سناریو کنترل روشنایی هنگام مشاهده فردی در محیط توسط سنسور حضور

برای نوشتن این سناریو در کنترلر خانه هوشمند Vera به بخش Scenes رفته و گزینه Add Scene را انتخاب کنید.

در مرحله اول بایستی Trigger که همان سنسور حضور می باشد را انتخاب کنید ، برای انجام این کار گزینه Select a device  را انتخاب نمایید.

سپس از میان تجهیزات موجود در کنترلر خانه هوشمند Vera  سنسور حضور را انتخاب کنید ، با انتخاب سنسور حضور بخش زیر به نمایش درخواهد آمد:

از شش گزینه فوق، مورد اول و مورد سوم مربوط به تشخیص حرکت توسط سنسور خانه هوشمند می باشد (مورد اول زمانیکه سنسور Arm می باشد و مورد دوم در هر دو حالت Arm/Disarm ) برحسب نیاز یکی را انتخاب کرده و گزینه Validate را بزنید ، سپس گزینه Next step را زده تا به مرحله دوم وارد شوید.

در این مرحله بایستی لامپ مورد نظر خود را انتخاب کنید ، اگر میخواهید به محض تریگ شدن سنسور لامپ روشن شود گزینه select device را انتخاب کرده و اگر می خواهید لامپ بعد از گذشت یک زمان مشخص بعد از تریگ شدن سنسور روشن شود گزینه Add delayed action را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب یکی از دو گزینه فوق و انتخاب لامپ مورد نظر ، مشخص کنید که در این سناریو لامپ روشن شود ، سپس گزینه Validate را بزیند.

حال اگر میخواهید لامپ خانه هوشمند بعد از گذشت یک زمان مشخص خاموش شود گزینه Add delayed action را انتخاب و زمان تاخیر در خاموش شدن را تعیین کرده و گزینه Validate  را بزنید ، سپس مجددا همان لامپ را از لیست تجهیزات موجود در کنترلر خانه هوشمند را انتخاب و پس از زدن گزینه Next این بار لامپ را در حالت خاموش قرار داده و گزینه Validate را بزنید.

سپس گزینه Next step  را انتخاب کرده و وارد مرحله سوم شوید. در این مرحله نام سناریو را به فارسی یا انگلیسی وارد کرده و اتاقی که سنسور و لامپ در آن قرار دارد را نیز مشخص نمایید و گزینه Finish را بزنید.

نوشته شده توسط کیان دوراندیش در تاریخ 19/09/24 ساعت 2019 سپتامبر 24 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند ورا | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *