خانه هوشمند و 6 نکته در مورد استفاده از فناوری هوشمند پایدار

داشتن فناوری هوشمند در خانه هوشمند نه تنها زندگی شما را آسان میکند بلکه به شما در صرفه جویی وقت و محافظت از محیط زیست کمک میکند. ممکن است که این ارتباط بین ابزارهای هوشمند و گرمایش زمین برای مخاطبان چندان روشن و واضح نباشد ، این مقاله نشان می دهد که چگونه می توانید از فناوری خانه هوشمند برای کنترل مصرف آب و انرژی ، افزایش امنیت و خودکار سازی فرآیندهای مختلف در یک محیطی که هزینه ها درون آن کاهش یافته است ، استفاده کنید. بهترین بخش این بروز رسانی های فناوری این است که برای استفاده راحت تر کاربران ساده سازی میشود. در زیر به 6 نکته در خصوص استفاده از فناوری هوشمند پایدار در خانه هوشمند اشاره میشود:

  1. کنترل دمای هوشمند

ترموستات های هوشمند به شما امکان میدهند تا اثر کربن در خانه را بیشتر از قبل کاهش دهید. در وهله اول ، آنها به شما امکان میدهند با استفاده از تلفن همراه یا لپ تاپ ، دمای خانه هوشمند را از راه دور کنترل کنید. اگر به تعطیلات رفته اید و به یاد میاورید که هنگام خروج از منزل به علت عجله کردن فراموش کرده اید شیر ترموستات را پایین بیاورید ، میتوانید از طریق تلفن همراه هوشمند خود به آن دسترسی پیدا کرده و آن را به دمای دلخواه برسانید و در روزهای سرد زمستان قبل از ورود خود به منزل میتوانید خانه را گرم کنید.

کنترل دمای هوشمند

کنترل دمای هوشمند

علاوه بر آن ، میتوانید این ترموستات ها را برنامه ریزی کنید تا در هنگامی که سر کار هستید دما را پایین بیاورند و یا هوا را تهویه کنند. کنترل کننده های هوشمند دما حتی میتوانند تنظیمات مربوط به دمایی مورد استفاده شما را یاد گرفته و در حافظه خود ذخیره کنند ، که این باعث صرفه جویی در مصرف انرژی حتی ساده تر و در عین حال کارآمدتر میشود.

  1. نورپردازی هوشمند (صرفه جویی کننده مصرف انرژی)

وسایل و ابزارآلات هوشمند مخصوص نورپردازی در خانه به شما این امکان را میدهند تا بتوانید کنترل بیشتری در سیستم روشنایی داشته باشید که این فرآیند موجب میشود تا سیستمی دوستدار محیط زیست باشد. همانند ترموستات های هوشمند ، روشنایی هوشمند نیز به شما اجازه میدهد از راه دور ، از طریق اینترنت اشیا (IoT) یا از طریق یک صفحه کنترل در داخل خانه هوشمند ، روشنایی داخلی و خارجی را کنترل و دستکاری کنید. برای مثال با این سیستم شما میتوانید چراغ های بیرونی را تنظیم کنید تا با توجه به الگوی طلوع و غروب آفتاب روشن و یا خاموش شوند که در این صورت هم در مصرف انرژی صرفه جویی میکنید و هم امنیت بیشتری نیز دارید.

نورپردازی هوشمند

نورپردازی هوشمند

برای استفاده از این سیستم روشنایی هوشمند شما نیازی به پیاده سازی و اجرای سیم کشی در منزل ندارید زیرا در این سیستم با استفاده از وای فای فرمان ها به وسایل هوشمند ارسال میشوند. لامپ های هوشمند مانند Philips Hue دارای تمام فناوری هوشمند لازم در داخل هستند و با یک برنامه اختصاصی ارائه می شوند که به شما امکان می دهد آنها را کم نور کنید ، آنها را روی تایمر قرار دهید یا بین 16 میلیون رنگ را انتخاب کنید.

  1. امنیت هوشمند

جدیدترین دوربین های امنیتی از راه دور با وضوح HD ، حالت دید در شب ، نصب بی سیم و طراحی کم مصرف ارائه می شوند بنابراین می توان تنظیم کرد که در هنگامی که حسگرهای آنها حرکتی را تشخیص میدهد شروع به ضبط فیلم کند. به عنوان مثال آخرین سیستم های امنیتی خانگی دارای امکاناتی نظیر دید در شب ، نور افکن داخلی ، آژیر صدا و همچنین پخش صدای دو طرفه هستند که میتوانند متجاوز را شناسایی کرده و حتی او را وحشت زده کنید یا به او هشدار دهید تا ملک شما را ترک کند.

امنیت هوشمند

امنیت هوشمند

با این حال هنگامی که ملک شما با خطر تعرض همراه باشد نمیتوان تنها به بازدارندگی این سیستم های امنیتی اکتفا کرد. در صورت عدم موفقیت سیستم های امنیتی هوشمند ، یک بیمه نامه سفارشی برای صاحب خانه ها از خانه ها در مقابل سرقت ها و خسارت های داخل خانه محافظت میکند.

  1. صرفه جویی در مصرف آب هوشمند

طبق سرشماری سازمان زمین شناسی ایالات متحده ، اگر همه خانوارهای کشور ویژگی های صرفه جویی در مصرف آب را نصب کنند ، مصرف آب 30٪ کاهش می یابد و 5.4 میلیارد گالن در روز آزاد می شود. در قسمت بیرونی ، چمنزارها و باغات با آبیاری بیش از حد حدود یک سوم استفاده از آب مسکونی را تشکیل می دهند. با استفاده از سیستم آبیاری هوشمند ، هر خانوار می تواند بر اساس شرایط آب و هوایی یا تغییر فصل آبیاری خودکار داشته باشد.

صرفه جویی آب هوشمند

صرفه جویی آب 

برای بهره مندی از مزایای استفاده هوشمندانه از آب ، نیازی به نوسازی حمام ندارید. سردوش های هوشمند حمام با پاشش پراکنده تر آب همزمان که در مصرف آب هنگام دوش گرفتن صرفه جویی میکنند در عین حال به شما احساس خوبی هم میدهند. برخی از آنها حتی دارای چراغ های LED هستند که می توانند با تغییر میزان مصرف آب تنظیم شده ، اسپری را از آبی به قرمز تغییر دهند.

  1. دستگاه هوشمند مصرف برق

مصرف برق در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی و گسترده در دنیاست. طبق وب سایت رسمی EnergyStar ، بیش از 10 میلیارد دلار هزینه انرژی ، سالیانه در ایالات متحده توسط دستگاه های آنها استفاده نمیشود باز هم به خاطر متصل بودن به مدارهای الکترونیکی ، برق خود را استفاده میکنند.

دستگاه هوشمند مصرف برق

دستگاه مصرف برق

شما نمیتوانید یخچال خود را از برق بکشید تا در مصرف برق صرفه جویی کنید ، به یک دستگاه هوشمند کنترل کننده قدرت نیاز دارید. این دستگاه کنترل کننده به شما این امکان را میدهد تا با استفاده از تلفن همراه خود از راه دور مصرف برق دستگاه های پر مصرف را تنظیم کنید.با این روش شما میتوانید به وسیله برنامه مربوط به دستگاه هوشمند کنترل کننده خود ، الگوهای مصرف برق هر دستگاه را ثبت کنید و متوجه شوید کدام دستگاه بیشترین میزان مصرف انرژی را دارد.

  1. پوشش هوشمند پنجره ها

جدا از اینکه دمای خانه را مستقیما از طریق یک کنترل کننده حرارتی هوشمند تنظیم کنید ، میتوانید از پوشش هوشمند پنجره ها ابه روشی که با محیط زیست سازگار باشد با کمترین مصرف انرژی استفاده کنید. این سیستم به شما اجازه میدهد در طول تابستان خانه خود را خنک نگه دارید و در زمستان هم آن را گمتر کنید.

پوشش هوشمند پنجره ها

پوشش هوشمند پنجره ها

تایمرها یا سنسورهای خودکار باعث کاهش بار واحد HVAC شما می شوند ، به عنوان مثال بستن پرده ها و پوشش پنجره ها. در ماه های زمستان ، با اجازه دادن به خورشید به طور طبیعی در طول روز ، و بسته شدن مجدد پرده ها ، هنگام غروب آفتاب ، میتواند به گرم شدن خانه شما کمک کند.

خانه های هوشمند کم مصرف در آب و انرژی نه تنها پایدارتر هستند بلکه سبک زندگیآن سبزتر برای ساکنان آن همراه با صرفه جویی در هزینه ها ، راحتی و سلامتی است. این روزها فناوری های هوشمند سهم بزرگی در پایداری خانه ها ایفا میکنند ، در حالی که این مفاهیم در یک دهه قبل غیر ممکن به نظر میرسید.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/11/14 ساعت 2020 نوامبر 14 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *