قابلیت Smart Switch Plugin در کنترلر خانه هوشمند ورا

به منظور کنترل هوشمند روشنایی توسط یک سنسور یا دستی به صورت همزمان در خانه هوشمند Vera، می توان از برنامه Smart Switch Plugin در کنترلر خانه هوشمند ورا استفاده کرد . عملکرد این پلاگین به این صورت است که می توان مشخص کرد که درصورت روشن شدن روشنایی توسط سنسور ، روشنایی چه مدت روشن بماند و سپس خاموش گردد و نیز در صورت روشن شدن روشنایی بصورت دستی ، روشنایی چه مدت زمانی روشن مانده و سپس خاموش شود.

برای نصب این پلاگین در صفحه وب کنترلر خانه هوشمند ورا ، به قسمت Apps رفته و گزینه Install Apps را انتخاب کنید ، سپس نام پلاگین که Smart Switch Plugin می باشد را جستجو کرده و گزینه Details را زده و Smart Switch Plugin را نصب نمایید.

پس از نصب پلاگین در کنترلر خانه هوشمند ورا ، به قسمت Devices رفته و گزینه روبروی Smart Switch Plugin را انتخاب نمایید.

سپس گزینه Advanced را انتخاب نمایید.

پس از آن گزینه  Variables را انتخاب کرده و در قسمت SwitchIds ، ID سوئیچ (کلید هوشمندی که می خواهید کنترل شود) مورد نظر خود را به صورت زیر وارد نمایید:

سپس کنترلر خانه هوشمند ورا را Reboot کرده و گزینه زیر را انتخاب نمایید:

در مرحله بعد گزینه Advanced را انتخاب نمایید.

سپس گزینه  Variables را انتخاب کرده و در قسمت SensorIds ، ID سنسور مورد نظر خود را به صورت زیر وارد نمایید.

و در آخر کنترلر خانه هوشمند ورا را Reboot نمایید.

در قسمت زیر می توانید نحوه کار smart switch plugin را تنظیم نمایید:

در قسمت 1 می توان درصد روشنایی لامپ را بین 0 تا 100 درصد مشخص نمود (درصورتی که لامپ و کنترل کننده آن دیمر باشند می توان درصد روشنایی را تنظیم کرد و در غیر این صورت بایستی On یا Off را انتخاب نمود) .

در قسمت 2 می توان مشخص کرد در صورت روشن شدن روشنایی توسط سنسور ، روشنایی بعد گذشت چه مدت زمانی خاموش گردد و با انتخاب گزینه None روشنایی توسط سنسور خانه هوشمند روشن نمی شود.

در قسمت 3 می توان مشخص کرد در صورت روشن شدن روشنایی بصورت دستی ، روشنایی بعد گذشت چه مدت زمان مشخصی خاموش گردد و با انتخاب گزینه None روشنایی بعد از گذشت زمان خاموش نمی شود.

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/01/20 ساعت 2020 ژانویه 20 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند ورا | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *