اهمیت قفل هوشمند برای خانه هوشمند

در مقالات قبل گفته شد که یک خانه هوشمند به زبان ساده، خانه یا ساختمان مدرنی است که همه اجزا و لوازم برقی آن به وسیله یک سیستم مرکزی یکپارچه شده و به خوبی با هم کار می کنند. در خانه هوشمند شما به راحتی می توانید همه چیزِ خانه را از هرکجایی که هستید حتی اگر آن سر دنیا باشید به راحتی کنترل کنید. می توانید برای بخش های مختلف خانه برنامه های از پیش تعیین شده داشته باشید یا در زمان هایی که خانه نیستید بر بخش های مختلف خانه نظارت کنید. خانه هوشمند به معنای واقعی مجموعه ای هوشمند است که علاوه بر کنترل پذیر بودن می تواند تا حدی با عادت های شما هم مطابقت پیدا کند. یکی از تجهیزات با اهمیت در خانه هوشمند قفل هوشمند می باشد که ما در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

 

قفل های هوشمند اهمیت بالایی برای خانه ی شما دارند که ما به 5 مورد از آن ها اشاره می کنیم:

 

باعث افزایش ماندگاری و دوام درب خانه میشود

بیش از ۳۳ درصد از کل شکستگی های درب ورودی ناشی از وارد کردن زور و اعمال نیرو نادرست به درب است. سارقان  خانه ها معمولا بیشتر از طریق شکستن درب و پنجره وارد خانه میشوند. اما با داشتن یک قفل هوشمند در خانه هوشمند دیگر احتمال شکسته شدن درب به شدت کم میشود. زیرا تا دزد پشت درب می آید یا فشار زیادی به آن وارد میکند سیستم سریع به شما یک پیام میدهد و آژیر به صدا در می آید پس قبل از شکسته شدن درب، شما میتوانید به پلیس خبر دهید یا خودتان سارق را فراری دهید.

 

به راحتی با سیستم امنیتی خانه ادغام میشود

 

اگر در خانه هوشمند یا حتی غیر هوشمند خود یک سیستم امنیتی داشته باشید، میتوانید قفل هوشمند را به راحتی با دوربین های هوشمند و سایر ویژگی های امنیتی دیگر در خانه هوشمند ادغام کنید. قفل هوشمند و یک سیستم امنیتی خوب در کنار هم به راحتی مانند یک ایستگاه امنیتی برای شما عمل میکنند.

 

 قفل هوشمند درب در هر نقطه از جهان کنترل میشود

با داشتن قفل های هوشمند در خانه هوشمند ، بستن و باز کردن درب خانه تنها به آسانی یک لمس انگشت خواهد بود. با این سیستم میتوانید از راه دور درب را باز و بسته کنید. ممکن است مادر یا پدرتان یا قوم و خویش از شهرستان به خانه شما بیایند و شما خانه نباشید. شما حتی اگر در یک شهر دیگر باشید، تنها با یک اشاره انگشت درب را در کسری از ثانیه برای آن ها باز و بسته میکنید.

بچه ها به راحتی با این قفل ها کنار می آیند

 

بچه ها معمولا با باز کردن قفل درها کمی مشکل دارند، بعضی وقت ها ممکن است زورشان نرسد کلید را بچرخانند و یا در جهت برعکس به کلید فشار وارد کنند و باعث شوند کلید در قفل بشکند. حتی بعضی اوقات ممکن است از خانه بیرون بروند و فکر کنند درب را قفل کرده یا بسته اند درحالی که درب هنوز باز است.

داشتن یک قفل دیجیتال در خانه هوشمند میتواند این مشکل را حل کند. وقتی کودک درب را میبندد نیازی نیست که درب را خودش قفل کند زیرا سیستم خودش هوای درب را دارد. وقتی کودک برمیگردد لرزومی ندارد کلیدی داشته باشد و تنها با یک گذرواژه ساده میتواند وارد خانه شود.

 

دیگر خبری از کلید و فراموشی کلید نیست

 

تصور کنید که یک درب معمولی و سیستم قفل عادی دارید. همیشه این امکان وجود دارد که یک روزی در یک موقعیت حساس کلید خود را فراموش کنید. حتی ممکن است برای چند دقیقه از خانه بیرون بیایید و درب بسته شود. هنگامی که بر میگردید میبینید کلید داخل خانه جا مانده و هیچ راهی جز خبر کردن کلید ساز ندارید.

اما با وجود یک سیستم قفل درب هوشمند در خانه ی شما دیگر هیچ نیازی به هیچ کلیدی ندارید. شما تنها با چند عدد و یا حروف سروکار دارید که به راحتی همیشه در ذهن خود آن را حفظ کرده اید. به عبارتی کلید درب هوشمند در ذهنتان و همیشه با شما است.

قفل های سنتی همیشه بیش از یک کلید دارند. زیرا همه باید یک کلید داشته باشند تا برای ورود و خروج به مشکل بر نخورند. اما سیستم مدرن قفل هوشمند درب خانه تنها یک رمز دارد که تمام اعضای خانه آن را حفظ میکنند و دیگر از این نمیترسید مبادا بچه من زودتر از من به خانه برسد و پشت در بماند. با قفل هوشمند هرکسی با رمزی که در اختیار دارد می تواند به خانه هوشمند وارد شود و پس از ورود به شما پیغامی مبنی بر وارد شدن آن شخص به خانه ارسال شود.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/06/23 ساعت 2020 ژوئن 23 | تعداد دیدگاه‌ها: 2 دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

2 دیدگاه برای اهمیت قفل هوشمند برای خانه هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *