بهترین دوربین های امنیتی هوشمند داخلی در سال 2020

اگر شما به دنبال این هستید که خانه خود را تحت نظر داشته باشید و نمیخواهید روی یک سیستم امنیتی خانگی کامل سرمایه گذاری کنید، میتونید از یک دوربین امنیتی هوشمند متصل به وای فای استفاده کنید. موارد زیر از بهترین دوربین های امنیتی خانگی هستند که ما با آزمایش کردن متوجه آنها کنیم.

نحوه انتخاب بهترین گزینه به منظور نظارت بر خانه به وسیله ی دوربین های امنیتی هوشمند

یک از بزرگترین مزایای داشتن خانه هوشمند این است که شما می توانید بر خانه خود نظارت داشته باشید حتی در مواقعی که خودتان در محل حضور ندارید . دوربین امنیتی هوشمند یک ابزار عالی برای نظارت از راه دور بر بچه ها ، حیوانات و حتی جواهرات قیمتیتان است.

اگرچه این قابلیت ها از دستگاه به دستگاه دیگر متفاوت است ، دوربین های امنیتی هوشمند داخلی به شما این امکان را می دهند تا از طریق ویدئوی زنده یا ضبط شده بر اتفاقات درون خانه نظارت داشته باشید. دوربین های امنیتی به طور یکسان ساخته نمیشوند . برخی از آن ها آلارم دارند و یا در هنگامی که فعالیتی را تشخصیص می دهند میتوانند به شما اطلاع رسانی کنند ، برخی از آن ها ارتباط دو طرفه دارند ، برخی به طور خاصی به منظور نظارت بر کودکتان طراحی میشوند ، برخی نیز به کنترلر های مرکزی خانه هوشمند نیز متصل میشنوند.

دوربین تحت شبکه هوشمند داخلی

دوربین تحت شبکه هوشمند داخلی

در طی سال های گذشته ما بسیاری از دوربین های نظارتی خانگی را بررسی کرده ایم ، بنابراین می دانیم که باید به دنبال چه مواردی باشیم .به عنوان مثال ، شما یک دوربینی لازم دارید که نصب و استفاده آسانی داشته باشد . علاوه بر آن یکی از اولین خصوصیاتی که ما به آن پی بردیم طراحی جذاب و البته با احتیاط است . مهم ترین مسئله در اینجا این است که شما به دوربینی نیاز دارید که کاربرد کافی برای شما را داشته باشد نه بیش از اندازه.

ساپورت دوربین امنیتی هوشمند نیز مسئله مهمی است.دوربین های امنیتی هوشمند ما این امکان را فراهم آورده است تا شما بتوانید چه به وسیله یک نرم افزار بر روی موبایلتان و چه از طریق مرورگر وب از هر مکانی بر خانه خود نظارت داشته باشید.ویژگی های اضافی از دوربینی به دوربین دیگر متفاوت است و هر کدام از برترین انتخاب های ما در خصوص دوربین امنیتی هوشمند با تنوع کافی به طور جداگانه ای با یک دیگر رقابت میکنند . همچنین ،به خاطر داشته باشید که دوربین های امنیتی هوشمند به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند شما را از اتفاقات درون خانه تان باخبر کنند.

چند فاکتور مهم دیگر که باید هنگام خرید دوربین امنیتی منزل در نظر بگیرید :

کدام دوربین امنیتی بهترین تصویر را دارد؟

حتی اگر کیفیت 1080پیکسلی یک رزولوشن استاندارد در دوربینهای امنیتی هوشمند ی که ما تست کردیم باشد ، مدل هایی که سنسورهای وضوح بلاتر نیز مزایایی دارند . تعداد کمی از دوربین های امنیتی خانگی دارای لنزهای زوم اپتیکال هستند ، اما تقریباً همه دارای بزرگنمایی دیجیتال هستند ، که هر چیزی را که دوربین ضبط میکند برش داده  و بزرگ میکنند . هرچه یک دوربین سنسور مگاپیکسلی بیشتری داشته باشد ، می توانید به صورت دیجیتالی بزرگنمایی کنید درحالی که وضوح تصویر از بین نرود.

علاوه بر وضوع تصویر ، میدان دید نیز مهم است . تمام دوربین های امنیتی دارای لنزهای با زاویه دید عریض هستند ، اما همه زوایا مساوی ایجاد نمی شوند. بسته به میدان دید لنز ، بین 100 تا 180 درجه دید دارند. این مسدله باعث دید مخروطی شکل در محدوده بزرگتری میشود. اگر می خواهید بر یک منطقه بزرگ نظارت کنید ، باید یک دوربین با دید بسیار گسترده را در نظر بگیرید. توانایی پانل و شیب مکانیکی دوربین یک ویژگی ارزشمند است .

دوربین های امنیتی هوشمند چگونه متصل می شوند؟

اکثر دوربین های امنیتی از وای-فای استفاده می کنند ، اما همه آنها منحصراً به آن وابسته نیستند. برخی از آنها بلوتوث را به منظور کنترل محلی و نصب آسان تر از طریق گوشی هوشمندتان اضافه کرده اند، درحالی که برخی دیگر استانداردهای شبکه اتوماسیون جداگانه را به جهت ارتباط با دیگر دستگاه ها همانند zibee و z-wave را درون دستگاه هوشمند خود قرار داده اند . در خصوص اکثر دوربین ها ، تنها کاری که برای اتصال به شبکه خانگی خود باید انجام دهید این است که دستورالعمل های مربوط به نصب یک برنامه را دنبال کنید .

پس از اتصال دوربین ، از طریق تلفن هوشمند یا تبلت خود قادر به درسترسی خواهید بود . امروزه اکثر قریب به اتفاق دوربین های امنیتی خانگی دارای برنامه های تلفن همراه هستند و بسیاری از آنها به دلیل انجام همه کارها ، کاملاً به آن برنامه ها تمرکز دارند. برخی از آنها دارای پورتال وب هستند که انعطاف پذیری را برای دسترسی به فیلم ها و هشدارهای شما از هرجایی اضافه می کنند.

بسیاری از دوربین های امنیتی هوشمند جدید از دستورات صوتی Alexa  و یا Google Assistant پشتیبانی میکنند . به عنوان مثال با استفاده از الکسا می توانید از دوربین خود بخواهید که یک ویدیوی زنده را در Echo Show خود بگیرد. تعدادی از دوربین ها نیز از دستیار IFTTT پشتیبانی میکنند و به شما این امکان را میدهند تا اپلیکیشن هایی ایجاد کنید تا دوربین در کنار سایر دستگاه های سازگار کار کند. به عنوان مثال ، هرگاه دوربین حرکتی را تشخیص دهد می توانید دستگاه را جوری تنظیم کنید که یک لامپ هوشمند را روشن کند .

دوربین هوشمند تحت شبکه داخلی

دوربین تحت شبکه هوشمند داخلی

آیا به فضای ذخیره سازی ابری نیاز دارید؟

فیلم هایی که دوربین شما ضبط می کند ، احتمالاً در خود دوربین ذخیره نمی شوند. اکثر دوربین های امنیتی خانگی برای ذخیره سازی و دسترسی از راه دور به فیلم ها از خدمات ابری استفاده می کنند. برخی از مدل ها microSD دارند بنابراین شما میتونید به صورت فیزیکی فیلم ها را خارج کنید ، اما این ویژگی در دوربین های امنیتی هوشمند جدید بسیار نادر است .

به خاطر داشته باشید که همه سرویس های cloud حتی برای یک دوربین، یکسان نیستند. بسته به سازنده ، دوربین امنیتی منزل شما مقادیر مختلفی از فیلم را برای مدت زمان مختلف ذخیره می کند. این سرویس اغلب یک اشتراک پولی بالاتر از قیمت خود دوربین است ، اگرچه بعضی از دوربین ها فضای ذخیره cloud رایگان را در درجات مختلف ارائه می دهند. سرویس ذخیره سازی cloud معمولاً در لایه ها ارائه می شود و به شما این امکان را می دهد مدت زمان نگه داری از فیلم را انتخاب کنید.

تشخیص چهره چیست؟

بیشتر دوربین های امنیتی هنگام تشخیص هر نوع فعالیت ، به سادگی اعلانی را برای شما ارسال می کنند. دیگران می توانند تشخیص دهند که چه کسی یا چه عاملی باعث ایجاد جنبش شده است. به عنوان مثال، Nest Cam ، فناوری تشخیص چهره را ارائه می دهد. این دوربین امنیتی هوشمند به طور خودکار روی افرادی که وارد میدان دید می شوند ، زوم می کند و هنگام تشخیص چهره ، هشدارهایی را ارسال می کند ( همچنین زمانی که یک چهره شناخته نشده وارد محدوده شود به شما اطلاع می دهد ). این فناوری به از بین بردن هشدارهای بی مورد کمک می کند.

هزینه دوربین امنیتی چقدر است؟

همان طور که از انتخاب های ما مشاهده میکنید ، بسیاری از دوربین های امنیتی هوشمند خانگی در محدوده قیمت 200 دلاری هستند و برخی از آن ها هزینه اضافی به منظوردخیره سازی ویدیو ها در cloud نیاز دارند.خبر خوب این است که قیمت ها در حال پایین آمدن هستند ، و شما می توانید یک مدل با کیفیت را با قیمت 20 دلار تهیه کنید ! شما نمیتوانید برای آرامش ذهنی خود قیمتی بگذارید .

Arlo pro 3

دوربین تحت شبکه

دوربین تحت شبکه داخلی Arlo pro 3

نقاط قوت :

فیلم عالی با کیفیت HDK 2K

ارتباط بیسیم

آژیر(نورافکن) یکپارچه

سنسور تشخیص حرکت هوشمند

دوربین دید در شب رنگی

ساپورت دستار های Alexa،Google Assistant،IFTTT

نصب آسان

نقاط ضعف:

گرانی

نیلزمند به HUB

نیازمند هزینه اضافی به منظور افزایش ویژگی ها

پی نوشت : دوربین خانه هوشمند Arlo pro 3 یک سیستم دوربین بیسیم داخلی و خارجی است که یک کیفیت تصویر خیره کننده 2k را به شما ارائه داده و همچنین مملو از بسیاری ویژگی هاست که شامل آژیر یکپارچه ، سنسور تشخیص حرکت هوشمند ، دید در شب رنگی و یک دید ultra-wide میباشد.

 

Wyze cam pan

دوربین تحت شبه هوشمند

دوربین تحت شبکه داخلی Wyze cam pan

نقاط قوت :

قیمت مناسب

ردیاب حرکتی

ویدیو timelapse

Tilt  و pan مکانیکی

کیفیت فیلم 1080 پیکسلی

ساپورت دستار های Alexa  و IFTTT

cloud  رایگان و فضای ذخیره سازی محلی

نقاط ضعف:

آلارم CO در آزمایش کار نکرد.

شکستگی جزئی در ناحیه barrel

پی نوشت : Wyze cam pan یک دوربین امنیتی هوشمند بسیار مقرون به صرفه است که دارای ویژگی هایی از جمله pan و tilt مکانیکی ، ردیاب حرکتی ، فضای ذخیره سازی ابری و محلی رایگان ، پشتیبانی از دستیارهای Alexa ، IFTTT میباشد.

 

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/07/29 ساعت 2020 جولای 29 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *