترنت پرسرعت، امکانات رسانه‌ای بالا و اتوماسیون خانه.

علاوه بر بازطراحی خانه‌های هوشمند خود، TBES در مقاوم‌ سازی خانه‌های قدیمی‌تر با فن‌آوری هوشمند مانند روشنایی خودکار و سیستم‌های رسانه‌ای معاصر تخصص دارد.

 

پیشینه خانه هوشمند

 

 

رائه یک خانه هوشمند با پوشش کل وایفای گاهی اوقات نیاز به استفاده از هفت یا هشت نقطه دسترسی شبکه در سراسر خانه دارد تا اطمینان حاصل شود که اینترنت به دستگاه شما برسد، مهم نیست که کجا هستید

نیکولز می گوید: اگر وایفای را در گوشه ای از خانه خود قرار دهید و بقیه قسمت های خانه بی ثمر باشد، وقتی دستگاه ها کار نمی کند عصبانی می شوید، بنابراین اهمیت زیادی دارد که شبکه ها به درستی کار کند.

افزایش پهنای باند اینترنت کلید فعال‌کننده ساختار واقعی در نوسازی خانه هوشمند است. در گذشته، TBES دارای ویژگی‌های لوکس مانند صفحه های ویدئویی ۱۰۰ اینچی، درهای حرکتی فعال و صفحه تلویزیونی است که در زمان بلااستفاده به آینه تبدیل می‌شدند.

در برخی موارد، TBES باید روش‌های خلاقانه ای برای گسترش قابلیت پهنای باند کابل‌ها برای راه‌اندازی آخرین فن‌آوری بیابند؛ زمان‌های دیگر، آن‌ها باید برای قابلیت‌های کابل‌هایی که هنوز وجود ندارند، برنامه‌ریزی کنند.

نیکولز می‌گوید: مساله جالب در مورد این سیستم‌های هوشمند خانگی این است که شما نیاز ندارید تا برای یک سیستم کامل تمام‌عیار خرج کنید، چون به راحتی گسترش پیدا می‌کنند.

خانه هوشمند چیست 

تکنولوژی هوشمند می‌تواند بیشتر از فقط پرزرق و برق بودن به کار آید. برخی از وسایل، مانند پنجره هوشمند، لامپ‌های حبابی فعال شده با صدا و لامپ‌های کم‌مصرف می‌توانند به کاهش صورتحساب انرژی خانه کمک کنند.

در میان بسیاری از گزینه‌های تکنولوژی هوشمند، هیترهای آبی را می توان نام برد که اندازه یک بشقاب شام هستند که می‌توانند آب را سریع‌تر و کارآمدتر از مدل‌های قدیمی‌تر تولید کند.

این بخاری همچنین شیر‌های قطع خودکار اتوماتیک دارند که وقتی نشتی پیدا می‌شود فعال می‌شوند.

پاتل می‌گوید: ” قبل از اینکه بتوانید نشتی را پیدا کنید، این سیستم‌ ها قادر هستند که آن لوله را خاموش کنند و هر جایی که نشتی از آنجا می‌آید را متوقف کنند و پیغامی برای شما بفرستند که قطع شده ‌است

این دستگاه ‌ها هنوز می‌توانند به طور بی‌سیم به سیستم‌های تولید کنندگان خود متصل شوند تا به روز رسانی های اتوماتیک، تعمیرات تخصصی را آغاز کنند، و مسائل داخلی را حس کنند مانند نشتی که پاتل توصیف می‌کند.

وسایل همچنین می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؛ کوره‌های هوشمند از LG و Brava نیاز به پیش گرم کردن ندارند، می توان آن را از طریق دستیار گوگل یا الکسا کنترل کرد، و می‌تواند با دستورالعمل‌های خاصی روی گوشی هوشمند شما هماهنگ باشد.

ویژگی‌های امنیتی به همان اندازه به صورت دیجیتالی به هم متصل شده‌اند، که کنترل را بر یک سیستم امنیتی خانگی، دوربین‌های ویدیویی و قفل‌های اتوماتیک از یک دستگاه تلفن همراه فراهم می‌کنند.

آینده این تکنولوژی

همانطور که تکامل تکنولوژی خانه هوشمند به سازگاری و غلبه بر موانع ادامه می‌دهد، بسیاری در این صنعت، کنترل صوتی را به عنوان پیشرفت بزرگ بعدی می‌بینند. نیکولز می‌گوید که خانه‌ها نه تنها از آنچه که کاربر انجام می‌دهد آگاه می‌شوند بلکه قابلیت وفق پیدا کردن براساس نحوه زندگی کاربر را نیز دارند

فن آوری هوشمند و بازیابی ارزش آن

ارتقاء قابلیت‌های فنی در خانه تنها یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه نیست : بلکه ارزش املاک و مستغلات را نیز در بازار افزایش می‌دهد.

فن‌آوری سبز، صرفه‌جویی در انرژی، افزایش تدابیر امنیتی و سیستم‌های آماده به کار اتوماسیون، همه می‌توانند درخواست برای خریداران خانه هوشمند احتمالی را افزایش دهند.

جولیا لامباردو، یکی از بنیان گذاران املاک لامباردو می‌گوید: ” وقتی شما ویژگی های خانه هوشمند را لیست می‌کنید و آن را با خانه ‌های دیگر مقایسه می‌کنید، تمایل به داشتن خانه هوشمند در شما افزایش پیدا می کند.

او همچنین گفت: بسیاری از خریداران تنها از یه شرکت خاص خوششان می آمد و از استفاده از تجهیزات هوشمند سازی شرکت های مختلف استقبال نمی کردند

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/05/10 ساعت 2020 مارس 9 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *