امکاناتی که باید در یک هتل هوشمند مدرن وجود داشته باشد(پارت دوم)

در ادامه مقاله هفته پیش به موارد دیگری که باید در هتل های هوشمند مدرن وجود داشته باشد پرداخته میشود با ما همراه باشید.

 1. میز مدرن برای لپ تاپ یا تلبت

شاید به این موضوع فکر کنید که” چرا در تعطیلات خود به میز نیاز دارم ؟ ” با این وجود ، علاوه بر سفرهای کاری که میز تحریر یک ضرورت است ، این یک واقعیت است که مسافران مدرن حتی در سفرهای تفریحی خود نیز به میز تحریر نیاز دارند. یک میز چندین مورد استفاده برای میهمانان دارد ، همانند قرار دادن وسایل شخصی یا دستگاه های آنها ، پشتیبانی از لپ تاپ یا رایانه لوحی آنها هنگام مرور وب یا حتی رفتن به فهرست اتاق برای پیدا کردن اینکه چه کاری می توانند در هتل یا منطقه اطراف انجام دهند.

علاوه بر این ، با وجود بسیاری از دستگاه های الکترونیکی و تجهیزات عکس ( به هر حال ، ما در عصر تصویر و اینستاگرام زندگی میکنیم ) ، تعداد زیادی از مشتریان وجود دارند که باید تمام تجهیزات خود را شارژ کرده و تصاویر خود را در لپ تاپ های خود بارگذاری کنند. بنابراین ، مهمانان میتوانند در طول اقامت خود و در هنگام لذت بردن از استخر هتل ، لپ تاپ خود را بر روی میز برای اجرای فرآیندها رها کنند.

میزهای مدرن در هتل های هوشمند

میزهای مدرن در هتل های هوشمند

– نکته هوشمندانه

شما میتوانید یک لپ تاپ یا تبلت برای استفاده رایگان به مشتریان خود ارائه دهید ، از طریق استفاده از آنها مشتریان میتوانند از اطلاعات منطقه ای که در آن حضور دارند اطلاع کافی را بدست آورند همانند رستوران ها، جاذبه های گردشگری و غیره ، و حتی میتوانید تبلیغات جذابی را برای خههتل خود بر روی لپ تاپ ها قرار دهید تا از امکانات خاص هتل نیز مطلع شوند.

 1. دستگاه پخش کننده موسیقی با اتصال بیسیم برای تبلت ها و یا تلفن های هوشمند

وجود یک پخش کننده موسیقی مدرن در اتاق هتل های معاصر بسیار پسندیده است. مهمانان میتوانند به راحتی به این دستگاه دارای بلوتوث متصل شوند و میتوانند  موسیقی مورد نظر برای گوش دادن همانند روشنایی و دمای اتاقشان انتخاب و کنترل کنند.

دستگاه پخش کننده موسیقی در هتل های هوشمند

دستگاه پخش کننده موسیقی در هتل های هوشمند

– نکته هوشمندانه

مطمئن شوید که بلندگوهایی با کیفیت و شیک را انتخاب میکنید که میتوانند صدای بینظیری را برای مهمانان پخش کنند. با همکاری طراح داخلی خود ، بلندگوها را در یک مکان قابل مشاهده در اتاق قرار دهید و این سرویس ساده را به یک تجربه واقعاً لوکس تبدیل کنید. هدف تجمل راحتی افراد است.

 1. با نورپردازی جادو ایجاد کنید

جدا از چراغ های هوشمند ، حتما باید در خصوص نورپردازی درون اتاق ها در نقاط مختلف و همچنین چراغ های زیر تخت نیز مطالعه و بررسی انجام شود. این رویکرد معاصر علاوه بر روحیه آرامش بخشی که ایجاد میکند ، جدا از مبلمان و سبک طراحی آن ، شخصیتی کاملا مدرن و منحصر به فرد نیز به محیط هتل میبخشد.

نورپردازی در هتل های هوشمند

نورپردازی در هتل های هوشمند

– نکته هوشمندانه

چراغ های زیر تخت برای مهمانانی که در شب نیاز به نور ملایم دارند قابل استفاده است. برای اینکه حداکثر راحتی را برای مشتریان خود فراهم کنید ، اطمینان حاصل کنید که آنها به راحتی می توانند شدت نور زیر تخت خود را تنظیم کنند ، بنابراین در صورت نیاز به بلند شدن از رختخواب در شب ، احساس راحتی خواهند کرد.

 1. سیستم ورودی بدون کلید با استفاده از RFID (شناسایی فرکانس رادیویی)

در گذشته استفاده از کارت های کلیدی هتل مرسوم بود ، اما در این روش مشکلاتی نیز وجود دارد از جمله خرابی کارت ها ، خرابی دستگاه های شناسایی و حتی گم شدن کارت که در این صورت مهمانان هتل باید هزینه ای به عنوان جریمه برای کرات های گم شده پرداخت میکردند. به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی سطح جدید از کارت های کلیدی برای ورود به اتاق هتل ها ارائه شده است. در این روش با استفاده از فرکانس رادیویی و از طریق تلفن همراه میتوانید درب اتاق را باز کنید.

به این ترتیب ، ورود میهمانان به اتاق هایشان راحت تر و ایمن تر خواهد شد و دیگر نیازی به استرس در مورد از دست دادن یا غیرفعال کردن کارت هایشان نخواهد بود.

کلید های هوشمند در هتل ها

کلید های هوشمند در هتل ها

 – نکته هوشمندانه

اگر مکان خاصی در ملک خود دارید که ورود به هتل فقط برای ساکنین هتل و یا فقط در ساعات خاصی از روز مجاز است (به عنوان مثال سالن های ورزشی ، آبگرم و غیره) ، فناوری RFID به مهمانان شما اجازه می دهد تا راحت تر در هتل خود حرکت کنند بدون نیاز به اطلاع رسانی به پذیرش یا استفاده از چندین کارت کلید.

 1. هدیه های خوش آمدگویی از طعم های محلی

اولین برداشت در هتل ، درست مثل بیشتر وقایع زندگی روزمره ما ، از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین ، هنگامی که میهمانان شما برای اولین بار وارد اتاق می شوند ، باید اطمینان حاصل کنید که اولین برداشت آنها کامل بوده ، و توجه ویژه ای به بهبود ویژگی های اساسی مانند تمیزی ، بو ، نور و دمای اتاق خواهند داشت.

یک هدیه خوشامدگویی که در بسته بندی زیبایی بسته بندی شده یا به روشی خاص سرو میشود ، مشتریان شما را هیجان زده کرده و احساس خاصی به آنها میدهد. لازم نیست چیز گران قیمتی را ارائه دهید به طور مثال میتوانید چند نمونه از نوشیدنی های بنام و یا شیرینی های معروف شهر خود را ارائه دهید.

هدیه های خوشامدگویی در هتل ها

هدیه های خوشامدگویی در هتل ها

همچنین ، یک هدیه خوشامدگویی ، به ویژه هنگامی که از محصولات محلی ساخته شده باشد ، به سه دلیل می تواند درآمد اضافی را برای هتل شما به همراه داشته باشد:

 • این سرویس مشتریان شما را با سطح غذای هتل آشنا می کند و آنها را مجاب می کند که رستوران خود را امتحان کنند.
 • این امکان را برای میهمانان فراهم می کند که بخواهند آنچه را که در بدو ورود به آنها پیشنهاد کرده اید دوباره امتحان کنند یا حتی آن را بخرند و به عنوان سوغاتی برای خانه خود یا دوستانشان تهیه کنند.
 • یک هدیه ویژه خوشامدگویی که یک عکس خاص از مهمانان و بارگذاری در شبکه های اجتماعی ، باعث افزایش اعتبار شما و جذب مشتری جدید می شود.

– نکته هوشمندانه

علاوه بر هدیه خوش آمدگویی ، یک یادداشت خوش آمد گویی دست نویس که به امضای مدیر هتل رسیده است ، به مهمانان خود هدیه دهید. لحن و دست خط شخصی باعث بهبود روحیه میهمانان می شود ، زیرا باعث می شود احساس کنند هتل از آنها استقبال شخصی می کند.

به غیر از موارد ذکر شده ، مجموعه ای از امکانات اضافی وجود دارد که بسیاری از هتل ها برای بهبود کیفیت ارائه خدمات در مدیریت خود گنجانده اند:

 • ارائه تلفن های همراه به مشتریان در طول اقامت با تماس های تلفنی و MB رایگان با هتل
 • صبحانه شخصی در اتاق در هر زمان از روز ، خدمات کلاسیک هتل را به تجربه ای تخصصی تر تبدیل می کند که به مهمانان اجازه می دهد بدون محدودیت زمانی از صبحانه خود در اتاق خود لذت ببرند.
 • آب معندی های رایگان در طول اقامت
 • سرویس مینی بار سفارشی ، با محصولات روزانه ای که مشتری از طریق یک برنامه ویژه درخواست کرده است.
 • سرویس اتاق ربات ها برای تحویل محصولات یا رویه هایی که توسط روبات ها قابل انجام است.
 • تلویزیون های آینه ای هوشمند که آینه را با نوع خاصی از تلویزیون ترکیب می کنند ، و می توانند نقاط بیشتری از اتاق ، مانند حمام را تزئین کنند. این فناوری صفحه های لمسی با دسترسی به اینترنت را برای استفاده مستقیم مهمانان شما ارائه می دهد.
تلویزیون های آینه ای هوشمند

تلویزیون های آینه ای هوشمند

 

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/10/31 ساعت 2020 اکتبر 31 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *