تبدیل ساعت هوشمند از یک وسیله جانبی لوکس به یک وسیله ضروری

مجموعه Tech Mashable در سال 2025 به چگونگی تغییر چشمگیر چالش های امروز در آینده نزدیک می پردازد.

طی پنج سال گذشته ، ساعت های هوشمند از یک موضوع جدید در آینده تقریباً به یک محصول پر زرق و برق در لیست تقریباً هر سازنده اصلی تلفن و همچنین سایر شرکت های فناوری و مد تبدیل شده اند. اما پنج سال آینده برای ساعت های هوشمند چگونه خواهد بود؟

تعداد زیادی از مردم ساعت های هوشمند را استفاده میکنند. درآمد این دستگاه ها از سال 2019 تا 2020 ، به مقدار 20% رشد داشته است و پیش بینی میشود این مقدار در بین سال های 2019 تا 2024 به مقدار 14.5% افزایش یابد. جدا از قیمت زیاد این ساعت ها ، شرکت Apple پیشگام استفاده از ساعت ها بوده که تقریبا نیمی از درآمد بازار این دستگاه ها به این شرکت تعلق دارد.

اما آیا استفاده از این ساعت های هوشمند به یک ضرورت تبدیل شده است؟ آنها هنوز به این سطح نرسیده اند. به طور مثال از هر 5 آمریکایی 1 نفر وسیله هوشمندی را به مچ خود میبندد در حالی که استفاده از تلفن های همراه 96% و تلفن های هوشمند 81% میباشد. ساعت های هوشمند هنوز هم یک لوازم جانبی لاکچری و زیبا به حساب می آیند تا یک ضرورت. شرکت های مثال شرکت اپل که تمرکز خود را بر روی سلامتی افراد گذاشته اند ، در حال تلاش برای درک چگونگی پیام رسانی موثر به محصولات خود برای مصرف کنندگان هستند. اما آیا کافی است؟

به گفته Michael Fisher گرداننده بخش نظرات در مورد تکنولوژی ها در کانال یوتوب Mr.Mobile دسته بندی کردن محصولات برای فروش کمی سخت است زیرا تا زمانی که محصولات استفاده نشده باشند نمیشود متوجه شد که تا چه حد مفید هستند. بدین معنی که باید دید که تا چه حد این محصولات هوشمند قادر هستند اطلاعات کافی را به درستی جا به جا کنند.

در مقاله به مواردی اشاره خواهد که میتوانند باعث افزایش محبوبیت و ضرورت برای ساعت های هوشمند شود.

ایجاد یک رقابت واقعی و متفاوت در بازار

در حال حاضر ، سه نوع شرکت در زمینه ساخت ساعت های هوشمند فعالیت میکنند دسته اول به سازنندگان دستگاه ها اختصاص داده شده است مانند Apple ، Garmin و Samsung ، دسته دوم مربوط به سازنندگان ساعت ها بوده همانند Fossil و دسته سوم نیز سازندگانی هستند که تنها ساعت های هوشمند میسازند مانند Mobvoi. در حالی که به گفته تحلیل گران ساعت های اپل به علت گرانی و لزوم داشتن تلفن های آیفون قابل رقابت با ساعت های هوشمند Samsung و Huawei نیستند. گران ترین ساعت هایی که اپل به بازار ارائه کرده است قیمتی معادل 300$ دارد.برای شرکت اپل به همین دلایل به خودی خود درصد عظیمی از بازار حذف خواهد شد.

ایجاد یک رقابت واقعی و متفاوت در بازار

ایجاد یک رقابت واقعی و متفاوت در بازار

کمبود رقابت تا حد زیادی به لطف خود Google بوده چرا که بیشتر از ساعتی که خودش ارائه کرده است پشتیبانی میکند. ساعت هوشمند ارائه شده توسط google با نام Wear OS به بازار عرضه شده است. بسیاری از کاربرانی که از ساعت هوشمند Wear OS استفاده میکنند مشکلاتی را گزارش کرده اند از جمله اتصال بلوتوث ، مشکل در عملکرد Google Assistant  ، و آپدیت نشدن بحث زبان ها در این ساعت ها. این مشکلات سازگاری و عملکردی که گریبان گیر Wear OS شده است به طور کلی بر بازار ساعت های هوشمند تأثیر می گذارد. بیشتر ساعت های Wear OS ارزان نیستند.

اگر عمر باتری این دستگاه ها با دوام تر باشند میتوان گفت که قیمت های آنها نیز تا حدودی منطقی است. ساعت های هوشمند با قیمت های مناسب تر میتوانند به رقابتی شدن و فراگیر شدن بیشتر محصول کمک کنند.

ایجاد تنوع در ظاهر ساعت های هوشمند

شاید اگر ساعت های هوشمند اندروید ظاهری چشمگیرتر داشتند ، افرادی که نمیخواستند ساعت های معمولی با ظاهری سنتی را جایگزین کنند ، می توانند به کاربرانی با ساعت های هوشمند تبدیل شوند. در حال حاضر این مسئله همواره وجود دارد که عدم تنوع بصری و قیمت گذاری متنوع ، صنعت ساعت های هوشمند را عقب نگه داشته است.

به گفته Fisher ما نمیتوانیم این موضوع را فراموش کنیم که ساعت های هوشمند به نوعی وسایل مد هستند و باید از لحاظ بصری کاربران را به استفاده ترغیب کنند. به طور مثال سبک ساعت های اپل تغییر چندانی نداشته و کسانی که مدل های جدیدتر را استفاده میکنند تنها از لحاظ نرم افزاری آپدیت هستند نه از لحاظ جلوه های بصری.

ایجاد تنوع در ظاهر ساعت های هوشمند

ایجاد تنوع در ظاهر ساعت های هوشمند

اگر سازندگان بتوانند تنوع بصری را در ساعت های هوشمند خود افزایش داده و قیمت را به حد معقول نگه دارند می توانند کاربرانن بیشتری را جذب کرده و استفاده از این ساعت ها را به یک ضرورت تبدیل کنند.

دسترسی به اینترنت درونی خود دستگاه ها

یکی از جذاب ترین جنبه های این دستگاه ها این است که میتوانید از ویژگی های هوشمند نظیر دریافت پیام یا گوش دادن به موسیقی هنگامی که تلفن خود را با خود ندارید (مثلاً در حال اجرا) استفاده کنید. در حالی که کابران باید از تلفن همراه خود استفاده کنند و آنها به عنوان اتصال به اینترنت قرار داده و ساعت خود را به تلفن متصل کنند تا بتوانند از اینترنت استفاده کرده و از امکانات هوشمند ساعت خود بهره ببرند.

دسترسی به اینترنت درونی

دسترسی به اینترنت درونی

دستیارهای صوتی که اجرایی باشند

در تبلیغات، تصویری از گذراندن روزتان را میبینید درحالی که با دستار صوتی خود صحبت میکنید تا کارهای شما را انجام دهد از جمله تماس گرفتن ، قفل کردن درب خانه و برنامه ریزی برای قرار کاری. در حالی که بسیار قانع کننده است اما در عمل به اندازه کافی قابل اجرا نیست.
ساعت های هوشمند اپل در اتصال به دستیار صوتی خود (Siri  ) بهتر عملکرده است. متاسفانه ، توانایی اصلی این دستیار صوتی  به اندازه کافی مفید نبوده و میتوان گفت که یک دستیار صوتی مشهور بد است.

مدیریت زندگی خود به روشی که تنها از طریق صدا برای ساعت های هوشمند قابل اجرا باشد ، بسیار هیجان انگیز است اما هنوز مقداری راه برای طی کردن در این صنعت وجود دارد تا این قطعات در کنار یکدیگر جمع شده و به یک ضرورت تبدیل شوند.

 توانایی ردیابی افراد اما نه به گونه ای که ترسناک باشد

اپل در رویداد اخیر خود ویژگی جدید Apple Watch را با نام Family Setup معرفی کرد. با این کار والدین می توانند ساعت ها را به بچه ها و افراد مسن اختصاص دهند ، بدون اینکه آنها به تلفن های هوشمند iphone خود احتیاج داشته باشند. این مورد برای ردیابی والدین از افراد مسن و کودکان طراحی و اضافه شده است.

یکی از مشکلاتی که در این موضوع باید رفع شود مشکل امنیت و حریم خصوصی است. زمانی که شرکت های سازنده این ساعت ها بتوانند به کابران خود این اطمینان را بدهند که حریم خصوصی آنها رعایت میشود بر ایجاد ضرورت استفاده این ساعت ها اضافه خواهد شد.

مراقبت های سلامتی و بهداشتی بیشتر

گام اولیه اپل واچ و دیگر ساعت های هوشمند دسترسی راحت تر به اعلان ها و انواع دیگر بازتاب گوشی ها بود. اما امروزه ، تلاش خود را برای ساخت و توسعه دستگاه های حافظ سلامتی کابران قرار داده است. در این زمان که کنترل از راه دور مراقبت های پزشکی بسیار اهمیت دارد ، اپل به ویژگی حفظ سلامت کاربران توجه ویژه ای نشان داده است.

این مورد نیز برای بسیاری از کاربران در کنار موارد دیگر قابل اهمیت است تا بتواند ساعت های هوشمند را به یک وسیله ضروری تبدیل کند.

 

نوشته شده توسط خانه هوشمند کیان دور اندیش در تاریخ 20/12/23 ساعت 2020 دسامبر 23 | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: خانه هوشمند | برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *