خانه هوشمند یک عضو از خانواده

اگر تا به حال مجبور شده اید به خانه خود برگردید تا بررسی کنید که آیا شیر آب را بسته اید یا سیستم گرمایشی را خاموش کرده اید؟ اگر چنین اتفاقی برای شما رخ داده باشد آن وقت از خانه هوشمند قدردانی خواهید کرد.

خانه هوشمند چیست؟

در واقع اصطلاح “خانه هوشمند” برای توصیف خانه ای است که دارای یک شبکه ارتباطی است که وسایل مختلف را به هم وصل می کند و به آنها امکان کنترل ، نظارت و دسترسی از راه دور را می دهد.

 

دستگاه های هوشمند به اینترنت متصل می شوند و بسیاری از آنها دارای برنامه های هوشمند هستند که به شما امکان دسترسی و کنترل آنها از راه دور در بستر اینترنت را می دهد.

یک خانه هوشمند چه کاری می تواند انجام دهد؟

وقتی خانه خودر را هوشمند می کنید می توانید ببینید چه اتفاقی در خانه شما می افتد و همچنین خانه هوشمند خود را از هرجای دنیا کنترل نمایید. این مشاهده و کنترل خانه به وسیله یک اپلیکیشن ساده بر روی تلفن همراه شما انجام می شود.

خانه هوشمند باعث کاهش مصرف انرژی شده و در نتیجه کاهش هزینه را برای شما در پی خواهد داشت چرا که با داشتن خانه هوشمند اگر هنگام خروج فراموش کنید سیستم سرمایش/گرمایش را خاموش کنید ، می توانید از هرجای دنیا این کار را انجام دهید.

خانه های هوشمند همچنین می توانند از آسیب پذیرترین افراد جامعه محافظت کنند. اگر یک فرد مسن نتواند قرص خود را بخورد ، سقوط کند یا خارج از روال عادی خود رفتار کند خانه هوشمند می تواند این اتفاقات را فهمیده و به سایر افراد خانه هشدار دهد.

نحوه ایجاد یک خانه هوشمند

شما می توانید با نصب شبکه ای که امکان اتصال وسایل و دستگاه های هوشمند به خود را داشته باشد خانه خود را هوشمند کنید همچنین می توانید محصولاتی را خریداری کنید که به صورت جدا به تلفن همراه شما متصل می شوند.

یکی از محصولات هوشمند و محبوب در حوزه خانه هوشمند دستیارهای صوتی هستند که Amazon Echo و Google Home دو محصول برجسته در این بخش می باشند.

 

یکی دیگر از محبوب ترین وسیله ها ، ترموستات هوشمند است که به شما امکان می دهد تا قبل از ورود به خانه سیستم سرمایش/گرمایش را روشن کرده و از ورود به خانه سرد در زمستان و ورود به خانه گرم در تابستان جلوگیری نمایید.

محصولات خانگی هوشمند چیست؟

دوربین

شما با نصب دوربین در خانه هوشمند ، می توانید از هرجای دنیا خانه خود را مشاهده کرده و از هر اتفاق در خانه خود فیلم برداری کنید.

انواع سنسورها

با نصب انواع سنسور ها مثل سنسور حرکتی ، سنسور دما ، سنسور نور ، سنسور تشخیص نشت آب ، سنسور تشخیص دود ، سنسور تشخیص منوکسید کربن و … می توانید انواع سناریو ها را در خانه هوشمند خود اجرا کرده و در نتیجه راحتی و امنیت را برای خود فراهم کنید.

انواع کننرل کننده ها

در خانه هوشمند تمام وسائل به صورت یکپارچه تحت کنترل شما هستند. شما می توانید سیستم سرمایش/گرمایش ، روشنایی ها و … را کنترل نمایید.

آیفون هوشمند

زنگ در هوشمند

سایر تجهیزات هوشمند

آیا دستگاه های هوشمند به یکدیگر وصل می شوند؟

دستگاه های خانگی هوشمند همچنین می توانند با هم کار کنند. برای مثال در خانه هوشمند اگه دود یا منوکسید کربن توسط سنسورها حس شود ، ترموستات سیستم گرمایشی را خاموش کرده ، برق اصلی قطع شده و شیر اصلی گاز بسته خواهد شد.

 

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/06/27 ساعت 2020 ژوئن 27 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *